مهندسی  »  مهندسی متالورژیتعداد موارد:  51

فولاد ابزار؛ خواص و عملکرد

دسته: مهندسی متالورژی

کتاب کاربردی فولاد ابزار، یک منبع واحد و به‌روز برای افزایش طول عمر فولاد ابزارها، از طریق طراحی و تولید بهینه‌سازی‌‌شده ارائه می‌دهد.
این کتاب با ارائه درک جامعی از مباحث پیچیده متالورژی، شرح می‌دهد که چگونه ترکیبات مواد، فرآیندهای تولید، گرمازدایی، تکنیک‌های سخت‌شدن سطح و پوشش‌ها، برروی خواص، درجات و عملکرد فولاد ابزارها تاثیر می‌گذارد.
همچنین مطالعات موردی واقعی و آنالیزهای شکست را کاوش می‌کند و به ارائه نمونه‌هایی از پارامترها و نکات مهم برای اصلاح فولاد ابزارها و عملیات حرارتی درطول فرآیند برش و شکل‌دهی، می‌پردازد. درحالیکه این کتاب پوشش عمیقی از خواص، ریزساختار و تولید ارائه می‌دهد، تمرکز آن بر توصیف عملکرد هر کاربرد این کلاس ویژه مواد آهنی می‌باشد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 257  |  حجم فایل: 116 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


مواد سرامیکی پیشرفته

دسته: مهندسی متالورژی, مهندسی محیط زیست, مهندسی مکانیک

کتاب مواد سرامیکی پیشرفته، گروهی از کارشناسان مرتبط با موضوع را که توصیف‌کننده متدولوژی‌ها و استراتژی‌های خلاقانه موجود در پژوهش و توسعه مواد سرامیکی پیشرفته هستند، گرد هم آورده است.
این کتاب از زمینه‌های مختلف شیمی، فیزیک، علم و مهندسی مواد، علوم پزشکی، داروسازی، تکنولوژی محیط زیست، بیوتکنولوژی و مهندسی بیومکانیکال، به موضوع می‌پردازد و یک بازبینی جامع از پژوهش‌های پیشرفته در زمینه مواد و تکنولوژی‌های سرامیکی ارائه می‌دهد. این کتاب به 3 بخش طراحی، کامپوزیت و عملکرد تقسیم شده است و موضوعات مورد بحث آن شامل استراتژی‌های شیمیایی نانومواد‌های سرامیکی اکسید همبافته، ارتوفسفات‌های کلسیم دو فازی، سه فازی و چند فازی، پردازش کامپوزیت‌های سرامیکی پیشرفته به کمک مایکروویو، الیاف پیوسته تقویت‌شده توسط کامپوزیت‌های زمینه سرامیکی، ایتریا و منیزیا آلاییده‌شده با سرامیک آلومینا، عملیات ترمیم ترک ناشی از اکسیداسیون، عوامل تقویت SWCNTها در مقابل MWCNTها، ضایعات آلی و معدنی در تولید آجر رسی، اکسیدهای تانتالیوم کاربردی و کاربرد تحقیقات قلع نقره در هیدروکسی آپاتیت، می‌باشد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 448  |  حجم فایل: 19 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


متالوژی پودر تیتانیوم

دسته: مهندسی متالورژی

کتاب «متالوژی پودر تیتانیوم» شامل جامع‌ترین و معتبرترین اطلاعات از تمام موضوعات کلیدی متالوژی پودر تیتانیوم (Ti PM) می‌باشد. این کتاب گذشته را به‌طور مختصر بیان می‌کند، حال را بررسی می‌کند و درباره آینده علم و تکنولوژی Ti PM به بحث می‌‌پردازد و درحالیکه جامعه تیتانیوم دنیا را با یک کتاب منحصربه‌فرد و جامع معرفی می‌کند؛ تمام جنبه‌های مهم متالوژی تیتانیوم شامل تولید پودر، پردازش پودر، تثبیت، ارزیابی ویژگی، کاربردهای صنعتی فعلی و تحولات آینده را پوشش می‌دهد. از ویژگی‌های این کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
ارائه یک عملکرد جامع و عمیق از علم، تکنولوژی و روش صنعتی متالوژی پودر تیتانیوم
هر فصل توسط آگاه‌ترین متخصص در موضوع مورد نظر، نیمی از صنعتی و نیمی از دانشگاهی، شامل چندین پیشگام در این حوزه ارائه می‌شود که نشانگر دانش فعلی ما از Ti PM می‌باشد
شامل یک بررسی انتقادی از اصول کلیدی فعلی و موضوعات فنی Ti PM می‌باشد
شکاف دانش انتقادی موجود در علم و مهندس پودر فلز و در تولید فلز و آلیاژ‌های تیتانیوم را پر می‌کند
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 648  |  حجم فایل: 89.1 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


رساله فرآیند متالورژی، جلد دوم؛ پدیده فرآیند

دسته: مهندسی متالورژی

جلد دوم این کتاب، پدیده فرآیند متالورژی، پدیده پردازش شامل پردازش آهنی، پردازش غیرآهنی و پردازش آبی مقاوم و واکنشی فلزات را فراهم می‌کند. از ویژگی‌های این کتاب می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
ترکیب مرتبط‌‌ترین تحولات معاصر در فرآیند متالورژی، بنابراین دانشمندان اطلاعات معتبری در اختیار دارند
کمک به متالورژیست‌ها برای پیش‌بینی تغییرات و عواقب و ایجاد یا تغییر هر فرآیند گسترش‌یافته. جایگزین پژوهش‌ها و مقالات موجود با یک راه‌حل کامل منحصربه‌فرد که منجر به صرفه‌جویی در زمان برای دانشمندان مشغول به کار می‌شود
سال انتشار: 2014  |  تعداد صفحات: 863  |  حجم فایل: 32 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


رساله فرآیند متالورژی، جلد اول؛ اصول فرآیند

دسته: مهندسی متالورژی

“رساله فرآیند متالوررژی” شامل سه جلد است که جلد اول آن مربوط به اصول فرآیند، فرآیندهای استخراج و پالایش می‌باشد. این کتاب تحت یک تجدیدنظر عمده چاپ و نشر شده است. از ویژگی‌های این کتاب می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
ترکیب مرتبط‌‌ترین تحولات معاصر در فرآیند متالورژی، بنابراین دانشمندان اطلاعات معتبری در اختیار دارند
کمک به متالورژیست‌ها برای پیش‌بینی تغییرات و عواقب و ایجاد یا تغییر هر فرآیند گسترش‌یافته. جایگزین پژوهش‌ها و مقالات موجود با یک راه‌حل کامل منحصربه‌فرد که منجر به صرفه‌جویی در زمان برای دانشمندان مشغول به کار می‌شود
سال انتشار: 2014  |  تعداد صفحات: 956  |  حجم فایل: 29 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


پیشرفت در شکل‌دهی فلزات

دسته: مهندسی متالورژی

این کتاب جامع شرحی روشن از تئوری و کاربردهای شکل‌دهی پیشرفته فلزات ارائه داده و بحث مفصلی از فرآیندهای شکل‌دهی ویژه مانند کشش عمیق، آلیاژها، آسیاب و خم‌کاری اکستروژن فراهم می‌کند. نویسنده بر تحولات اخیر فناوری شکل‌دهی فلزات تمرکز دارد و تکنیک‌های سیستم خبره جدید و قدرتمند و دقیق را برای حل مسائل مهندسی پیشرفته در شکل‌دهی فلزات توضیح می‌دهد. علاوه‌براین، اصول اولیه سیستم‌های خبره،‌ اهمیت و کاربردهای آن‌ها برای فرآیندهای شکل‌دهی فلزات،‌ تجزیه و تحلیل فرآیندهای فلزکاری به کمک کامپیوتر،‌ تحلیل شکل‌پذیری، مدل‌سازی ریاضی و مطالعات موردی فرآیندهای منحصربه‌فرد نیز ارائه شده‌اند.
سال انتشار: 2014  |  تعداد صفحات: 126  |  حجم فایل: 3 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


هندبوک بازرسی جوش

دسته: مهندسی متالورژی

“هندبوک بازرسی جوش” یک منبع قابل اطمینان از اطلاعات سودمند مرجع فراهم می‌کند. این کتاب به ویژه برای فرد آموزش دیده فنی که ممکن است به‌طور مستقیم درگیر بازرسی نباشد اما موقعیت او طوری است که نیاز به دانش درمورد جوشکاری دارد مناسب می‌باشد. همچنین برای بازرسی که نیازمند یک یادآوری کلی برای نیازهای اساسی بازرسی است درنظر گرفته شده است.
سال انتشار: 2000  |  تعداد صفحات: 256  |  حجم فایل: 10 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


تیتانیوم؛ متالورژی فیزیکی، پردازش و کاربردها

دسته: مهندسی متالورژی

این کتاب تمام جنبه‌های پیشینه، متالورژی فیزیکی، رفتار خوردگی، عوامل هزینه و کاربردهای فعلی و بالقوه تیتانیوم را پوشش داده است. پیشینه تیتانیوم از آغاز پیدایش آن با تلاش Kroll و تا ارائه گسترده آن به بازار امروز، ترسیم شده است. جزئیات گسترده‌ای در مورد فرآیند استخراج و همچنین تبدیلات مختلف بتا به آلفا و جزئیات تکنیک‌های متالورژی پودر، بحث شده است. رابطه ساختار با خواص مکانیکی و موضوع خوردگی به‌طور مفصل توصیف شده است. هر کس در هر جنبه‌ای از علم، فناوری و یا کاربرد تیتانیوم، مشغول باشد، می‌تواند از این کتاب بهره‌مند شود.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 417  |  حجم فایل: 14 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


تکنولوژی تولید فلزات برای کشاورزی

دسته: مهندسی کشاورزی, مهندسی متالورژی

ویرایش دوم کتاب “تکنولوژی تولید فلزات برای کشاورزی” با یک معرفی آسان و ایمن از فرآیندها و تکنیک‌های جوشکاری کشاورزی را ارائه می‌دهد.
هر بخش از این کتاب تمام رنگی با معرفی تجهیزات و مواد مورد استفاده در جوشکاری کشاورزی به دانشجویان آغاز می‌شود و شامل دستورالعمل‌های کامل تنظیم آن‌ها می‌باشد.
فصل‌های بعد در هر بخش برای دانشجویان این امکان را فراهم می‌کنند تا تکنیک‌های فردی جوشکاری را در کاربردها و موقعیت‌های مختلف یاد بگیرند.
سال انتشار: 2010  |  تعداد صفحات: 569  |  حجم فایل: 32 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


اصول متالورژی آلومینیوم؛ تولید، فرآوری و کاربردها

دسته: مهندسی متالورژی

آلومینیوم با توجه به خواص چندمنظوره و کاربردهای بسیارش، هم در فرآوری فلز و هم آلیاژهای آن در صنایع مختلف، یک فلز مهم در تولید می‌باشد. “اصول متالورژی آلومینیوم” مروری جامع بر تولید، خواص و فرآوری آلومینیوم دارد و کاربردهای آن در صنایع تولیدی را فراهم می‌کند. بخش اول روش‌های مختلف تولید و ریخته‌گری آلومینیوم، پوشش سطوح مانند ریخته‌گری آلیاژها، مسائل کیفیت و روش‌های تولید خاص مانند ریخته‌گری با فشار بالا را مورد بحث قرار می‌دهد. در بخش دوم خواص متالورژیکی آلومینیوم و آلیاژهای آن بررسی می‌شود. همراه با فصل‌هایی درمورد موضوعاتی مانند سخت شدن، فرآیندهای ته‌نشینی و قسمت‌بندی و دسته‌بندی املاح و همچنین ویژگی‌هایی مانند مقاومت شکست. درنهایت، بخش سه شامل فصل‌هایی درمورد اتصالات، شکل‌دهی با لیزر و روش‌های دیگر فرآوری آلومینیوم و کاربردهای آن در بخش‌های خاص صنعت مانند هوافضا می‌باشد. این کتاب همراه با ویرایشگرها و تیم مشارکت‌کننده متخصص خود، یک مرجع استاندارد برای پژوهشگران متالورژی و همچنین تمام کسانی که در تولید و استفاده از محصولات آلومینیوم کار می‌کنند، می‌باشد.
سال انتشار: 2010  |  تعداد صفحات: 854  |  حجم فایل: 21 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب