مهندسی  »  مهندسی هوا فضاتعداد موارد:  196

روانشناسی هوانوردی و عوامل انسانی؛ ویرایش دوم

دسته: روانشناسی, مهندسی هوا فضا

روانشناسی هوانوردی و عوامل انسانی، کاربرد اصول و تکنیک‌های روانشناختی را در موقعیت‌ها و مسائل مربوط به هوانوردی تحت پوشش قرار می‌دهد.
این کتاب مروری بر نقش‌های روانشناسی هوانوردی، طراحی سیستم، انتخاب و آموزش خلبان، ویژگی‌های خلبان، امنیت و رفتار مسافران دارد.
مفاهیم پژوهش‌های روانشناختی و تحلیل داده‌ها را پوشش داده و نشان می‌دهد که چگونه این ابزارها در توسعه دانش روانشناختی جدید مورد استفاده قرار می‌گیرند.
ویرایش جدید مواردی در مورد اثرات فیزیولوژیکی در عملکرد خلبان ارائه می‌دهد، فصل جدیدی در مورد فیزیولوژی هوانوردی، مباحثی در مورد خستگی، فرهنگ ایمنی، امنیت و سلامت روان، همچنین نمونه‌های کاربردی و تمارین آخر هر فصل اضافه شده است.
سال انتشار: 2017  |  تعداد صفحات: 364  |  حجم فایل: 3 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


دینامیک پرواز پیشرفته با عناصر کنترل پرواز

دسته: مهندسی هوا فضا

دینامیک پرواز پیشرفته با هدف ادغام موضوعات مربوط به عملکرد هواپیما، تریم و پایداری/کنترل با روشی یکپارچه می‌باشد. دینامیک پرواز پیشرفته سه دیدگاه کلیدی و منحصربه‌فرد را به‌صورت برجسته نشان می‌دهد.
در ابتدا، مدل‌سازی آیرودینامیکی موجود در کتاب اخیر، درباره دینامیک پرواز مقدماتی، که تصحیح و تجدید نظر شده است را دنبال می‌کند. در مرحله دوم، تئوری دوشاخگی و استمرار مورد استفاده قرار می‌گیرد، به‌ویژه روش تحلیل دوشاخگی گسترده (EBA) که توسط نویسندگان، برای ترکیب مسائل مربوط به عملکرد هواپیما، تریم و ثبات و کنترل پرواز نسبت به مجموعه‌ای هماهنگ طراحی شده است. در مرجله سوم، به جای انتخاب ابزار طراحی کنترل یا موارد دیگر، روش تعمیم‌یافته وارونگی پویای خطی (NDI) برای نشان‌دادن اصول اساسی کنترل پرواز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کتاب تمام مانورهای استاندارد هواپیما، انواع مختلف ناپایداری که معمولا در دینامیک پرواز رخ می‌دهد را تحت پوشش قرار می‌دهد و آن‌ها را با داده‌های هواپیمای واقعی توضیح می‌دهد، بنابراین پلی بین تعلیم تئوری کنترل/دینامیک پرواز در دانشگاه و عمل در دفاتر طراحی هواپیما ایجاد می‌کند.
سال انتشار: 2017  |  تعداد صفحات: 366  |  حجم فایل: 6 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


بارگیری نوری برای ماموریت‌های فضایی

دسته: مهندسی هوا فضا

بارگیری نوری برای ماموریت‌های فضایی، مجموعه‌ای گسترده درباره بارگیری نوری فضاپیماهاست که با همکاری دانشمندان علم پرتاب موشک و سازندگان ابزار گردآوری شده است.
این مجموعه شامل کاربردهای گوناگونی مانند مشاهده زمین، برقراری ارتباط، هوانوردی، شرایط جوی، ماهواره‌های علمی و کاوشگری عمیق در فضا است.
هر بخش کتاب شامل یک یا چند روش بارگیری نوری را در بر می‌گیرد، همچنین شامل بخشی برای مرور و شرح اجمالی درباره وضعیت و روند فعلی و چشم‌اندازهای کلی بارگیری نوری می باشد. اطلاعات فراهم‌شده دراین کتاب درباره اصول بارگیری نوری فضاپیماها، وضعیت ماموریت‌ها، انگیزه‌ها و چالش‌ها و همچنین گزارش‌های علمی، بهره‌مندی‌ها و کاربردها می‌باشد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 1008  |  حجم فایل: 161 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


آیرودینامیک تجربی

دسته: مهندسی مکانیک, مهندسی هوا فضا

کتاب آیرودینامیک تجربی، یک مطالعه به‌روز از این حوزه کلیدی مهندسی هوافضا فراهم می‌کند.
رشته آیرودینامیک تجربی، با توسعه تکنیک‌های 3D، روش‌های پردازش داده و صرف اندازه‌گیری همزمان مقادیر متعدد، تحت تکامل قابل توجهی قرار دارد.
در این کتاب، مبانی اندازه‌گیری‌ها و تحولات پژوهشی اخیر، به‌همراه نمونه‌ها، تصاویر و مسائل متعدد، معرفی شده است.
کتاب حاضر برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته مهندسی هوافضا نوشته شده است و شامل فصل‌هایی است که توسط متخصصان برتر، با یک ساختار، سطح و رویکرد آموزشی منسجم، هدایت شده‌اند. این متن همچنین برای آن‌دسته از افرادی که در حال مطالعه سیستم‌های مکانیکی مانند توربین‌های بادی هستند، جذاب خواهد بود.
سال انتشار: 2017  |  تعداد صفحات: 468  |  حجم فایل: 51 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


مقدمه‌ای بر هواکشسانی غیرخطی

دسته: مهندسی هوا فضا

کتاب مقدمه‌ای بر هواکشسانی غیرخطی به معرفی آخرین تحولات و تکنولوژی‌های موجود در این حوزه می‌پردازد.
در سال‌های اخیر، هواکشسانی غیرخطی به یک حوزه پژوهشی محبوب تبدیل شده است. نیروهای محرک بسیاری در پشت این تحولات، ساختار انعطاف‌پذیر پیش‌رونده، قوانین کنترل غیرخطی، مواد دارای ویژگی‌های غیرخطی و موارد بسیار دیگر وجود دارند. این کتاب مبانی نظری هواکشسانی غیرخطی را پوشش می‌دهد و کاربرد آن‌ها را در مسائل عملی نشان می‌دهد. از ویژگی‌های کلیدی کتاب می‌توان به پوشش موضوعات اصلی حوزه هواکشسانی غیرخطی، ازجمله گالوپینگ کابل‌ها، فلاتر پوسته فراصوت، بحث درباره موضوعاتی همچون دینامیک غیرخطی، آنالیز انشعاب، امتداد عددی، آیرودینامیک ناپایدار و سیستم‌های ناصاف و همچنین توجه بیشتر بر کاربردهای عملی نظریه‌ها و روش‌ها اشاره کرد.
کتاب حاضر، یک منبع جامع برای پژوهشگران و کارکنان صنعت هوافضا به شمار می‌آید و همچنین یک مقدمه کاربردی برای دانشجویان مقطع کارشناسی و فارغ‌التحصیل رشته‌های مهندسی می‌باشد.
سال انتشار: 2017  |  تعداد صفحات: 592  |  حجم فایل: 14 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


فرآیندهای ساخت و تولید سازه‌های هوافضایی

دسته: مهندسی هوا فضا

فرآیندهای ساخت قطعات هواپیما شامل فعالیت‌های گسترده‌ای ازجمله فناوری‌های چندگانه پردازش مواد می‌باشند.
این کتاب بر ارائه فناوری‌های پردازش ساخت، متمرکز است که انحصارا به ساخت قطعات اصلی هواپیما می‌پردازند.
موضوعات کتاب با دیدگاهی میانه‌رو در مبانی مرتبط با ساخت و تولید سازه‌های هوافضایی، نمونه‌ها و مطالعات موردی متنوع، مجموعا در بیست فصل ارائه شده‌اند. همچنین فصلی مجزا در رابطه با دامنه و مسیر تحقیق و توسعه در زمینه تولید مواد با مقاومت بالا در هواپیماهای سبک‌تر و فرآیندهای ساخت مقرون‌به‌صرفه در آن گنجانده شده‌ است.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 494  |  حجم فایل: 95 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


ارزیابی عملکرد و طراحی سیستم کنترل ماشین‌های پرواز

دسته: مهندسی هوا فضا

هدف این کتاب، کمک به تحلیل‌گران، مهندسان و دانشجویانی است که هدف توسعه مدل‌های دینامیک و تحلیل سیستم کنترل ماشین‌های پرواز، شامل انواع مختلف هواپیماها، ابزارهای دفاعی و موشک‌های جنگی را دارند.
روش‌های گرافیکی ارائه‌شده در کتاب، برای تحلیل عملکرد ماشین‌هایی از این دست و برای رفع نواقص سیستم‌هایی که تحت اثر عوامل مختلفی هستند، ‌کاربرد بسیاری دارند.
کتاب حاضر، پارامترهایی را معرفی نموده‌ که این پارامترها در ارزیابی سریع عملکرد، پایداری و کنترل‌پذیری یک ماشین پرواز جدید، هم در شرایط ثابت و هم در شرایط متغیر پروازی استفاده می‌شوند.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 432  |  حجم فایل: 28 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


Stark Art؛ یک کشتی فضایی زنده و مستقل

دسته: مهندسی هوا فضا

با رشد ایده زندگی در فضا دانشمندان روشهای مختلفی را برای ساخت یک اکوسیستم و محیط زندگی خارج از کره زمین بررسی کردند که اصلی‌ترین آن ساخت کشتی فضایی است.
یک محیط آماده برای زندگی یک کشتی فضایی که با سرعت کمتر از نور در فضا مسیرهای طولانی را طی میکند و در درون جهان جدایی را پنهان کرده و همچنین زادگاه نسل‌های کثیری خواهد بود.
کتاب « Stark ark ؛ یک کشتی فضایی زنده و مستقل» روش‌ها و رویکردهای جدیدی برای این ایده ارائه کرده و ایده‌های گذشته را به چالش کشیده است. این کتاب حاوی جزئیات پروژه plans for Persephone است که متعلق به شرکت Icarus Interstellar می‌باشد و در آن به نحوه طراحی و ساخت یک کشتی جهانی تا 100 سال آینده در مدار زمین پرداخته است.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 492  |  حجم فایل: 15.4 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


طراحی پیشرفته هواپیما

دسته: مهندسی هوا فضا

کتاب “طراحی پیشرفته هواپیما” یک رویکرد بهینه‌سازی شبه تحلیلی براساس مجموعه‌ای مختصر از معادلات اندازه‌گیری ارائه می‌دهد. اهداف آن‌ها شامل کارآیی آیرودینامیکی، ماموریت سوخت‌گیری، وزن خالص و حداکثر وزن بلندشدن می‌باشد.
متغیرهای طراحی مستقل ازجمله طراحی ارتفاع گشت‌زنی، سطح و پهنای بال و تراست یا بارگذاری قدرت نیز در کتاب مورد مطالعه قرار گرفته‌اند. همچنین ویژگی‌های اصلی مفاهیم یکپارچه مانند بال و بدنه ادغام‌شده و بال‌های غیر مسطح نیز پوشش داده شده‌اند. این کتاب درک بهینه‌سازی اولیه هواپیماهای نظامی را توسعه می‌دهد و یک منبع ضروری برای دانشجویان رشته مهندسی هوافضا، محققان شاغل، مهندسان و تحلیل‌گران طراحی هواپیما می‌باشد.
سال انتشار: 2013  |  تعداد صفحات: 425  |  حجم فایل: 3,71 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


هواپیمای خودکار هوشمند

دسته: مهندسی هوا فضا

با رشد فوق‌العاده هواپیماهای بدون سرنشین (UAV) در زمینه‌های پژوهشی، نظامی و تجاری، نیاز به مرجعی وجود دارد که نگاه جامعی به آخرین تحقیقات در این زمینه را فراهم کند. “هواپیمای خودکار هوشمند” این خلاء را پر می‌کند و روش‌های پیشرفته کنترل پرواز، برنامه‌ریزی، آگاهی از وضعیت و تصمیم‌گیری را معرفی می‌کند.
این کتاب ازجمله اولین کتاب‌هایی است که بر اصول نظری و الگوریتم‌های کنترل و برنامه‌ریزی در محیط‌های پویا و نامشخص تأکید دارد. این کتاب بر روی آخرین نظریه‌ها تمرکز دارد، کنترل و برنامه‌ریزی پرواز را بیان می‌کند، مدل‌سازی هوش محاسباتی، کنترل و برنامه‌ریزی را شرح می‌دهد. اطلاعاتی در زمینه بال ثابت وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین ارائه می‌دهد، اصول اولیه تا روش‌های پیشرفته از کلاسیک تا نوآورانه‌ترین آن‌ها را بیان می‌‌کند و درنهایت وضعیت فعلی صنعت را بررسی کرده و موضوعات مورد نیاز برای ارزیابی استقلال پهپادها را پوشش می‌دهد.
این کتاب منبعی ایده‌آل برای محققان و پژوهشگرانی که در زمینه ایجاد راه‌حل‌هایی برای اجرای قابلیت‌های پیشرفته پهپادها کار می‌کنند و همچنین مناسب برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دکتری پهپاد و رباتیک هوایی می‌باشد.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 434  |  حجم فایل: 6 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب