کامپیوتر  »  علوم کامپیوترتعداد موارد:  49

کتاب هوش مصنوعی با عدم قطعیت

دسته: ریاضی, علوم کامپیوتر

کتاب هوش مصنوعی با عدم قطعیت، به توسعه یک چارچوب کاری می‌پردازد که نشان می‌دهد چطور عدم قطعیت در هوش مصنوعی، نوع سنتی آن را گسترش و تعمیم می‌دهد.
این کتاب، عدم قطعیت دانش و هوش را کاوش می‌کند. نویسندگان بر اهمیت زبان طبیعی حامل دانش و هوش، تمرکز می‌کنند و روش‌‌های فیزیکی موثری برای داده‌کاوی و کنترل، معرفی می‌کنند.
در ویرایش جدید این کتاب، توصیفات عمیق‌‌تری از مدل‌ها و روش‌هایی داریم که خواص ریاضی را قویا ثابت می‌کنند و این نظریه‌ها و روش‌ها را کامل‌تر می‌کنند. همچنین نویسندگان کتاب آخرین نتایج پژوهشی خود را مطرح می‌سازند.
سال انتشار: 2017  |  تعداد صفحات: 310  |  حجم فایل: 20 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


کتاب دوره علوم کامپیوتر بین‌المللی کمبریج سطح AS و A (آزمون‌های بین‌المللی کمبریج)

دسته: علوم کامپیوتر

علوم کامپیوتر بین‌المللی کمبریج سطح AS و A، مجموعه کاملی از منابع برای همراهی کردن دوره 9608 ارائه می‌کند. این کتاب مرجع، یک راهنمای در دسترس برای مهارت‌های تئوری و عملی است که مورد نیاز این دوره درسی است و با پیشرفت روشنی از وظایفی که باعث تحکیم و توسعه دانش می‌شود، همراه می‌باشد.
این کتاب به دانشجویان توصیف دقیقی از مفاهیم، مستحکم به نمونه‌هایی ارائه می‌دهد که موضوع پیچیده را به روشی شفاف، مطرح می‌کند. در کنار تعاریف اساسی، مهارت‌های برنامه‌نویسی سطح بالاتر با تبیین فرآیندها، توسعه یافته است و با سوالات آزمونی برای دانشجویان، تثبیت شده است.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 451  |  حجم فایل: 171 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


هوش مصنوعی در قرن بیست و یکم

دسته: علوم کامپیوتر

این متن معرفی جامع، به‌روز و دستیابی‌پذیری از هوش مصنوعی بدون ازدست‌دادن مبانی نظری ارائه می‌دهد. این کتاب شامل مثال‌های متعدد، کاربردها، مطالبی که علاقه دانشجویان را می‌افزاید و تصاویر تمام‌رنگی می‌باشد. مباحث پیشرفته کتاب شبکه‌های عصبی، الگوریتم‌های ژنتیک و بازی‌های پیچیده را تحت پوشش قرار می‌دهند. ویژگی‌های نسخه دوم موارد ذیل می‌باشند:
مفاهیم مهم هوش مصنوعی مانند سیستم‌های خبره، استفاده در بازی‌های ویدئویی، شبکه‌های عصبی و غیره. فصل‌های جدید مجزا در مورد رباتیک، آموزش دستگاه و بازی‌های کامپیوتری
منابع آموزنده متعدد و راه‌حل‌های گوناگون
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 1020  |  حجم فایل: 36 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


راهنمای طراحی سیستم کنترل؛ ویرایش سوم

دسته: علوم کامپیوتر

“راهنمای طراحی سیستم کنترل” به مهندسان جهت به‌کار بردن نظریه کنترل در سیستم‌های کاربردی با استفاده از کامپیوتر خود کمک می‌کند. این کتاب رویکردی بصری برای کنترل و اجتناب از ریاضیات غیر ضروری فراهم کرده و بر مفاهیم کلیدی با بیش از ده‌ها مدل سیستم کنترل تأکید دارد. چه خوانندگان در استفاده از کنترل‌کننده‌ها تازه‌کار باشند چه دارای سال‌ها تجربه باشند، این کتاب به آنها کمک می‌کند فرآیندها و ماشین‌آلات خود را بهبود بخشند.
سال انتشار: 2004  |  تعداد صفحات: 489  |  حجم فایل: 11 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


پردازش تصویر برای سینما

دسته: پردازش سیگنال دیجیتال, ریاضی, سینما و تئاتر, علوم کامپیوتر, گرافیک

“پردازش تصویر برای سینما” مروری دقیق از تکنیک‌های پردازش تصویر که عملا در سینمای دیجیتال استفاده می‌شوند را ارائه می‌دهد. این کتاب نشان می‌دهد که چگونه پردازش تصویر در فیلم‌سازی، از فیلم‌برداری تا نمایش، همیشه حاضر می‌شود. این کتاب، تمام روش‌هایی که الگوریتم‌های پردازش تصویر به‌منظور افزایش، بازپخش، انطباق و تبدیل تصاویر متحرک استفاده می‌شوند را پوشش داده است. این تکنیک‌ها و الگوریتم‌ها، تصاویر را به‌خوبی ممکن نشان می‌دهند درحالیکه از قابلیت‌های دوربین، پروژکتور و صفحه نمایش، بهره‌برداری می‌کند. نویسنده در بخش اول به ارائه اصول اپتیک و رنگ و در بخش‌های بعدی به نحوه کار دوربین و شرح تمام الگوریتم‌هایی که در دوربین استفاده می‌شود؛ پرداخته است. این منبع برای محققان دانشگاهی و حرفه‌ای‌های صنعت فیلم مناسب می‌باشد.
سال انتشار: 2014  |  تعداد صفحات: 314  |  حجم فایل: 6 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


منطق فازی

دسته: علوم کامپیوتر

کتاب “منطق فازی” مفاهیم بنیادی این مبحث را به خوانندگان معرفی می‌کند.
این کتاب، پیش‌زمینه نظری لازم و تعدادی از مدل‌های ریاضی پایه را توصیف می‌کند. علاوه بر این، آن‌ها را به‌کمک کنترل فازی (یک موضوع مهم در رشته مهندسی)، آشنا می‌سازد.
این کتاب نه به سبک معمول ریاضی قضیه-نتایج بلکه با ارائه نظریه و نمونه‌ها در کنار هم، یک کتاب درسی معارفه‌ای غیرمتعارف درزمینه منطق فازی ارائه می‌دهد.
کتاب منطق فازی در درجه اول برای حمایت از مهندسان درطول مطالعات دانشگاهی‌شان و ایجاد حس کنجکاوی در آن‌ها درباره منطق فازی و کاربردهای آن در نظر گرفته شده است. این کتاب با ارائه یک منبع ارزشمند برای مهندسان و متخصصانی که با عدم دقت و عدم قطعیت غیرتصادفی در کاربردهای دنیای واقعی مواجه هستند؛ برای مطالعه شخصی نیز مناسب می‌باشد.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 211  |  حجم فایل: 4 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


رایانش ابری با برنامه‌های کاربردی e-Science

دسته: علوم کامپیوتر

فزونی داده‌ها در زندگی روزمره درحال انفجار است. این افزایش داده به‌خصوص در زمینه‌های علمی که در آن مقادیر قابل توجهی از داده‌ها باید استخراج، مراوده، جمع‌آوری، ذخیره و تجزیه و تحلیل شوند؛ مهم است. این کتاب توضیح می‌دهد که محاسبات ابری چگونه می‌تواند به میزان قابل توجهی در بهبود مدیریت داده‌ها در زمینه‌های مختلف علمی مانند بیوانفورماتیک، زمین‌شناسی و علوم کامپیوتر، نقش داشته باشد.
این کتاب بر روی نحوه کمک رایانش ابری در زمینه‌های کنترل منابع، مقیاس‌پذیری عمودی و افقی و برنامه‌ریزی تطبیقی، متمرکز است.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 310  |  حجم فایل: 7 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


الگوریتم‌های کروماتیک

دسته: علوم کامپیوتر

کتاب “الگوریتم‌های کروماتیک” تاریخچه جذاب رنگ دیجیتال را آشکار می‌سازد و آن را از آثار چند دانشمند کامپیوتر برجسته و هنرمندان متفکر تجربی در اواخر دهه 60 و اوایل دهه 70 تا پیدایش آن‌ در نرم‌افزار‌های تجاری در اوایل دهه 90، پیگیری می‌کند. Carolyn Kane با ادغام فلسفه تکنولوژی، زیبایی‌شناسی و تحلیل رسانه نشان می‌دهد که چگونه اولین رنگ‌های ساخته‌شده کامپیوتری به‌صورت انقلابی، با ماشین‌های عظیم حسابگر بعد از جنگ ساخته شده‌اند. این اولین نمونه‌ها از هنر کامپیوتر بسیار جذاب بوده‌اند به‌طوریکه هنرمندان و دانشمندان کامپیوتر آن‌ها را به‌عنوان یک انقلاب، منادی آینده بهتر برای انسان‌ها و ماشین، در نظر گرفته‌اند.
سال انتشار: 2014  |  تعداد صفحات: 328  |  حجم فایل: 82 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب