مهندسی  »  مهندسی معدنتعداد موارد:  35

فلزات، انرژی و پایداری؛ داستان دکتر مس و شاه زغال سنگ

دسته: شیمی, مهندسی معدن

کتاب فلزات، انرژی و پایداری، شرح می‌دهد که مس و سوخت‌های فسیلی چطور و کجا شکل می‌گیرند و به احتمال زیاد در آینده برای استخراج مس و زغال سنگ مورد استفاده قرار می‌گیرند.
این کتاب، یک گاه‌شناسی رنگارنگ از تلاش‌های ما برای استخراج فلزات از مواد معدنی و انرژی از سوخت‌های فسیلی، از اولین بار تا به امروز را ارائه می‌دهد.
مفاهیم دشوار پایداری انسان، در محتوایی بررسی می‌شود که به‌طور مداوم با کاهش قیمت‌های واقعی انرژی و فلزات روبروست. این کتاب، آخرین یافته‌ها در زمینه استفاده تاریخی ما از تکنولوژی تا تولید مداوم فلزات ارزان‌تر حتی اگر عیارهای سنگ معدن کاهش یافته باشد را ادغام می‌‌سازد.
علاوه‌براین، نشان می‌دهد که اگر فلزات در آینده بسیار ارزان‌تر تولید شوند، نرخ توسعه فنی باید افزایش یابد.
سال انتشار: 2017  |  تعداد صفحات: 196  |  حجم فایل: 6 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


مشاهده زیرزمین

دسته: مهندسی معدن

حفر ثروت معدنی از تاریخ زمین تا زمان ماقبل تاریخ و استخراج معدن اروپایی‌ها در آمریکا از اولین روز‌های استعمار، قبل از جنگ داخلی، کوچکترین عمل استخراج‌ معدن به‌اندازه‌ای عمیق بود که به نقشه نیازمند بود. با این‌حال، یافته‌های عمده اواسط قرن نوزدهم مانند کامستاک سنگ طلا، از همه یافته‌های گذشته در آمریکا بسیار وسیع‌تر بوده است.
Nystrom در کتاب «مشاهده زیرزمین» چنین استدلال می‌کند که ازآنجاییکه معدن‌کاری صنعتی در ایالات متحده پرورش یافته است، توسعه نقشه‌ها و مدل‌‌ها به یک فرهنگ بصری جدید قدرت می‌بخشند و به مهندسان معدن اجازه می‌دهند تا حرفه خود را پیش ببرند، همچنین کارگران معدن به‌تنهایی اعتباری بیش از عملیات استخراج معدن کسب می‌کنند. با آغاز اواخر قرن نوزدهم، مهندسان معدن مجموعه‌ای جدید از روش‌ها، آثار و مباحث برای تجسم فضاهای سه‌بعدی پیچیده و تاریک را توسعه دادند.
این نقشه‌ها و مدل‌ها به ابزارهای ضروری در ساخت و کنترل آن فضاها کمک می‌کنند، آن‌ها استخراج معدن را بسیار قابل درک‌تر، قابل پیش‌بینی‌تر و سودآورتر می‌کنند.
سال انتشار: 2014  |  تعداد صفحات: 320  |  حجم فایل: 2.11 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


ضایعات معدن؛ توصیف، رفتار و اثرات زیست محیطی

دسته: مهندسی معدن

این کتاب برای اینکه اثر جامعی در زمینه ضایعات معدن باشد، طراحی نشده است. این کتاب با هدف خدمت به دانشجویان مقطع کارشناسی که مشتاق کسب شرح مختصر و درک درستی از زباله‌های تولید شده در صنایع معدنی هستند، نوشته شده است.
“ضایعات معدن”، یک کتاب درسی مقدماتی است که به علم این دست از ضایعات با توجه به وجود اهمیت صنایع معدنی به عنوان یک منبع، ثروت و عامل اشتغال‌زا، پرداخته است.
سال انتشار: 2010  |  تعداد صفحات: 410  |  حجم فایل: 7 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


مرجع تکنولوژی ساختار سنگ و معدن

دسته: زمین شناسی, مهندسی معدن

این کتاب مرجعی جامع و مملو از اصطلاحات، تعاریف، توضیحات، اختصارات، اسامی تجاری، واحدها و نمادهای مورد استفاده در مکانیک سنگ، حفاری و انفجار می‌باشد. اصطلاحات گنجانده‌شده در این کتاب مربوط به رشته‌های مرتبط در این زمینه است، مانند شیمی، دینامیک شکست، مکانیک و مقاومت مصالح، میکرومکانیک، زمین‌شناسی، ژئوفیزیک، پترولوژی، فیزیک، زلزله‌شناسی و غیره. این نسخه به‌روز و توسعه‌یافته از اصطلاحات و نمادهای انفجار سنگ اثر دکتر Agne Rustan، مرجعی ضروری برای مهندسان و دانشجویان پیشرفته در معدن، ژئوتکنیک، زمین‌شناسی، تونل‌زنی و مهندسی ساخت‌وساز می‌باشد.
سال انتشار: 2010  |  تعداد صفحات: 460  |  حجم فایل: 3 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


ارزیابی اقلام مواد معدنی کاربردی

دسته: مهندسی معدن

این کتاب با تأکید خاص بر پایه زمین‌شناسی رویکردی کاربردی و جامع از برآورد مواد معدنی/ذخایر ارائه می‌دهد، ازجمله نیاز برای تعمیر و نگهداری پایگاه داده توسط روش‌هایی با کیفیت بالا، استفاده کاربردی از ارزیابی داده‌های اکتشافی جامع و اهمیت استفاده از یک رویکرد جامع آماری برای روش‌های ارزیابی. در سراسر کتاب مسائل کاربردی و داده‌های واقعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر فصل با خلاصه‌ای از موارد عملی، تعدادی تمارین و لیستی مختصر از منابع جهت مطالعات تکمیلی به پایان می‌رسد. این کتاب برای دانشجویان معدن در مقطع کارشناسی ارشد مناسب می‌باشد.
سال انتشار: 2002  |  تعداد صفحات: 401  |  حجم فایل: 4 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


راهنمای غیرفنی زمین‌شناسی، اکتشاف،‌ حفاری و تولید نفت؛ ویرایش سوم

دسته: مهندسی معدن, مهندسی نفت

این کتاب پرفروش توسط Norman Hyne به‌صورت خوانا و قابل دسترس طراحی شده است. او میزان عظیمی از اطلاعات سودمند در مورد صنعت نفت را با استفاده از تصاویر و نمودارهای بسیار فراهم کرده است. ویرایش سوم این کتاب نسخه به‌روزشده‌ای است که شامل فصل جدیدی مربوط به نفت و گاز غیررایج، ازجمله شیل‌های گاز می‌باشد. این کتاب ابزارهای عالی و دکل‌های حفاری جدید را پوشش داده و تعدادی طرح و نقشه جدید را نیز افزوده است. تعداد بی‌شماری از متخصصان و دانشجویان جهت پیشرفت درک خود در زمین‌شناسی، اکتشاف،‌ حفاری و تولید نفت، این کتاب را مورد استفاده قرار می‌دهند.
سال انتشار: 2012  |  تعداد صفحات: 724  |  حجم فایل: 42 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


اقتصاد معدن و استراتژی

دسته: اقتصاد, سرمایه گذاری, مهندسی معدن

مهارت‌های اقتصادی به‌عنوان یک شریک ضروری برای مهارت‌های فنی در هر مرحله از فرآیند استخراج می‌باشد. یک ذهنیت اقتصادی قبل از هر حفاری آغاز می‌شود. این کتاب به شما کمک خواهد کرد تا به‌طور موثر استخراج معدن را از طریق استفاده از استراتژی‌های نوآورانه اقتصادی هدایت کنید.
مطالب این کتاب آنچه که توسط یک طرح مقرون‌به‌صرفه جهت استخراج معادن،‌ اقتصاد اطلاعات و روش‌های ارزیابی منطقی برای پروژه‌های نامشخص مورد هدف قرار می‌گیرد را پوشش می‌دهد. “سنگ معدن” را از منظر اقتصادی تعریف کرده و تأثیر برنامه‌ریزی در ذخایر سنگ معدن را شرح می‌دهد. همچنین مطالعات موردی برای سرمایه‌گذاری در یک معدن عملیاتی در این کتاب گنجانده شده است. نمونه‌های جامع بررسی “ارزش” از دیدگاه کاهش خطر و بازده مورد انتظار در سرمایه‌گذاری بررسی شده است.
این کتاب راه‌حل‌هایی برای مشکلاتی که باعث شکست بسیاری از پروژه‌های استخراج معدن جهت دستیابی به انتظارات به دلیل عدم توانایی خود برای انطباق با تغییرات می‌شوند را ارائه می‌دهد.
سال انتشار: 1998  |  تعداد صفحات: 374  |  حجم فایل: 14 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


ذخایر معدنی دریاهای عمیق

دسته: مهندسی معدن

خطرات ناشی از کمبود برخی فلزات مهم و عدم اطمینان درمورد ذخایر زمینی و موارد بسیار دیگر، جستجو برای تنوع بخشیدن به منابع‌‌هایمان از لحاظ تأمین و بررسی را توجیه می‌کند. ذخایر معدنی در دریاهای عمیق درحال جذب افزایش بهره‌وری توسط کشف پیش‌رونده اشکال مختلف سنگ معدن می‌باشد.
فرانسه دارای مناطق عظیمی از بستر عمیق دریایی در سه اقیانوس و همچنین منابع انسانی و دانش و تکنولوژی در سطح جهان و دستاوردی بیش از 40 سال تجربه می‌باشد. این مطالعه منبعی از دانش درمورد مواد معدنی و فلزات مرتبط، فناوری برای کاوش و بهره‌برداری از آنها، تنوع زیستی و تأثیر بالقوه بهره‌برداری از محیط زیست و مشارکت‌هایی که برای فرانسه و اروپا حیاتی هستند ارائه می‌دهد. این اطلاعات برای تصمیم‌گیرندگان در طراحی استراتژی، تعریف برنامه‌های تحقیق و توسعه، افزایش و توسعه بهره‌وری تجاری برای این منابع با پتانسیل بالا مفید می‌باشد.
سال انتشار: 2014  |  تعداد صفحات: 157  |  حجم فایل: 7 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


استخراج ذخایر معدنی

دسته: مهندسی معدن

در دهه‌های اخیر ظرفیت تولید زغال سنگ به سرعت افزایش یافته و کیفیت، قدرت و قابلیت اطمینان تجهیزات آن به‌طور مداوم بهبود یافته است. علاوه بر این، ثبات پروسه‌های تولید را می‌تواند بهتر کنترل کرد. در ارتباط با آن، اتحاد مدارس علمی با تمرکز بر “استخراج معادن” روند جدایی‌ناپذیری از نظر سیاست‌های فنی و تکنولوژیکی است.
این مجموعه مقالات، نشان‌دهنده دستاوردهای علمی و فنی در ارتباط با افزایش استخراج ذخایر معدنی مبتنی بر استفاده موثر از تکنیک‌ها و تکنولوژی‌های مدرن است. همچنین توجه ویژه‌ای به فن‌آوری‌های پیشرو و نوآورانه در صنعت زغال سنگ کشورهای پیشرفته شده است.
سال انتشار: 2013  |  تعداد صفحات: 384  |  حجم فایل: 10 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


برآورد منابع معدنی

دسته: مهندسی معدن

برآورد منابع معدنی در 25 سال گذشته بطور قابل توجهی تغییر کرده است. تکنیک‌های زمین‌آماری، امری عادی و همچنان در حال تکامل شده‌اند. اسب بخار محاسباتی، تمام جنبه‌های مدل‌سازی عددی را متحول کرده است. عملیات استخراج و فرآوری اغلب بزرگتر شده‌اند و تعریف نامعلومی در حال تبدیل به روش استاندارد است. کتاب‌های اخیر بر روش‌های تاریخی و یا جزئیات تئوری زمین‌آماری تمرکز دارند. بنابراین نیاز روبه‌رشدی برای جمع‌آوری و سنتز عمل برآورد منابع معدنی مدرن در یک کتاب برای دانشجویان مقطع کارشناسی و ابتدای امر دانشجویان تحصیلات تکمیلی، زمین‌شناسان و مهندسان جوان وجود دارد. این کتاب توسط نویسندگانی با سال‌ها تجربه مرتبط با انجام برآورد منابع معدنی و سال‌ها تجربه آموزش‌های مربوطه نوشته شده است.
سال انتشار: 2014  |  تعداد صفحات: 337  |  حجم فایل: 28 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب