مهندسی  »  تئوری کنترلتعداد موارد:  30

کنترل، مکاترونیک و تکنولوژی اتوماسیون

دسته: تئوری کنترل

برنامه این کتاب شامل مقالات ارائه شده در کنفرانس بین‌المللی سال 2014 در زمینه کنترل، مکاترونیک و تکنولوژی اتوماسیون (ICCMAT 2014) که در 24-25 جولای 2014 در پکن، چین برگزار شد؛ می‌باشد. هدف از کنفرانس ICCMAT 2014، ارائه پلت‌فرمی برای محققان، مهندسان، دانشگاهیان و همچنین حرفه‌ای‌های صنعت از سراسر جهان برای ارائه نتایج تحقیقات خود و پیشرفت فعالیت‌ها در کنترل، مکاترونیک و تکنولوژی اتوماسیون، می‌باشد.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 487  |  حجم فایل: 67 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


تئوری کنترل برای مهندسین

دسته: تئوری کنترل

تئوری کنترل در مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات سیستم‌های پیچیده قرار دارد. این مسئله می‌تواند به مقابله با چالش‌های انرژی و محیط زیست که ما با آن‌ها مواجه هستیم کمک کند. “تئوری کنترل برای مهندسین” به شیوه‌ای سازماندهی شده است که یک مهندس به‌طور کلاسیک اقدام به حل مشکل کنترل، تشریح مدل ریاضی عملکرد فرآیند، تجزیه و تحلیل این مدل و طراحی کنترل برای رسیدن به اهداف مورد نظر می‌کند.
این کتاب به سه بخش تقسیم می‌شود. بخش اول به جنبه‌های مدل‌سازی از طریق فضای حالت و ارائه ورودی_خروجی پرداخته است. بخش دوم به تحلیل پایداری نقطه تعادل اختصاص داده شده است. بخش سوم سنتز کنترل خطی در چارچوب زمان پیوسته و گسسته و همچنین زمینه احتمالی را شرح می‌دهد.
سال انتشار: 2013  |  تعداد صفحات: 261  |  حجم فایل: 2 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


کنترل غیر خطی شبکه‌های پویا

دسته: تئوری کنترل

توسعه سریع محاسبات،‌ ارتباطات و تکنولوژی‌های سنجش، برنامه‌های جدید امکان‌پذیر جهت کنترل پیشرفته سیستم‌های پیچیده مانند شبکه‌های هوشمند برق، فرآیندهای زیستی، شبکه‌های محاسبات توزیع شده، سیستم‌های حمل‌ونقل و شبکه‌های رباتیک را قادر ساخته است. مسائل مفهومی به‌طور یکپارچه با مشخصات اساسی سیستم توزیع شده‌اند همچون غیر خطی، ابعادی، عدم اطمینان و محدودیت اطلاعات و انواع مختلف رفتار شبکه، که ممکن است به واسطه کوانتیزه، نمونه‌برداری داده‌ها و حوادث غیر عمدی رخ دهند. سیستم‌های فیزیکی به‌طور ذاتی غیر خطی و پیوسته هستند. پیشرفت‌های قابل توجهی در دو دهه گذشته در سیستم‌های کنترل غیر خطی ایجاد شده است. با این حال، بسیاری از روش‌های کنترل غیر خطی موجود را نمی‌توان به آسانی برای مقابله با ارتباطات و مسائل شبکه‌ای بدون تغییرات غیر بدیهی مورد استفاده قرار داد.
بر اساس تحقیقات اخیر، نویسندگان این کتاب چارچوب واحد و یکپارچه‌ای برای کنترل مقاوم، کوانتیده و توزیع شده تحت محدودیت‌های اطلاعاتی فراهم کرده‌اند. این کتاب راه‌هایی برای اکتشافات بیشتر نشان می‌دهد و خوانندگان را جهت درنظر گرفتن مسائل بیشتر ارتباطی و شبکه‌ای در زمینه‌های کنترل برای انجام بهتر چالش‌های برآمده تشویق می‌کند.
سال انتشار: 2014  |  تعداد صفحات: 348  |  حجم فایل: 4 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


مهندسی کنترل و سیستم‌های اطلاعاتی

دسته: تئوری کنترل

کتاب “مهندسی کنترل و سیستم‌های اطلاعاتی” شامل مقالات ارائه شده در کنفرانس بین‌المللی 2014 در مورد مهندسی کنترل و سیستم‌های اطلاعاتی (ICCEIS 2014، یویانگ، هونان، چین، 20-22 ژوئن 2014) می‌باشد. در این کتاب به تمام جنبه‌های عمده نظریه و کاربردهای مهندسی کنترل و سیستم‌های اطلاعاتی پرداخته شده است که شامل: سیستم‌های هوشمند، موارد آموزشی، تشخیص الگو، کاربرد صنعتی، فراگیری ماشینی، علوم سیستم‌ها و مهندسی سیستم‌ها، داده کاوی، بهینه‌سازی، مدیریت روند تجارت، تحول ICT بخش دولتی، اقتصاد IS،. امنیت و حریم خصوصی IS، بازارهای اطلاعات شخصی، شبکه‌های بی‌سیم ادهاک و سنسوری، امنیت پایگاه داده و سیستم، کاربرد سیستم اطلاعات فضایی و دیگر زمینه‌های مرتبط می‌باشد.
این کتاب، یک منبع ارزشمند از اطلاعات برای محققان، پژوهشگران و استادان دانشگاه در زمینه مهندسی کنترل و سیستم‌های اطلاعاتی را فراهم کرده است.
سال انتشار: 2014  |  تعداد صفحات: 1050  |  حجم فایل: 41 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


تشخیص سیستم غیرخطی؛ روش‌های NARMAX در زمان، فرکانس و دامنه‌های فضا-زمانی

دسته: تئوری کنترل

کتاب “تشخیص سیستم غیرخطی؛ روش‌های NARMAX در زمان، فرکانس و دامنه‌های فضا-زمانی” چارچوب جامعی برای شناسایی و تجزیه و تحلیل سیستم‌های دینامیکی غیرخطی در زمان، فرکانس و دامنه‌های فضا-زمانی توصیف می‌کند.
این کتاب با تاکید بر ساخت الگوریتم‌های دردسترس نوشته شده است به‌طوریکه می‌توان آنها را به کار برده و درعمل از آنها استفاده کرد.
سال انتشار: 2013  |  تعداد صفحات: 607  |  حجم فایل: 41 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


رباتیک الهام‌گرفته بیولوژیکی

دسته: تئوری کنترل, رباتیک, مهندسی پزشکی

کتاب “رباتیک الهام‌گرفته بیولوژیکی” شامل موضوعات جدیدی از کنفرانس بین‌المللی IEEE 2009 در زمینه رباتیک و علم تقلید حیاتی (ROBIO) است که همراه با تجزیه و تحلیل اضافی، به‌طور قابل توجهی توسعه یافته است.
16 فصل این کتاب هم مدل‌سازی تجزیه و تحلیل علم تقلید حیاتی و هم بیوروبوتیک را پوشش می‌دهد و خوانندگان را از طریق کاوش طراحی و کنترل ربات الهام‌گرفته بیولوژیکی، سیستم‌های بیوروبوتیک میکرو/نانو، اندازه‌گیری و تحریک بیولوژیکی و کاربردهای فناوری رباتیک برای مسائل بیولوژیکی، هدایت می‌کند. این کتاب یک منبع به‌روز برای دانشجویان فارغ‌التحصیل و پژوهشگران در رشته‌های مهندسی کنترل، رباتیک، و مهندسی پزشکی است که به خوانندگان در درک و اصول این رشته در حال ظهور کمک می‌کند.
سال انتشار: 2011  |  تعداد صفحات: 340  |  حجم فایل: 9 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


مجموعه دوم کتاب‌های ریاضیات؛ محاسبات عددی

دسته: تئوری کنترل, رباتیک, ریاضی, طراحی صنعتی, فروشگاه, مجموعه‌های ریاضیات و آمار, مجموعه‌های مهندسی برق و مخابرات, مجموعه‌های مهندسی مکانیک, مجموعه‌های هوانوردی و مهندسی هوافضا, مخابرات, مهندسی برق, مهندسی عمران, مهندسی مکانیک, مهندسی هوا فضا

محاسبات عددی یا آنالیز عددی مبحثی از علم ریاضیات می‌باشد که به مطالعه و بکارگیری شیوه‌های تقریبی محاسباتی برای حل مسائل ریاضیات پیوسته که با روش‌های تحلیلی و دقیق قابل حل نیستند، می‌پردازد. محاسبات عددی و روش‌ها و الگوریتم‌های آن در بسیاری از زمینه‌های علمی و مهندسی و حل مسائل آنها کاربرد فراوانی دارند.
امروزه با پیشرفت فناوری‌های پردازشی در کامپیوترها و ماشین‌های دیجیتال و همچنین توسعه نرم‌افزارهای محاسباتی و برنامه‌ریزی آنها با الگوریتم‌های آنالیز عددی، استفاده از روش‌های عددی جدید حل مسئله و تجزیه و تحلیل حاصل از آنها بسیار توسعه یافته است.
این مجموعه آرشیو بی‌نظیری شامل بیش از 370 کتاب در زمینه محاسبات عددی و در موضوعات اصول و مبانی محاسبات عددی، حل عددی معادلات، روش‌های عددی، جبر خطی عددی، بهینه‌سازی عددی، آنالیز خطا، معادلات دیفرانسیل و انتگرال، مدل‌سازی عددی، حل عددی مسائل، درونیابی و برونیابی، معادلات خطی و غیرخطی، حل عددی معادلات دیفرانسیل، چندجمله‌ای‌های متعامد، سری فوریه، روش‌های انتگرال‌گیری، تبدیل انتگرالی، کاربرد متلب در محاسبات عددی، ریاضیات عددی، هندبوک‌ها و بسیاری از موارد مرتبط دیگر می‌باشد که با تلاش فراوان گردآوری شده و به همه مهندسان و کارشناسان علم ریاضیات تقدیم خواهد شد.

توضیحات بیشتر…


مهندسی سیستم‌های کنترل

دسته: تئوری کنترل, مهندسی برق, مهندسی مکانیک

ملاحظات بسیار زیادی برای نوشته دردسترس و مطالعات موردی کاربردی کتاب “مهندسی سیستم‌های کنترل” صورت گرفته است.
این کتاب یکی از قابل قبول‌ترین کتاب‌هایی است که برای این رشته‌ مهم در برنامه‌های مهندسی الکترونیک و مکانیک به چاپ رسیده است. ویرایش ششم این کتاب با 20 درصد از مسائل جدید و تاکید زیادی بر طراحی مبتنی بر کامپیوتر، اصلاح و به‌روز شده است.
نوشته Nise، یک تجربه مجازی است که دانشجو را قادر میسازد تا جریان کاری طراحی و شبیه‌سازی نمونه آزمایشی را پیاده‌سازی کنند.
سال انتشار: 2010  |  تعداد صفحات: 944  |  حجم فایل: 104,67 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب