مهندسی  »  مهندسی دریاییتعداد موارد:  59

طراحی سازه‌ دریایی؛ ویرایش دوم

دسته: مهندسی دریایی

این کتاب یک راهنمای گسترده و کاربردی برای تحلیل و طراحی سازه‌های دریایی می‌باشد و کاربردهای اصول مهندسی سازه‌های دریایی مدرن و سازه‌های دور از ساحل را شرح می‌دهد.
این کتاب در پنج بخش سازمان‌دهی شده است، اصول اولیه طراحی سازه، استحکام، شکستگی و فرسودگی، قابلیت اعتماد و ارزیابی ریسک را تحت پوشش قرار می‌دهد و تمام دانش‌های لازم برای طراحی حالت حدی و ارزیابی مجدد سازه‌های موجود را فراهم می‌کند. به‌روزرسانی‌ها در این ویرایش شامل فصل‌های جدید در مورد نظارت بر سلامت سازه و تصمیم‌گیری مبتنی بر ریسک، توسعه سازه‌ها در دریاهای دارای صخره‌های یخی و اضافه‌شدن موضوعات جدیدی در رابطه با کشتی LNG، ازجمله سازه‌ها و مواد کامپوزیت و تحلیل عدم قطعیت می‌باشد.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 1008  |  حجم فایل: 36 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


هندبوک کاوش سطح دریا

دسته: مهندسی دریایی

اندازه‌گیری تغییرات سطح دریا و بالا‌آمدن و پایین‌رفتن آن یکی از مهمترین اهداف علمی زمانه ماست و نیازمند رویکردها و تکنیک‌های جدی علمی است.
این هندبوک از ارائه روش‌های علمی به زبانی ساده تا مسائل عملی، جمع‌آوری داده‌ها و تفسیر دامنه‌های متنوع محیط‌های ساحلی، یک راهنمای عملی برای خوانندگان علاقمند به این چالش، فراهم آورده است.
این کتاب با تکیه بر سی سال پژوهش جهانی، متشکل از سی‌و‌هشت بخش است که با راهنمایی متخصصان سرتاسر جهان نوشته شده است. هندبوک حاضر، منبع مهمی برای دانشمندان علاقمند خواهد بود و شناخت تغییرات سطح دریا در طیف گسترده‌ای از رشته‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد. این کتاب برای استادان دانشگاه‌ها، دانشجویان مقطع کارشناسی و دانشجویان کارشناسی ارشد که می‌خواهند اطلاعات بیشتری درباره تغییرات سطح دریا در اختیار داشته باشند، کتاب سودمندی خواهد بود.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 600  |  حجم فایل: 41 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


اصول طراحی کشتی و سازه‌های دریایی

دسته: مهندسی دریایی

کتاب اصول طراحی کشتی و سازه‌های دریایی، یک مرجع قطعی برای طراحان و دانشجویان طراحی می‌باشد.
درک قوی از اصول مواد، به همراه درک جامعی از تکنیک‌های بارگذاری و طراحی، عناصر مورد نیاز جهت تکمیل یک طراحی پلتفرم دریایی را منجر می‌شود. این کتاب،‌ تمام جنبه‌های طراحی کشتی و یکپارچگی طراحی را تشریح می‌کند، همچنین جنبه‌های طراحی که باید برای خلق یک محصول کامل یکپارچه، در کنار یکدیگر قرار گیرند را مورد توجه قرار می‌دهد. کتاب حاضر، درباره معماری دریایی و کاربردهای مهندسی دریایی و اصول مرتبط به طراحی سیستم‌های مختلف به بحث می‌پردازد، تکنیک‌های عددی پیشرفته را که می‌‌توانند قابل اجرا بر روی روند طراحی دریایی در مرحله طراحی مفهومی باشند را بررسی می‌کند و یک رویکرد جامع از موضوع طراحی کشتی ارائه می‌دهد.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 500  |  حجم فایل: 13 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


بازرسی کشتی تجاری؛ بازرسی وضعیت کشتی در آغاز و پایان اجاره و بازرسی سوخت کشتی

دسته: مهندسی دریایی

کتاب بازرسی کشتی تجاری، نکته‌هایی در زمینه فرآیند کامل بازرسی ارائه می‌دهد. آنچه باید برای آماده‌سازی انجام شود و آنچه به‌ منزله یک عملکرد خوب است، همگی به‌طور کامل و دقیق، شرح داده شده‌اند، به‌طوریکه این فرآیند، می‌تواند سریع و کارآمد اجرا شود.
این کتاب، علاوه‌ بر فرآیند بازرسی، موضوعات مکمل، ازجمله کشتی‌هایی که احتمال مواجهه با آن‌ها وجود دارد، چرخ‌دنده و بادبان‌بندی و تکنیک‌های خاص ضروری را توصیف می‌کند. کتاب حاضر، یک اثر مطالعاتی دقیق، به‌همراه نمونه‌های کاربردی متعدد و منابع تصویری است، که فقط آنچه انتظار وقوع آن، درطول بازرسی می‌رود را شرح نمی‌دهد، بلکه آنچه از عملکرد بازرسان دریایی و افسران کشتی در مواجهه با این کار، انتظار می‌رود را نشان می‌دهد و با ارائه دقیق جزئیات، اطمینان دارد که خواننده، به‌روشنی تمام گام‌های فرآیند بازرسی را درک خواهد کرد.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 300  |  حجم فایل: 66 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


طراحی و توسعه زیردریایی

دسته: مهندسی دریایی

کتاب «طراحی و توسعه زیردریایی» به بررسی تاریخچه جنگ زیرآب، توسعه طراحی زیردریایی، نیروی محرکه، غواصی و قدرت مانور زیردریایی می‌پردازد.
این کتاب همچنین درباره گمانه‌زنی‌هایی درباره آینده زیردریایی‌ها در منازعات مدرن به بحث پرداخته است.
سال انتشار: 1984  |  تعداد صفحات: 192  |  حجم فایل: 88.7 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


سازه‌های پیشرفته دریایی

دسته: مهندسی دریایی, مهندسی عمران

تا حدودی به دلیل رشد تقاضا برای نفت و گاز دریایی، توسعه سازه‌های دریایی که در ابتدا در خشکی آغاز شده، اکنون به سمت مناطق عمیق‌تر و دور از ساحل در حال حرکت است. طراحان در حال کشف نیازی برای دوباره سر زدن به مفاهیم اساسی همچنان که آنها انتظار دارند جوابگوی وضعیت سازه‌های دریایی در آب‌های عمیق باشد؛ هستند.
“سازه‌های پیشرفته دریایی” با ارائه روشی ساده، اصول و مفاهیم پیشرفته معماری دریایی که انواع مختلفی از سکوهای دریایی را معرفی می‌کند؛ توضیح می‌دهد و مراحل مختلف تجزیه و تحلیل و طراحی سازه‌های دریایی را شرح می‌دهد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 226  |  حجم فایل: 16,3 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


سازه‌های شناور بزرگ

دسته: مهندسی دریایی

این کتاب پروژه‌های مهم که در ساخت سازه‌های شناور بزرگ مشاهده می‌شوند و یا از طرح‌های مفهومی دقیق ایجاد شده‌اند را بررسی می‌کند. این مجموعه از سازه‌های شناور مهم، ویژگی‌های نوآورانه که نشانه‌ای از پیشرفت‌های فناوری ساخته‌شده در این زمینه از مهندسی می‌باشد را نشان می‌دهد. این کتاب یک مرجع مفید برای ایده‌ها، تحلیل، طراحی و ساخت این پروژه‌های شهری منحصربه‌فرد و نوظهور برای مهندسان دریایی و ساحلی، برنامه‌ریزان شهری، معماران و دانشجویان فراهم می‌کند.
سال انتشار: 2014  |  تعداد صفحات: 334  |  حجم فایل: 18 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


CFD برای توربین‌های بادی و جزر ‌و ‌مدی ساحلی

دسته: مهندسی دریایی, مهندسی مکانیک

تکنیک‌های دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) ابزار اصلی طراحی برای کشف چالش‌های مهندسی جدید عرضه شده توسط بادهای ساحلی و توربین‌های جزر و مدی برای تولید انرژی محسوب می‌شوند. دشواری‌ها و هزینه‌های انجام آزمایشات در محیط‌های ساحلی جهت بهره در زمینه CFD مورد استفاده برای طراحی توربین‌ها و پره‌های مناسب افزایش یافته است. این کتاب شامل تکنیک‌های بدیع CFD برای محاسبه بادهای ساحلی و کاربردهای جزر و مد می‌باشد. همراه با این کتاب پدیده‌های فیزیکی جریان سیالات در ارتباط با محیط ساحلی، پیش‌بینی تولید برق و یا توصیف محیط‌های ساحلی و موضوعات دیگر را درک خواهید یافت.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 134  |  حجم فایل: 4 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


هندبوک مهندسی زیر دریا

دسته: مهندسی دریایی

طراحی و ساخت سازه‌هایی که باید در برابر چالش‌های منحصر‌به‌فرد موجود در عملیات زیر آب مقاوم باشند، کار ساده‌ای نیست. به‌عنوان مثال در چاه‌های آب عمیق که با عمق بیشتری حفر می‌شوند، مهندسان با مجموعه‌ای جدید از مشکلاتی از قبیل عمق آب، شرایط آب‌وهوایی، جریان‌های اقیانوس، قابلیت اطمینان تجهیزات و به خوبی در دسترس بودن مواجه هستند، و این فقط مثال‌های معدودی بود که ذکر شد. “هندبوک مهندسی زیر دریا” مرجع قاطع برای طراحی مهندسین، تجزیه‌وتحلیل و القای سازه‌های دریایی می‌باشد و راهنمایی تخصصی برای توصیف و شناسایی فرآیندها، فناوری و تجهیزات که شامل سازه‌های دریایی رایج هستند فراهم می‌کند. این کتاب، با روشی آسان و قابل‌فهم نوشته شده و مبنی بر 30 سال تجربه نویسندگان در طراحی، تجزیه‌و‌تحلیل و القای سازه‌های دریایی می‌باشد.
سال انتشار: 2012  |  تعداد صفحات: 908  |  حجم فایل: 41 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


فرهنگ لغات دریانوردی؛ اصطلاحات، علائم و اختصارات از گذشته و حال

دسته: فرهنگ لغات, مهندسی دریایی

آب‌های قابل پیمایش تقریبا سه چهارم از سطح سیاره ما را پوشش می‌دهد و قرن‌ها منزلگاه دریانوردانی بوده‌اند که برای مدت طولانی از خشکی جدا شده‌اند و زبانی ویژه خودشان ایجاد کرده‌اند. زبان آنها ترکیب پیچیده‌ای از کلمات عجیب و غریب و خودمانی از جمله کلمات گرفته شده از گویش‌های مختلف زبان انگلیسی، واژه‌های ابداع شده، عبارات عامیانه، کلمات استفاده شده توسط دریانوردان دیگر زبان‌ها و کلمات توسعه‌یافته برای شناسایی مشاغل، عناوین، تجهیزات و یا فعالیت‌ها است. این کتاب، خلاصه‌ای به ترتیب حروف الفبا از بیش از 9000 اصطلاح دریایی گرفته شده از لغت‌نامه‌های دریایی متعدد، واژه‌نامه‌ها و دیگر منابع اصطلاحات و اطلاعات دریایی از دیرباز تا کنون می‌باشد.
سال انتشار: 2009  |  تعداد صفحات: 399  |  حجم فایل: 2 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب