کامپیوتر  »  طراحی وبتعداد موارد:  98

طراحی وب واکنش‌گرا با ملزومات HTML5 و CSS3

دسته: طراحی وب

این کتاب با استفاده از قابلیت‌های اصلی RWD از طریق نمونه‌ها، به کار خود ادامه می‌دهد. نحوه ایجاد طرح‌بندی، محتوا و واسطه‌های انعطاف‌پذیر را کشف کرده و به بررسی این موضوع که چرا رویکرد محتوا-محور موثرتر است می‌پردازد و عملکرد صفحات وب را به حداکثر می‌رساند، به گونه‌ای که در همه مرورگرها و دستگاه‌ها بدون در نظر گرفتن اندازه صفحه نمایش کار می‌کنند.
این کتاب برای طراحان وب که با CSS و HTML آشنا هستند و می‌خواهند طراحی وب واکنش‌گرا یا ریسپانسیو را شروع کنند مناسب می‌باشد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 174  |  حجم فایل: 9 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


رابط کاربری صوتی؛ اصول مهارت‌های محاوره‌ای

دسته: طراحی وب

اپلیکیشن شما ممکن است به کاربران این امکان را بدهد که از Siri درمورد آب‌و‌هوا بپرسد و یا از گوگل بپرسد بلندترین کوه کدام است. اما چگونه می‌توانید یک رابط صوتی برای اپلیکیشن موبایل خود طراحی کنید که کاربران بتوانند با آن صحبت کنند؟ آن هم نه فقط به منظور تسهیل Sessionهای پرسش و پاسخ، بلکه برای ارائه‌ یک تجربه جالب.
با استفاده از این راهنمای کاربردی، اصول اساسی رابط کاربری صوتی (VUI) برای طراحی اپلیکیشن‌های موبایل را یاد می‌گیرید که گفتار را به یک ابزار مهم برای تعامل تبدیل می‌کند، یاد می‌گیرید که چگونه موتور تشخیص گفتار درستی را انتخاب کنید، از بهترین متدها برای تست VUI روی موبایل استفاده می‌کنید و دستی بر موضوعات طراحی VUI پیشرفته می‌برید تا VUI خود را نه‌تنها کاربردی بلکه قوی بسازید.
سال انتشار: 2017  |  تعداد صفحات: 278  |  حجم فایل: 15 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


طراحی UX؛ فرم‌ها

دسته: طراحی وب

یک مطالعه اخیر کشف کرده است که به‌‌صورت میانگین، طراحی یک فرم برای داشتن یک تجربه کاربری عالی، تقریبا نرخ موفقیت را در پرکردن اولیه آن فرم، دوبرابر می‌کند.
به عنوان مثال، سایت Ebay سالانه 500 میلیون دلار آمریکا برای طراحی دوباره فقط یک دکمه در صفحات فرم تلفن همراه خود، کسب می‌کند.
آیا می‌توانید با وجود تبدیل بیشتر، کاربران ناراضی کمتر، بازگشت بهتر سرمایه‌گذاری، تجارب کاربری خود را بهبود نبخشید؟. کتاب طراحی UX، همراه شما، تمام گام‌های طراحی یک تجربه کاربری فرم‌های تاثیرگذار را طی می‌کند. با مشاهده کلمات، ظاهر فرم‌ها و نحوه تعامل آن‌ها، یاد خواهید گرفت که چگونه یک فرم وب که به زیبایی بر روی موبایل‌ها، لپ‌تاپ‌ها و دسکتاپ‌ها اجرا می‌شود را طراحی کنید.
کتاب حاضر علاوه بر ارائه اطلاعات کاربردی و جذاب، به معرفی نمونه‌های واقعی خوب و بد متعدد نیز ‌می‌پردازد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 276  |  حجم فایل: 10 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


مبتدیان زبان HTML؛ اصول طراحی وب

دسته: طراحی وب

کتاب «مبتدیان زبان HTML» برگرفته از مجموعه سخنرانی‌های طراحی وب می‌باشد.
این کتاب با یک معرفی از زبان HTML آغاز می‌شود و سپس خواننده را ازطریق مفاهیم و استایل‌ها و نحوه‌ پیاده‌سازی آن‌ها پیش می‌برد، همچنین شامل فصل‌هایی درزمینه گرافیک، JQuery، پیاده‌سازی وب‌سایت و نگاهی بر HTML 5 و طراحی وب می‌باشد.
این کتاب موضوعاتی که شما در دنیای واقعی با آن روبرو می‌شوید را شرح می‌دهد و نمونه‌های اصولی از آن‌چه که می‌توانید برای توسعه بیشتر از آن‌ها استفاده کنید را ارائه می‌دهد.
بسیاری از مباحث آموزشی شامل مجموعه‌ای از مثال‌ها و وظایف است که نشا‌ن‌دهنده نکته‌ای خاص و متمرکز بر کد‌های ساده‌شده می‌باشد. بنابراین شما میتوانید کاربرد و طریقه استفاده از آن‌ها را ببینید.
در کتاب «مبتدیان زبان HTML» تمرینات و نمونه‌های بسیاری وجود دارد که قابل دانلود از وب‌سایت paulvgibbs.com می‌باشد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 311  |  حجم فایل: 0.9 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


تسلط بر مجازی‌سازی KVM

دسته: طراحی وب

کتاب «تسلط بر مجازی‌سازی KVM» برای مدیران لینوکس که به‌دنبال ساخت راه‌حل‌های مجازی‌سازی باورنکردنی و قابل مدیریت با KVM هستند تهیه شده است. این کتاب به شما کمک می‌کند تا آن‌چه را که قبلا می‌دانستید را برای بعضی ترفندهای مجازی‌سازی به‌کار ببندید.
آنچه که در کتاب «تسلط بر مجازی‌سازی KVM» یاد خواهید گرفت:
انتقال مرکز داده مجازی‌تان به ابر برای محاسبات منابع واقعا کارآمد. یافتن نحوه ساخت راه‌حل مجازی‌سازی در مقیاس بزرگ که سازمان شما را دگرگون خواهد ساخت
کاوش اکوسیستم ابزارهایی که مجازی‌سازی لینوکس را پشتیبانی می‌کند
یافتن اینکه چرا KVM یک روش هوشمندانه‌تر برای بازگشایی پتانسیل مجازی‌سازی ارائه می‌دهد
پیاده‌سازی مجازی‌سازی KVM بااستفاده از oVirt
یافتن نحوه ادغام OpenStack با KVM برای دستیابی به کنترل کامل ابر
به‌کمک این کتاب به یک متخصص مجازی‌سازی در لینوکس تبدیل خواهید شد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 468  |  حجم فایل: 6.5 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


بررسی تجارب

دسته: طراحی وب

طبیعتا مشتریانی که تجربیات متناقض و تخریب‌کننده با محصولات و خدمات یک شرکت دارند، از آن شرکت ناامید شده‌اند اما بدتر از آن زمانی است که افراد داخل این شرکت‌ها نمی‌توانند مشکل اصلی را مشخص کنند چراکه در فرآیندهای تجاری بیش‌ از اندازه متمرکز شده‌اند. کتاب کاربردی “بررسی تجارب” به شرکت شما نشان می‌دهد که چگونه از نمودارهای تراز استفاده کنید تا مشاهدات ارزشمند مشتری را به ایده کاربردی تبدیل کنید. با این ابزار منحصربه‌فرد، شما می‌توانید به‌صورت تصویری تجربه مشتری حال حاضر خود را رصد کنید و راه‌حل‌های آینده را تصور کنید.
کتاب “بررسی تجارب” به سه بخش تقسیم شده است:
درک اصول اساسی ترسیم نمودار و کشف آنکه چگونه این نمودارها می‌توانند استراتژی را نشان دهند
یادگیری ساخت نمودارها با چهار حالت تکرارشونده در فرآیند نقشه: راه‌اندازی یک طرح نقشه‌برداری، بررسی شواهد تصویرسازی فرآیند و استفاده از نمودارهای موجود در ورک‌شاپ‌ها و آزمایشات
مشاهده نمودارهای کلیدی در عمل شامل بلوپرینت‌های خدمات، نقشه‌های حرکت مشتری، نقشه‌های تجربه، مدل‌های ذهنی، نقشه‌‌های فضایی و مدل‌های اکوسیستم
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 381  |  حجم فایل: 77 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


اینفوگرافیک‌های عالی؛ ارتباط موثر با تجسم و طراحی داده

دسته: طراحی وب

تحقیقات نشان داده است که اطلاعات بصری، سریع‌تر و راحت‌تر درک می‌شود و به احتمال زیاد خیلی بیشتر به خاطر آورده می‌شود. این کتاب خلاق، فرآیند طراحی و بهترین ابزار نرم‌افزاری را برای ایجاد اینفوگرافیک‌هایی که ارتباط برقرار می‌کنند را ارائه می‌کند. با احتساب بخش ویژه‌ای در زمینه نحوه رزومه اینفوگرافیک بسیار محبوب، این کتاب به طراحان گرافیک، بازاریابان و حرفه‌ای‌های تجارت، اطلاعات حیاتی در زمینه موثرترین روش‌ها برای ارائه اطلاعات را می‌دهد.
سال انتشار: 2013  |  تعداد صفحات: 370  |  حجم فایل: 160 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


ساخت برنامه‌های وب با وردپرس

دسته: برنامه نویسی, طراحی وب

وردپرس چیزی بیشتر از یک پلت‌فرم وبلاگ‌نویسی است. از آن‌جا که این راهنمای کاربردی مطالب را به‌وضوح نشان می‌دهد، شما می‌توانید از وردپرس برای ساخت برنامه‌های وب از هر نوع، نه تنها محتوای سایت‌ها بلکه برنامه‌های تمام‌عیار برای انجام وظایف خاص، استفاده کنید. اگر شما تجربه کار با PHP با دانش سطحی از CSS ،HTML و جاوااسکریپت را دارید، نحوه استفاده از تم‌ها و پلاگین‌های وردپرس را جهت توسعه برنامه‌های وب سریع، مقیاس‌پذیر و امن، برنامه‌های موبایل native، خدمات وب و حتی شبکه‌های ارتباطی چندین سایت وردپرس را خواهید آموخت. نویسندگان مثال‌هایی از برنامه‌های SchoolPress که اخیرا منتشر کرده‌اند را برای توضیح مفاهیم و تکنیک‌ها در سراسر کتاب مورد استفاده قرار می‌دهند.
سال انتشار: 2014  |  تعداد صفحات: 459  |  حجم فایل: 13 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


ملزومات SVG؛ ویرایش دوم

دسته: طراحی وب

همراه با این کتاب، گرافیک برداری مقیاس‌پذیر، زبان نشانه‌گذاری مورد استفاده توسط بسیاری از برنامه‌های طراحی برداری و ابزارهای گرافیکی وب تعاملی را می‌آموزید. “ملزومات SVG” به شما از طریق قابلیت‌های SVG، شروع با ترسیم و حرکت خط ساده با ویژگی‌های پیچیده مانند فیلتر، دگرسازی، سطوح شیب‌دار و الگوها آموزش می‌دهد.
این ویرایش به‌طور کامل به‌روزرسانی شده است و شامل پوشش گسترده‌ای از انیمیشن، گرافیک‌های تعاملی و اسکریپت‌نویسی SVG می‌باشد. نمونه‌های تعاملی آنلاین استفاده از SVG را جهت تست ویژگی‌های آن در مرورگر خود برای شما آسان ساخته است. این کتاب طراحان باتجربه را مجهز می‌سازد، همچنین شامل پیوست‌هایی است که مفاهیم اولیه مانند نشانه‌گذاری XML و شیوه‌های CSS را توضیح می‌دهد، بنابراین اگر شما هیچ تجربه‌ای در طراحی وب‌سایت هم نداشته باشید، می‌توانید یادگیری SVG را شروع کنید.
سال انتشار: 2014  |  تعداد صفحات: 403  |  حجم فایل: 3 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


اسرار CSS

دسته: طراحی وب

در این راهنمای عملی، متخصص CSS 47،Lea Verou نکته و تکنیک ثبت‌نشده را فراهم می‌کند تا به توسعه‌دهندگان CSS متوسط و پیشرفته برای تدبیر راه‌حل‌های زیبا در رابطه با طیف گسترده‌ای از مسائل طراحی وب کمک کند.
“اسرار CSS” بیش از تمرکز بر طراحی، نحوه حل مشکلات با کد را به شما نشان می‌دهد. شما یاد خواهید گرفت که چگونه رویکرد تحلیلی Lea برای هر مسئله CSS که جهت رسیدن به نتایج نگهداری، DRY، انعطاف‌پذیری و انطباق با استانداردها با آن مواجه می‌شوید را به‌کار برید. Lea Verou از مذاکرات محبوب خود در بیش از 60 کنفرانس بین‌المللی توسعه وب الهام گرفته است. او اطلاعات بی‌شماری در مورد موضوعاتی ازجمله پیش‌زمینه‌ها و جداول، اشکال، جلوه‌های بصری، تایپوگرافی، ساختار و طرح، خبرگی کاربر و انتقال و انیمیشن را ارائه می‌دهد.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 390  |  حجم فایل: 42 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب