مهندسی  »  مهندسی برقتعداد موارد:  202

اصول الکترونیک دیجیتال و طراحی منطق

دسته: مهندسی برق

این کتاب بر روی اصول بنیادی الکترونیک دیجیتال و طراحی منطق تمرکز دارد و به عنوان یک کتاب درسی برای دانشجویان کارشناسی الکترونیک، مهندسی برق، علوم رایانه، فیزیک و فناوری اطلاعات طراحی شده است.
این متن، مطالب آموزشی موجود در چندین دانشگاه هندی و چند کشور دیگر را پوشش می‌دهد.
این کتاب منابع جامعی را در مورد ایده‌های اخیر در زمینه الکترونیک دیجیتال شرح می‌دهد که توسط متخصصان برجسته در بخش صنعت و دانشگاه‌ها مورد بررسی قرار گرفته‌اند. تعداد زیادی از نمودارها جهت نشان دادن مفاهیم مربوط به الکترونیک دیجیتال ارائه شده‌اند تا دانشجویان بتوانند به راحتی موضوع را درک کنند. مثال‌های حل‌شده در متن، مفاهیم مورد بحث را توضیح داده و تمرینات در پایان هر فصل ارائه می‌شوند.
سال انتشار: 2014  |  تعداد صفحات: 380  |  حجم فایل: 6 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


اصول طراحی ترانسفورماتور؛ ویرایش سوم

دسته: مهندسی برق

در جدیدترین ویرایش موجود، خواننده اصول طراحی ترانسفورماتور را خواهد آموخت که با طراحی و شیوه‌های اصلی با شبیه‌سازی‌های پیشرفته مدل آغاز می‌شود. بررسی‌های الکتریکی، مکانیکی و حرارتی که به طراحی ترانسفورماتور وارد می‌شوند با فرمول‌های طراحی سودمند مطرح شده و با اطمینان از اینکه ترانسفورماتور بدون گرمای بیش از حد کار می‌کند و از رویدادهای پردغدغه گوناگون سالم بیرون می‌آید، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این ویرایش جدید شامل بخش‌هایی در مورد نحوه اصلاح روش‌های مرزی امپدانس خطی برای موارد غیرخطی و روش‌های ساده برای محاسبه درجه حرارت و جریان در سیم‌پیچ با هدایت جریان خنک‌کننده، با استفاده از نظریه گراف می‌باشد. همچنین شامل بخشی برای بهینه‌سازی همراه با پیشنهادات کاربردی در مورد دستیابی به کمترین هزینه طراحی با محدودیت است.
سال انتشار: 2017  |  تعداد صفحات: 612  |  حجم فایل: 16 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


روند میکروالکترونیک در آینده؛ سفری به دنیای ناشناخته‌ها

دسته: مهندسی برق

کتاب پیش‌رو، پیشرفت شاخه‌های مربوط به میکروالکترونیک را، با بررسی دیدگاه‌های عمیق و کامل تعدادی از اساتید این صنعت پیشرو به خوانندگان ارائه‌می‌دهد.
در این کتاب، تحولات پیشرو و شیوه‌های نو در شاخه رو‌به‌رشد میکروالکترونیک، به خوانندگان معرفی شده‌اند. بخش‌های مختلف کتاب، به بررسی عوامل موثر در این زمینه، از نویسندگان متعددی می‌پردازد، که همگی آن‌ها از اساتید پیشرو صنعت وابسته به دانشگاه‌های عالی‌رتبه، شرکت‌های بزرگ قطعات نیمه‌رسانا یا آزمایشگاه‌های دولتی هستند و در کتاب، درباره سیر‌‌تکاملی رشته خود به بحث پرداخته و طیف وسیعی از شاخه‌های مربوط به میکروالکترونیک از جمله الکترونیک جامدات، علم مواد، اپتوالکترونیک، بیوالکترونیک و انرژی‌های تجدید‌پذیر را بررسی‌کرده‌اند. این سرفصل‌ها، اصول فیزیک پایه، تکنولوژی مواد و ابزار‌ها و موقعیت‌های کاری جدید را شرح می‌دهند. کتاب حاضر همچنین گسترش این شاخه را در موضوعات جذابی چون انرژی (فوتوولتاژ) و پزشکی (بیونانوتکنولوژی) توصیف می‌کند، مطالبی از اساتید پیشرو صنعت در میکروالکترونیک و نانوالکترونیک نیمه‌رسانا را به خوانندگان ارائه می‌دهد و درباره اهمیت میکروالکترونیک و نانوالکترونیک در جامعه رو ‌به تغییر و رو ‌به گسترش امروز، به بحث و گفتگو می‌پردازد.
کتاب روند میکروالکترونیک در آینده، مناسب برای اساتید صنعت و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی فیزیک و نانوتکنولوژی می‌باشد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 384  |  حجم فایل: 10 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


شناخت کنترل‌های موتوری

دسته: مهندسی برق

ویرایش سوم کتاب شناخت کنترل‌های موتوری، با استفاده از متدهای عملی یادگیری دستگاه‌های کنترل موتور، به شما آموزش می‌دهد چگونه مثل یک مهندس، موتورهای الکتریکی را نصب و عیب‌یابی کرده و به‌کار گیرید.
این کتاب، با شروع مطالعه برروی مدارها و اجزای کنترلی ابتدایی، همه کاربردها و اقداماتی را که باید برای تضمین موفقیتتان در موضوعات پیچیده‌تر بدانید، به‌صورت گام‌به‌گام بررسی می‌کند. کتاب حاضر، از امنیت و پیشرفت تا طرز کار و حل مساله، شما را برای کار به‌عنوان یک برقکار صنعتی با پایه‌ای قوی در زمینه مدارهای کنترل پایه، دستگاه‌های حسگر، کنترل‌های حالت جامد، درایوهای سرعت متغیر، کنترلگر منطقی برنامه‌پذیر (پی ال سی) و غیره آماده می‌کند.
بعلاوه آزمایش‌های عملی به شما این فرصت را می‌دهد که آموخته‌های خود را به دنیای واقعی انتقال دهید.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 643  |  حجم فایل: 78 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


طراحی خطوط انتقالی؛ ساختار و فونداسیون

دسته: مهندسی برق, مهندسی عمران

اين كتاب، دربردارنده توضيحاتی در رابطه با نظام بنيادی و ساختمانی مورد استفاده در خطوط انتقال با ولتاژ بالا، رساناها، عایق‌ها و مونتاژ قطعات‌ می‌باشد.
در بسياری از كشورهای توسعه‌يافته، اصطلاح ساختارهای انتقال، معمولا به معنای برج‌های فولادی مشبک مي‌باشد. اين اصطلاح در واقع شامل حوزه عظيم نظام ساختمانی و مواد گوناگون شامل چوب فولاد و مواد تركيبی ديگر می‌باشد.
كتاب حاضر، اين سيستم را به همراه موضوعات مرتبط ديگر مثل توابع ساختار و پیکربندی، حالت‌های بار برای طراحی، روش‌های تحليل، مدل‌سازی ساختار و فونداسیون، طراحی‌های قابل اجرا و آخرين پيشرفت‌های این حوزه، مورد بررسی قرار می‌دهد.
در بخش اصلی، نظريه‌هايی در ارتباط با دستورالعمل تعبيه، شفت‌های نصب‌شونده، شالوده‌های منفرد و لنگرها به‌طور مفصل مورد بحث قرار می‌گيرند. ازآنجا كه طراحی اين سيستم، دانشجويان را با مشكل روبه‌رو می‌کند، اين كتاب، راهنمايی برای دانشجويان، مهندسان در حال آموزش، محققان و دانش‌آموختگان می‌باشد.
كتاب حاضر، شامل اطلاعات سودمندی برای افراد و دانشجويان فارغ‌التحصيل حوزه طراحی و نگهداری ساختار و فونداسیون خطوط انتقال می‌باشد. مهندسان و مديران صنايع برق نيز اين كتاب را منبع سودمندی برای خود، خواهند یافت.
سال انتشار: 2017  |  تعداد صفحات: 468  |  حجم فایل: 17 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


انتقال بی‌سیم برق برای وسایل نقلیه الکتریکی و دستگاه‌های تلفن همراه

دسته: فیزیک, مهندسی برق

از موبایل، شارژ مجدد بدون کابل وسایل الکتریکی، تلفن‌‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌ها تا جمع‌آوری انرژی خورشیدی از مدار مزارع خورشیدی، تکنولوژی‌های انتقال بی‌سیم برق، برای مصرف‌کنندگان و جوامع، منافع عظیمی در بر دارد.
این منبع جامع که توسط مخترعان این رشته نوشته شده است، اصول بنیادی و آخرین پیشرفت‌های موجود در WPT را شرح می‌دهد و کاربردهای کلیدی این تکنولوژی نوظهور را به تصویر می‌کشد. از ویژگی‌های کلیدی این کتاب می‌توان به اصول بنیادی WPT و اپلیکیشن‌‌های کاربردی در زمینه شارژ‌کردن پویا و استاتیک EVها و تلفن‌های هوشمند، نظریه‌های انتقال قدرت استقرایی (IPT) مانند مدل همراه سلف، مدل مدار چرخنده و مدل آینه مغناطیسی، IPTها برای خودروهای برقی جاده‌ای، شامل کنترلرها، مدار جبران، تلرانس بزرگ، بخش‌بندی راه‌آهن برقی و شناسایی اشیاء خارجی، IPTها برای شارژ EVها و تلرانس بزرگ و موضوعات شارژ خازنی، همچنین اپلیکیشن‌های موبایل IPT، اصول و کاربردهای انتقال برق خازنی و بسیاری موارد دیگر می‌باشد.
این کتاب با اطلاعات فنی مورد نیاز برای مهندسان در حوزه الکترونیک برق، اینترنت اشیاء و سکتورهای خودرو، یک راهنمای طراحی و تحلیلی ضروری است و منبع مهمی برای فارغ‌التحصیلان و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که درحال آماده‌شدن برای مشاغل این حوزه هستند، می‌باشد.
سال انتشار: 2017  |  تعداد صفحات: 632  |  حجم فایل: 25 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


آنالیز و طراحی سیستم برق

دسته: مهندسی برق

این کتاب به معرفی مفاهیم پایه سیستم‌های برق، به‌ همراه ابزارهایی که فراگیران برای پیاده‌سازی این مهارت‌ها در شرایط دنیای واقعی به آن‌ها نیاز دارند می‌پردازد.
این ویرایش جدید، درحالیکه توجه ضروری بر تکنیک‌های ریاضی دارد، مفاهیم فیزیکی را مورد توجه قرار می‌دهد.
نویسندگان، مفاهیم نظری و مدل‌سازی را از ابتدا و با مفاهیم ساده پیش می‌برند، بنابراین دانشجویان آماده‌اند تا به‌ آسانی این اصول را به شرایط جدید و پیچیده گسترش دهند. ابزارهای نرم‌‌افزاری، مانند شبیه‌سازی سیستم‌های قدرت و جدیدترین موضوعات موجود در سرتاسر این ویرایش، فراگیران را با مفاهیم طراحی آشنا می‌سازد، در حالیکه جدیدترین گرایش‌های این رشته را انعکاس می‌دهد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 941  |  حجم فایل: 31 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


سازگاری الکترومغناطیسی؛ روش‌ها، آنالیز، مدارها و اندازه‌گیری

دسته: مهندسی برق

کتاب سازگاری الکترومغناطیسی،‌ پوشش کاربردی و جامعی از طراحی، حل مسئله و ارزیابی سازگاری الکترومغناطیسی (EMC) در تجهیزات و سیستم‌های الکتریکی و الکترونیکی را ارائه می‌دهد.
ویرایش جدید کتاب، اطلاعات جدیدی در زمینه تئوری، کاربردها، ارزیابی، برنامه‌های محاسباتی الکترومغناطیسی و تکنیک‌های پیش‌بینی موجود، ارائه می‌دهد.
این کتاب، شصت‌ونه نمونه‌ برای سخت‌شدگی تداخل الکترومغناطیسی سطح مدار (EMI) و حل مسئله مقرون به صرفه EMI ارائه می‌‌دهد، شامل 1130 تصویر و جدول می‌باشد. همچنین موضوعاتی از قبیل داده‌های گسترده در زمینه قطعات و اجرای صحیح آن‌ها، استفاده نادرست، تصورات غلط و سفسطه‌های رایج در مباحث مربوط به موضوعات EMC/EMI را مورد ارزیابی و اصلاح قرار می‌دهد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 1184  |  حجم فایل: 17 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


موتورها برای سازندگان

دسته: مهندسی برق

اگر تاکنون در رویای این بودید که چه کار‌‌هایی می‌توانید با موتورهای الکتریکی انجام دهید، از رویاپردازی دست بکشید و شروع به ساختن کنید. از شروع تا پایان کتاب «موتورها برای سازندگان» ازطریق نمونه‌های کاربردی، توضیحات شفاف و تصاویر، هرآنچه را که نیاز است یاد خواهید گرفت.
آنچه که در این کتاب یاد خواهید گرفت:
درک اینکه چرا موتورهای الکتریکی همه‌کاره هستند و چطور کار می‌کنند
انتخاب موتور مناسب برای هر پروژه
ساخت مدارهای موردنیاز جهت کنترل انواع موتور. برنامه‌ریزی کنترل موتور با Arduino Mega، Raspberry Pi یا BeagleBone
استفاده از موتورهای دنده‌ای برای دریافت مقدار مناسب گشتاور
استفاده از موتورهای خطی برای بهبود سرعت و دقت
طراحی یک مدار کنترل سرعت الکترونیکی (ESC) کاملا کاربردی
طراحی کوادکوپر مخصوص به خود
کشف آنکه چطور موتورهای الکتریکی در وسایل نقلیه الکتریکی مدرن کار می‌کنند – با نگاهی جذاب بر اختراعات Tesla برای طراحی و کنترل موتور
و بسیاری موارد دیگر
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 320  |  حجم فایل: 5.22 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


نسل جدید HALT و HASS

دسته: مهندسی برق

کتاب «نسل جدید HALT و HASS» یک جابجایی پارادایم بزرگ از روش‌های قابل اعتماد مبتنی بر پیش‌بینی تا کشف ریسک‌های قابلیت اطمینان سیستم‌های الکترونیک را ارائه می‌دهد.
این کتاب حاصل یکپارچه‌سازی آزمایش HALT و HASS با محصول قوی مبتنی بر فیزیک شکست و متدلوژی توسعه فرآیند می‌باشد.
از ویژگی‌های کتاب «نسل جدید HALT و HASS» می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
ارائه یک پایه شفاف برای حرکت از مدل‌های پیش‌بینی قابلیت اطمینان آماری تا روش‌های عملی ضمانت و بهبود قابلیت اطمینان. چالش‌های موجود روش‌های پیش‌بینی شکست با توجه ویژه بر محدودیت‌های آنها با استفاده از داده‌های میدانی واقعی
شرح یک رویکرد کاربردی برای چرایی و چگونگی استفاده از HALT و HASS در سیستم‌های الکترونیکی و الکترومکانیکی
راهنمای مهندسان و مدیران درزمینه مزایای روش‌های قطعی و کارآمدتر HALT و HASS
و بسیاری موارد دیگر
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 296  |  حجم فایل: 8.57 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب