کامپیوتر  »  سامانه‌های توکارتعداد موارد:  9

توسعه ARM توکار حرفه‌ای

دسته: سامانه‌های توکار

این نسخه راهنمای عملی Wrox در برنامه‌نویسی ARM برای دستگاه‌های تلفن همراه می‌باشد. با بیش از 90 درصد گوشی‌های موبایل فروخته شده در سال‌های اخیر با استفاده از پردازنده‌های مبتنی‌بر ARM، توسعه‌دهندگان مشتاق به حرفه‌ای شدن در این تکنولوژی توکار هستند.
اگر اصول برنامه‌نویسی C را می‌دانید، این راهنما شما را در راه رسیدن به دنیای تکنولوژی ARM توکار، راحت خواهد کرد. با توضیحات واضح و روشن از سیستم‌های رایج برای تمام پردازنده‌های ARM و دستورالعمل‌های گام‌به‌گام برای ایجاد یک برنامه کاربردی توکار، این کتاب شما را برای این تخصص محبوب آماده می‌سازد.
سال انتشار: 2014  |  تعداد صفحات: 285  |  حجم فایل: 11 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


طراحی سیستم‌های توکار

دسته: سامانه‌های توکار

کتاب “طراحی سیستم‌های توکار” یک رویکرد مبتنی بر مدل برای طراحی سطح سیستم را معرفی می‌کند.
این کتاب، تکنیک‌های مدل‌سازی برای هردو محاسبات و ارتباطات در سطوح مختلف از انتزاع، ازجمله مشخه، سطح تراکنش و چرخه دقیق را ارائه می‌دهد.
این کتاب دررابطه با روش‌های سنتز برای معماری سطح سیستم، قطعات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری توکار به بحث می‌پردازد.
بااستفاده از این روش‌ها، طراحان می‌توانند، اپلیکیشن‌ها را با مدل‌های سطح بالا توسعه دهند که به‌طور خودکار به پیاده‌سازی سطح پایین قابل تعبیر است.
سال انتشار: 2009  |  تعداد صفحات: 358  |  حجم فایل: 3,14 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


یادگیری الکترونیک با Arduino

دسته: سامانه‌های توکار

آیا تا به‌حال به نحوه‌ی ساخت گجت‌های الکترونیکی فکر کرده‌اید؟ آیا ایده‌ای برای ساخت یک دستگاه جدید فناوری یا اسباب‌بازی الکترونیکی داشته‌اید اما هیچ راهی برای آزمایش و سنجش امکان‌پذیری آن نداشته‌اید؟ آیا جعبه‌ای از قطعات الکترونیکی کهنه جمع‌آوری کرده‌اید و اکنون می‌خواهید بدانید چه چیزی میتوان به کمک آنها ساخت؟ کتاب “یادگیری الکترونیک با Arduino” پاسخ این پرسش‌ها را جهت کشف اپلیکیشن‌های جالب و مبتکرانه برای محصولات فناوری جدید بااستفاده از اصلاح، استفاده مجدد و تکنیک‌های آزمایش، ارائه خواهد داد. شما مفاهیم الکترونیکی را در حین ساخت وسایل و گجت‌های کاربردی براساس آردوینو، یاد خواهید گرفت. آردوینو یک برد میکروکنترلر ارزان و با برنامه‌نویسی آسان است که درحال تغییر دادن طرز فکر مردم درباره ابداع فناوری homebrew می‌باشد.
سال انتشار: 2007  |  تعداد صفحات: 280  |  حجم فایل: 14,4 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


توسعه لینوکس توکار با استفاده از اکلیپس

دسته: سامانه‌های توکار

محیط اکلیپس، مشکل نیاز به حفظ محیط یکپارچه توسعه(IDE) که وقت‌گیر و پرهزینه است را حل کرده است. ابزارهای توکار نیز به راحتی می‌توانند با اکلیپس یکپارچه شوند. اکلیپس، توسعه سیستم‌های توکار و سپس ادغام آن به پلت‌فرم‌ها و چارچوب‌های بزرگتر را ساده کرده است.
در این کتاب، Doug Abbott، به بررسی اکلیپس و IDE که می‌تواند در هزینه و زمان طراحی و توسعه سیستم‌های توکار، حیاتی باشد، می‌پردازد.
سال انتشار: 2012  |  تعداد صفحات: 264  |  حجم فایل: 17,23 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


سیستم‌های چند پردازشگر مولتی مدیا؛ تحلیل، طراحی و مدیریت

دسته: سامانه‌های توکار

سیستم‌های مولتی مدیا مدرن برای داشتن کارایی بالا و توان کم، همراه با تعداد زیادی از برنامه‌های کاربردی به طور فزاینده‌ای در حال تبدبل شدن به سیستم‌های چند پردازشگر و ناهمگون هستند. اجرای هم‌زمان این برنامه‌ها باعث تداخل و ایجاد وضعیت غیر قابل پیشبینی، در عملکرد سیستم می‌شود.
برای مقابله با پیچیدگی‌های چنین سیستم‌هایی به طراحی‌ها خودکاری نیاز است که می‌تواند از روی توضیحات معماری سطح بالا، سیستمی را تولید کند که درصد اشتباه آن بسیار ناچیز باشد و مصرف کمی نیز داشته باشد. در این کتاب مکانیسم‌های تجزیه و تحلیل شده برای پیش‌بینی دقیق عملکرد اجرای چندین برنامه هم‌زمان ارائه شده است.
سال انتشار: 2010  |  تعداد صفحات: 163  |  حجم فایل: 3,71 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


ترکیب نرم‌افزارهای توکار؛ چارچوب‌ها و روشهای درستی ساخت و ساز

دسته: سامانه‌های توکار

نرم‌افزارهای توکار امروزه بسیار فراگیر شده‌اند. میلیون‌ها خط کد تعبیه شده در تلفن‌های هوشمند، وحتی بیشتر از آن در سیستم‌های مسئول کنترل خودرو، کنترل هوایی، کنترل تسلیحات و ماموریت‌های فضایی وجود دارد.
برخی از آن‌ها عبارتند از ایمنی سیستم‌های حیاتی که صحت، پاسخ به موقع و قابلیت‌های اطمینان از پارامترهای مهم آن هستند و این نیازها روز به روز بیشتر شده و چالش‌های جدیدی را برای طراحان سیستم در بر خواهد داشت. طراحی گزارش‌ها و ساخت نرم‌افزارهای توکار از راهی انجام می‌شود که توسعه آن حداقل و عملکرد صحیح آن حداکثر باشد.
این کتاب روش‌های طراحی سیستم‌های ایمنی حساس در نرم‌افزارهای توکار را ارائه می‌دهد.
سال انتشار: 2010  |  تعداد صفحات: 300  |  حجم فایل: 3,31 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


اتصالات ابری و سیستم های حسی توکار

دسته: سامانه‌های توکار

ایجاد شبکه‌های حس‌گر به معنای ایجاد آگاهی در زمان و مکان است. این شبکه‌ها ممکن است وجود یک شی را بسنجند یا شرایط و ویژه‌گی‌های جریان شی یا الگوی موقعیتی آن را مشخص کنند و حتی اختلالاتی را که رخ می‌دهد گزارش دهند.
در این کتاب تئوری‌های جدیدی از طراحی شبکه‌های حس‌گر بیسیم، بر اساس توسعه مفاهیم برای مقیاس‌هاس بزرگ و محیط‌های شناخته شده مانند “محاسبات ابری”، ارائه شده است. این کتاب منبع بسیار خوبی برای ورود به دنیای شبکه‌های حسی هوشند است که خواننده با خواندن آن نه تنها به درک بهتری از ابرهای حسی می‌رسد بلکه به وسیله‌ی نمونه‌هایی از چگونگی طراحی چنین شبکه‌هایی، ویژه‌گی‌های خاصی از آن را در زمینه‌های کاربردی گوناگون، فرامی‌گیرد.
سال انتشار: 2010  |  تعداد صفحات: 308  |  حجم فایل: 6,13 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


مدل‌های ESL و کاربرد آن‌ها

دسته: سامانه‌های توکار

این کتاب نتیجه‌ی تجربه‌ی مؤلفانی است که سالها به عنوان دست‌اندکاران صنعت طراحی (ESL) کار کرده‌اند. در قلب هرچیزی که به اتوماسیون طراحی الکترونیک (EDA) مرتبط است، چند مسئله‌ی اصلی برای مدل‌ها مطرح می‌شود: (مدل‌ها برای چه مواردی استفاده می‌شوند، مدل باید شامل چه مواردی باشد و چگونه باید مدل‌ها را نوشته و توزیع کرد).
مسائلی مانند ایجاد قابلیت همکاری و قابلیت حمل ابزار شاخص‌هایی هستند که نشان می‌دهد کدام مدل موفق است و کدام مدل برای بقا در صنعت کشش کافی را دارد.
این کتاب به دلیل استفاده از تجربیات اخیر و همچنین راهنمایی‌های عملی‌ای که برای خوانندگان ارائه می‌دهد و می‌توان آنها را در نمونه‌های واقعی به کار برد، در آینده جایگاه خوبی در این رشته پیدا خواهد کرد. همچنین کتاب یک منبع ارزمند است که به خوانندگان آن در طراحی مدل‌های خود کمک می‌کند، خطر پروژه‌های گسترده را کم می‌کند، دامنه پروژه‌های طراحی را گسترش می‌دهد و باعث بهبود فرآیندهای توسعه و برنامه‌ریزی پروژه می‌شود.
سال انتشار: 2009  |  تعداد صفحات: 470  |  حجم فایل: 7,30 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


طراحی سامانه‌های توکار با پلت‌فرم‌های FPGAs

دسته: سامانه‌های توکار

این کتاب به مهندسان حرفه‌ای و به دانشجویانی که به توسعه سیستم با استفاده از پلت‌فرم‌های FPGAs علاقه دارند، معرفی می‌شود. تمرکز این کتاب بر روی سامانه‌های توکار است اما می‌توان از آن به‌عنوان یک راهنمای کلی برای ساختن سیستم‌های کامپیوتری سفارشی استفاده کرد. همچنین کتاب به توصیف فناوری‌های اساسی از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری می‌پردازد و مجموعه‌ای از اصول که به‌عنوان راهنمای توسعه سیستم‌های مبتنی بر پلت‌فرم FPGAs است را، بیان می‌کند. هدف اصلی نشان دادن چگونگی اعمال سیستماتیک و خلاقانه این اصول برای ساخت نرم‌افزارهای خاص و تعبیه کردن آن‌ها در معماری سیستم است و برای افزایش بهره‌وری بر روی نرم‌افزارهای OpenSource تاکید بیشتری می‌شود.
ساختار هرفصل این کتاب به این صورت است که صفحات سفید شامل توصیف مفاهیم، اصول و دانش عمومی است و صفحات خاکستری شامل تفسیر فنی از مسائل اصلی فصل است.
سال انتشار: 2010  |  تعداد صفحات: 408  |  حجم فایل: 4,51 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب