مهندسی  »  مخابراتتعداد موارد:  78

راهنمای ARRL برای ارتباطات رادیویی

دسته: مخابرات

راهنمای ARRL برای ارتباطات رادیویی، کتابی استاندارد برای تئوری کاربردی و اطلاعات عملی در مورد اصول الکترونیک رادیویی، تجهیزات و طراحی مدار، انتشار و انتقال سیگنال رادیویی، آنتن‌ها، روش‌های ساخت و مواردی دیگر می‌باشد.
هر فصل مملو از به‌روزترین دانش‌های حاکی از موارد گسترده‌ای که در میان علاقه‌مندان به رادیو وجود دارد، می‌باشد. پروژه‌های عملی و کاربردی برای تمام سطوح مهارتی، از لوازم ساده و تجهیزات کوچک برق تا تقویت‌کننده‌های قانونی و آنتن‌های باکیفیت موجود است. این نسخه نود و چهارم از راهنمای ARRL برای ارتباطات رادیویی، اساس آزمایش‌، کشف و دستیابی به رادیو می‌باشد. این کتاب برای اولین بار در سال 1926 به‌عنوان کتاب راهنمای آماتور رادیو معرفی شد، امروزه این راهنما مرجع فنی و جامعی محسوب می‌شود که توسط آماتورهای رادیویی، آزمایش‌کنندگان، دانشجویان و مهندسان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 1280  |  حجم فایل: 217 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


تصویربرداری رادار برای مشاهده دریایی (پردازش سیگنال و تصویر برای مشاهدات زمینی)

دسته: پردازش سیگنال دیجیتال, زمین شناسی, مخابرات

تصویربرداری رادار برای مشاهده دریایی، براساس آزمایشات دپارتمان اطلاعات مهندسی دانشگاه بیزا و سیستم رادار و نظارت (RaSS) آزمایشگاه ملی کنسرسیوم ملی بین دانشگاهی مخابرات (CNIT)، آخرین نتایج تصویربرداری رادار برای مشاهدات دریایی را ارائه می‌دهد.
این کتاب به بررسی مناطق سنجش از راه دور سطح دریا و نظارت دریایی می‌پردازد که مفاهیم کلیدی علمی تصویربرداری SAR و ISAR و تکنیک‌های پیشرفته‌تر و دقیق برای کاربردهای سناریوهای دریایی را بررسی می‌کند. این کتاب از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول مبانی اصلی استاندارد پردازش SAR/ISAR و تکنیک‌های جدید تصویربرداری مانند Bistatic، Passive و 3D Interferometric ISAR را مورد بحث قرار می‌دهد. بخش دوم بر کاربردها و نتایج حاصل از پردازش داده‌های واقعی از مشاهدات دریایی مانند پردازش تصویر SAR برای نشت نفت، بررسی تصاویر SAR و تجزیه و تحلیل فراکتال تمرکز دارد.
این مجموعه هم برای مبتدیان و هم متخصصان نظارت دریایی سودمند بوده و چندین نمونه از تصویربرداری رادار در راستای اهداف دریایی را ارائه می‌دهد. با این وجود اصول و تکنیک‌های مشابه برای حامل‌های سرنشین‌دار یا بدون سرنشین و اهداف متحرک زمین و هوا ‌مورد استفاده قرار می‌گیرد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 383  |  حجم فایل: 56 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


هندبوک استقرار استاندارد LTE-Advanced؛ راهنمای برنامه‌ریزی برای شبکه‌های نسل چهارم

دسته: مخابرات

LTE-Advanced، استاندارد جهانی جدید مورد انتظار برای خلق خدمات پهنای باند بی‌سیم آینده می‌باشد. این استاندارد، شامل تمام تکنولوژی‌های جدید که اخیرا در حوزه ارتباطات بی‌سیم توسعه‌ یافته‌اند، می‌باشد.
این کتاب که در یک سبک مدولار ارائه شده است، یک شرح مقدماتی برای مبتدیان، به‌همراه دستورالعمل‌های کاربردی برای متخصصان مخابرات، ارائه می‌دهد و شامل یک ماژول مقدماتی است که برای مطالعات اولیه تکنولوژی مبتنی بر استاندار 3GPP نسخه 10، 11 و فراتر از LTE و SAE مناسب می‌باشد. آخرین بخش کتاب، مناسب متخصصان با تجربه‌ایست که از توضیحات کاربردی هسته فیزیکی و برنامه‌ریزی شبکه رادیویی، اندازه‌گیری‌های عملکرد end to end، ارتباط شبکه‌ای فیزیکی و بهینه‌سازی سیستم بهره‌مند خواهند شد، می‌باشد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 504  |  حجم فایل: 24 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


شبکه‌های چندرسانه‌ای؛ پروتکل‌ها، طراحی و کاربردها

دسته: شبکه, مخابرات

اهمیت انتقال به‌موقع و بدون خطا، در حمل‌ونقل چندرسانه‌ای بر روی شبکه، بسیار بیشتر از دیگر داده‌ها می‌باشد. این ضرورت به‌‌سمت پروتکل‌های خاص و اصلاحات خاص در کاربردهای چندرسانه‌ای (تلفن، IP-TV، جریان‌سازی) برای غلبه بر موضوعات شبکه، هدایت شده است.
این کتاب، با یک مرور کلی از این بازار وسیع، همراه با انتظارات کاربران، آغاز می‌شود، مکانیسم‌های پایه کدنویسی صوتی/تصویری (H.26x و غیره) برای درک مشخصه‌های ترافیک شبکه تولید‌شده، شرح داده شده‌اند. مفاهیم سرتاسر کتاب، با استفاده از استانداردهای پرکاربرد و قابل دسترس مبتنی بر IP، توصیف شده‌اند. کتاب حاضر، برای دانشجویان فارغ‌التحصیل و متخصصان با دانش پایه قوی در زمینه شبکه‌بندی کامپیوتری نوشته شده است و تمام مفاهیم رایج تکنولوژی‌های IP و نحوه ارائه شبکه‌های چندرسانه‌ای موثر برای کاربر نهایی را برای خواننده ارائه می‌دهد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 418  |  حجم فایل: 5 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


پلاریمتری رادار آب و هوا

دسته: زمین شناسی, مخابرات

این کتاب، اصول رادار پلاریمتریک سنجش از راه دور را از طریق درک پراکندگی و انتشار موج در رسانه‌های ژئوفیزیک، که مملو از چگالی‌سنج‌‌ها و اشیاء دیگر هستند، ارائه می‌دهد.
این متن، خواص فیزیکی، آماری و الکترومغناتیسی چگالی‌سنج‌ها را مشخص می‌کند و روابطی میان پارامتر‌های قابل مشاهده و پارامترهای حالت فیزیکی ایجاد می‌کند.
کتاب پلاریمتری رادار آب و هوا، تکنیک‌های پیشرفته سنجش از راه دور (مانند رادار آرایه فازی پلاریمتریک) و روش‌های بازیابی پارامترهای فیزیکی را معرفی می‌کند، همچنین کاربردهای اندازه‌گیری‌ رادار پلاریمتریک در رده‌‌بندی چگالی‌سنج، بازیابی‌های توزیع اندازه ذرات، پارامترگذاری میکروفیزیکی، و سنجش کمی و پیش‌بینی آب و هوا را به تصویر می‌کشد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 322  |  حجم فایل: 31 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


سگینال‌ها و تصاویر

دسته: پردازش سیگنال دیجیتال, مخابرات

کتاب «سگینال‌ها و تصاویر» به‌صورت منسجم همکاری متخصصان این حوزه را ادغام‌ کرده است تا یک شرح جامع از آخرین تحولات موجود در پردازش سیگنال را ارائه دهد. این متخصصان نتایج تحقیقات‌شان در‌ارتباط با صدا و بهسازی گفتار، برآورد تصویر آکوستیک، فشرده‌سازی ویدئویی، شناسایی بیومتریک، آنالیز تصویر ابرطیفی، تجزیه تانسور با برنامه‌های کاربردی در ارتباطات، فیلترینگ پراکنده-یابی تطبیقی، پردازش سیگنال برای ارتباطات ازطریق خط قدرت، پردازش سیگنال الهام‌گرفته از مواد زیستی، پردازش داده‌های لرزه‌ای، تبدیلات حسابی برای محاسبه طیف، فیلترینگ ذرات در شبکه‌های تعاونی، تلویزیون سه‌بعدی و موارد بیشتر دیگر را شرح می‌دهند. این کتاب نه‌تنها نحوه به‌کارگیری نظریه پردازش سیگنال در تکنولوژی‌های رایج و درحال‌ظهور را نشان می‌دهند، بلکه نحوه مقابله با مشکلات کلیدی مانند نحوه افزایش گفتار در دامنه زمان، بهبود کیفیت صدا و رسیدن به مصرف برقی مطلوب برای کنترل انتشار کربن را شرح می‌دهد.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 628  |  حجم فایل: 9.81 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


سیگنال‌دهی LTE

دسته: مخابرات

ویرایش دوم کتاب “سیگنال‌دهی LTE” پروتکل‌ها و روندهای سیگنال‌دهی برای نسل سوم ارتباطات موبایل و فراتر از آن را شرح می‌دهد.
این کتاب از معدود کتاب‌های موجود است که پیام‌ها، روندها و اندازه‌گیری‌های سیگنال‌دهی LTE را بسیار ساده شرح می‌دهد و تمام نمونه‌های ارائه‌شده برای یک آزمایشگاه واقعی و اثرات آزمایش میدانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
این کتاب شاخص بسیار مهم KPI را پوشش می دهد که در طول آزمایشات میدانی و فاز توسعه شبکه‌های جدید LTE اندازه‌گیری می شود. کتاب “سیگنال‌دهی LTE” با استفاده از نمونه‌های متعدد شرح‌ می‌دهد که چگونه ارزش‌های آماری، قابل جمع آوری و ارزیابی هستند و چگونه شبکه می‌تواند در طول مراحل نخستین توسعه، بهینه‌سازی شود.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 370  |  حجم فایل: 13,8 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


ارتباطات بی‌سیم؛ اصول، تنوری و متدولوژی

دسته: مخابرات

کتاب پرفروش “ارتباطات بی‌سیم؛ اصول، تنوری و متدولوژی”، تصویری کلی از ارتباطات بی‌سیم را ارائه کرده است و جزئیات تکنیکی آن را با دقت و به تفصیل، شرح داده است.
این کتاب، نه تنها انواع اثرات و نتایج اصلی ارتباطات بی‌سیم را پوشش می‌دهد، بلکه روش‌های مورد استفاده برای مشتقات آنها را آشکار می‌سازد.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 580  |  حجم فایل: 16,8 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


پیشرفت در سیستم‌های رایانش ابری سیار

دسته: شبکه, مخابرات

این کتاب با بحث در مورد پیش‌زمینه، ویژگی‌ها و مدل‌های سرویس موجود رایانش ابری سیار آغاز می‌شود. سپس به توصیف سیستم رایانش ابری سیار به همراه چندین ابر بخش ثالث خدمات CMM رسانه سیار می‌پردازد که خدمات خود را به اپراتور مخابراتی ارائه می‌دهد. در این متن، اپراتور مخابراتی به‌عنوان واسطه‌ای عمل می‌کند که می‌تواند منابع ارائه‌شده توسط ارائه‌دهندگان خدمات گوناگون CMM را ترکیب و مبادله کند. فصل‌های کمکی بعدی، حوزه‌های تحقیقاتی کلیدی همچون صرفه‌جویی در انرژی، طراحی و معماری ابر، شبکه مجازی سیار، پیکربندی پویای شبکه و غیره را مورد بررسی قرار می‌دهند. این کتاب شامل تصاویر و جداول بسیاری به همراه مجموعه ارزشمندی از منابع موجود در پایان هر فصل می‌باشد. با این کتاب، محققان و پژوهشگران برای پیشرفت تحقیق و توسعه در این زمینه نوظهور به‌خوبی مجهز خواهند شد.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 339  |  حجم فایل: 11 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


طراحی سیستم‌های ارتباطات بی‌سیم

دسته: مخابرات

“طراحی سیستم‌های ارتباطات بی‌سیم” دانش و روشی اساسی برای طراحی ارتباطات بی‌سیم فراهم می‌کند و به‌طور عمده بر روی سیستم ارتباطات بی‌سیم پهن‌باند بر اساس سیستم OFDM/OFDMA تمرکز دارد. این کتاب توسط متخصصی با تجربه‌های مختلف در طراحی سیستم (استاندارها،‌ تحقیق، توسعه) نوشته شده است و به سه بخش تقسیم می‌شود که مباحث زیر را مورد بررسی قرار می‌دهد: اصول نظری ارتباطات بی‌سیم، طراحی بلاک‌های ارتباطی بی‌سیم، یکپارچه‌سازی بلاک‌های ارتباطی بی‌سیم.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 437  |  حجم فایل: 7 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب