علوم  »  پزشکیتعداد موارد:  221

مدل‌های محاسباتی مغز و نحوه رفتار آن

دسته: پزشکی

این کتاب مجموعه گسترده‌ای از مقالاتی را ارائه می‌دهد که جنبه‌های گوناگون تلاش‌های مدل‌سازی محاسباتی در زمینه روانشناسی و علوم اعصاب را تحت پوشش قرار می‌دهد. خصوصا بر مدل‌هایی که در مناطق مختلف مغز (هیپوکامپ، آمیگدال، گانگلیس پایه، قشر بصری)، گونه‌های مختلف (انسان‌ها، موش‌های صحرایی، حشره‌های میوه) و روش‌های مختلف مدل‌سازی (شبکه عصبی، تقویت یادگیری، اتصال داده‌ها، مدل هاجکین و هاکسی و غیره) پوشش داده می‌شوند تمرکز دارد.
این کتاب به چهار بخش تقسیم می‌شود:
الف) مدل‌های اختلالات مغزی
ب) مدل‌های عصبی و فرآیندهای رفتاری. ج) مدل‌های فرآیندهای عصبی، نواحی مغز و انتقال‌دهنده‌های عصبی
د) روش‌های مدل‌سازی عصبی
همچنین پوشش عمیقی از اختلالات روان‌پزشکی مانند افسردگی، اختلال استرس پس از ضربه (PTSD)، اسکیزوفرنی و مدل‌های خوانش‌پریشی یا دیس‌لکسی اختلالات عصبی ازجمله بیماری‌های آلزایمر و پارکینسون را ارائه می‌دهد.
سال انتشار: 2017  |  تعداد صفحات: 584  |  حجم فایل: 12 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


مقدمه‌ای بر اختلالات ارتباطی عصبی

دسته: پزشکی

ویرایش دوم این کتاب اختلالات ارتباطی متداول بزرگسالان و مرتبط با نوروآناتومی و نوروفیزیولوژی را با بیانی قابل‌دسترس، کاربردی و بالینی به دانشجویان معرفی می‌کند. این ویرایش با طراحی کاملا رنگی به‌طور کامل به‌روزرسانی و تجدیدنظر شده است و همچنان دانش پایه‌ای ضروری را ارائه می‌دهد درحالی‌که بر اختلالات ارتباطی اصول انسانی تمرکز دارد.
شرح حال نمایش‌داده‌شده بیمار در فیلم‌های آنلاین، نمونه‌های واقعی ازجمله علائم، نقص و رفتارهای پاتولوژیک، تقویت مفاهیم کلیدی ارائه‌شده در کتاب را نشان می‌دهد. در ویرایش دوم و جدید این کتاب، فیلم‌های آنلاین جدید نشان‌دهنده اثرات احتمالی وضعیت‌های پزشکی مانند سکته مغزی و بیماری‌های پارکینسون بر ارتباطات، گفتار، زبان، شناخت و کیفیت مسائل حیاتی در مورد موضوعاتی نظیر توهم Fregoli، سندرم Guillain-Barre، نقص دیداری بوده و همراه با به‌روزسانی تحقیقات اخیر در مورد آنسفالوپاتیک مزمن در ورزشکاران می‌باشند.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 410  |  حجم فایل: 16 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


زبان‌پریشی و اختلالات ارتباطی نوروژنیک مرتبط

دسته: پزشکی

بهترین روش‌های ارزیابی زبان‌پریشی و مداخله، در کتاب زبان‌پریشی و اختلالات ارتباطی نوروژنیک مرتبط ارائه شده است و شامل مدل‌های عصب روانشناختی و روش‌های ارزیابی رسمی و غیررسمی برای افزایش تصمیمات صحیح توانبخشی بالینی می‌باشد.
مبانی نظری برای توانبخشی، راهنمایی‌هایی برای سازماندهی و ارائه درمان مبتنی بر شواهد، همچنین درمان ارتباطی مکمل و جایگزین، و درمان مبتنی بر کامپیوتر، همگی در این کتاب ارائه شده‌اند.
کتاب حاضر توسط متخصص بین‌المللی نوشته شده است و درحالیکه بر پیشرفت‌های مهم اخیر در زمینه اختلالات ارتباطی تاکید دارد، به ارائه یک رویکرد جهانی می‌پردازد. فصل‌های کتاب شامل تصاویر موردی برای کمک به دانشجویان جهت درک مسائل بالینی، اهداف یادگیری، سوالات بازبینی و یک مبحث درباره مسیرهای آینده که تحولات آینده در این حوزه را بررسی می‌کند، می‌باشد.
ویرایش دوم کتاب شامل فصل جدیدی در زمینه مفاهیم پایه،‌ مدیریت و اثربخشی، فصل جدید در زمینه ارزیابی شناختی فرازبانی در مدیریت زبان‌پریشی، مدیریت اختلال تکلم، تاکید بیشتر بر چارچوب کاری ICF و روش‌های معتبر، ویدیو‌های آنلاین جدید که بیماران با علائم زبان‌پریشی، اختلال تکلم را نمایش می‌دهد و ارائه منابع آموزشی بیشتر می‌باشد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 572  |  حجم فایل: 9 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


پزشکی حاد؛ یک راهنمای کاربردی برای مدیریت فوریت‌های پزشکی

دسته: پزشکی

پزشکی حاد، یک راهنمای در دسترس و مختصر از مدیریت کاربردی تمام مسائل حاد پزشکی که به احتمال زیاد در بخش اورژانس،‌ مرکز مراقبت‌های سرپایی،‌ واحد پزشکی حاد یا در بخش‌های بیمارستان با آن‌ها مواجه می‌شوند، می‌باشد.
این کتاب با بازتاب بلوغ پزشکی حاد به‌عنوان یک تخصص مجزا، به بیان‌های مشترک، مشکلات و روش‌های خاص تقسیم می‌شود.
ویرایش پنجم کتاب، شامل فصل جدیدی در زمینه سونوگرافی بالینی است که بر ایمنی بیمار تاکید دارد ‌و از نمودارهای جریان، جداول و طرح‌های مختلف استفاده می‌کند تا به دسترسی سریع خوانندگان به اطلاعات کلیدی اطمینان حاصل کند. این کتاب، توسط متخصصان این حوزه کاملا بازبینی شده است و برای انعکاس رویکرد‌های رایج تشخیص و مدیریت، به‌روز شده است.
کتاب پزشکی حاد، یک همراه عالی برای کارآموزان و یک منبع کمکی برای پزشکان باتجربه‌تر به‌شمار می‌آید.
سال انتشار: 2017  |  تعداد صفحات: 784  |  حجم فایل: 85 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


میکروبیولوژی پزشکی کاربردی برای پزشکان

دسته: بیولوژی, پزشکی

بیماری‌های عفونی، بخش عمده‌ای از بیماری‌های سرتاسر جهان را تشکیل می‌دهند و میکروبیولوژی، ستون اصلی طبابت بالینی بیماری‌های عفونی است. دانش ویروس‌ها، باکتری، قارچ و انگل‌ها، بخش جدایی‌ناپذیر از طبابت بالینی بیماری‌های عفونی به‌شمار می‌آید.
کتاب میکروبیولوژی پزشکی کاربردی، یک منبع ارزشمند برای مدرسان میکروبیولوژی پزشکی است. دکتر Berkowitz و Jerris، مدرسان باتجربه در حوزه‌های بیماری‌های عفونی و میکروبیولوژی هستند که یک آگاهی تخصصی از میکروارگانیسم‌های موثر بر روی بیماران، نحوه ارتباط ارگانیسم‌ها با یکدیگر و طریقه جداسازی و شناسایی آن‌ها در آزمایشگاه میکروبیولوژی را ارائه می‌دهند. این کتاب، یک رویکرد سیستماتیک از میکروبیولوژی پزشکی به کار می‌گیرد، تاکسنومی پاتوژن‌های انسانی را توصیف می‌کند و ارگانیسم‌های گروه‌های خاص تاکسونومیک را مورد توجه قرار می‌دهد.
همچنین عفونت‌های اصلی بالینی، که ارگانیسم‌های مختلف عامل آن‌ها هستند را بررسی می‌کند، و این توضیحات را در جهت نمایش اثرات ارگانیسم‌های مختلف، با مطالعات موردی بالینی، همراه می‌سازد.
کتاب حاضر، دانش مورد نیاز پزشکان، به منظور تسهیل ارتباط با میکروبیولوژیست‌‌ها در آزمایشگاه‌هایشان‌‌‌ را ارائه می‌دهد و منبعی ارزشمند برای دانشجویان، مدرسان و محققان حوزه‌های میکروبیولوژی بالینی، میکروبیولوژی پزشکی، بیماری‌های عفونی و ویرولوژی می‌باشد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 464  |  حجم فایل: 55 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


بیمار دیجیتال؛ پیشبرد درمان، پژوهش و آموزش

دسته: پزشکی

تاکید صنعت بهداشت و درمان بر جلوگیری از بیماری و افزایش سلامتی است، بجای آنکه صرفا به بیماری، واکنش نشان دهیم.
کتاب بیمار دیجیتال با معرفی یکی از امیدوارکننده‌ترین اقدامات داده‌های بزرگ، منبعی مناسب در زمینه ساخت و بکارگیری بیمار دیجیتال و اثرات آن در زمینه درمان، پژوهش و آموزش، ارائه می‌دهد.
بیمار دیجیتال، تنها براساس اطلاعات جدید در تمام حوزه‌های “omics” ساخته نخواهد شد، بلکه شامل آنالیز سیستم، داده‌های بزرگ و تلاش‌های گوناگون برای مدل‌سازی فیزیوم انسانی و نمایش تقریبی آن می‌باشد. بیمار دیجیتال توسط همکاری هدفمند بیماران، همچنین محققان علمی، بالینی و سیاسی، تحقق خواهد یافت. این کتاب، تلاش‌های پژوهشی بین‌المللی، که منجر به تحولات موجود در حوزه بیمار دیجیتال، کثرت پژوهش‌های موجود در زمینه سیستم‌های بیولوژی و شبیه‌سازی چندمقیاسی و کاربردهای قریب‌الوقوع در حوزه درمان شخصی شده‌اند را بررسی می‌کند.
کتاب حاضر، یک منبع مفید برای متخصصان شبیه‌سازی مانند تکنسین‌های بالینی،‌ پزشکان راهنما، مدیران، متخصصان فناوری شبیه‌سازی، اعضای هیئت علمی و مدرسانی که درحال تحقیق و توسعه در زمینه علوم زندگی، علوم فیزیکی و مهندسی هستند، می‌باشد. همچنین یک مکمل ایده‌آل برای دوره‌های سطح کارشناسی ارشد در رشته‌های مدل‌سازی، شبیه‌سازی و تجسم انسان است.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 336  |  حجم فایل: 17 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


دایره‌المعارف طب گیاهی، ویرایش سوم

دسته: پزشکی, دایره المعارف

دایره‌المعارف حاضر، با بیش از 550 گیاه کلیدی و کاربردهای آنها در‌ درمان‌های طبیعی، مرجعی برای درمان قطعی نزدیک به 200 بیماری رایج، با استفاده از قدیمی‌ترین روش‌های طبی دنیاست. با مطالعه این کتاب، در مورد کیمیای گیاهان مختلف، از زنجبیل تا اسطوخودوس و از آویشن تا قاصدک، و چگونگی و چرایی اثرگذاری آنها بر بدن بیاموزید.
اطلاعات مربوط به زیستگاه و کشت، قسمت‌های خوراکی گیاهان، ترکیبات فعال، خواص درمانی و مصارف سنتی، در یک شاخص گیاهی تصویری توصیف شده‌اند، و دستورالعمل‌های دقیقی در نگهداری، برداشت، پردازش و درمان‌های خانگی این گیاهان، ارائه شده‌اند. به همراه اصطلاحات تخصصی، عکاسی فوق‌العاده، تمرکز بر ایمنی و بدون نیاز به هیچ‌گونه تجربه و تخصص گیاهی، این راهنما درک مناسبی از طب گیاهی را ممکن می‌سازد.
ویرایش سوم دایره‌المعارف طب گیاهی، مرجع کاملی برای تمام کسانی است که علاقه‌مند به جستجو در جنبه‌های درمانی گیاهان هستند و نیز کسانی که می‌خواهند سلامت خود را با درمان‌های طبیعی تحت کنترل داشته باشد می‌باشد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 336  |  حجم فایل: 43 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


کتابچه راهنمای سفر و داروهای گرمسیری، ویرایش پنجم

دسته: پزشکی

با استفاده از کتابچه راهنمای سفر و داروهای گرمسیری، بیماری‌هایی را که در محیط‌های گرمسیری و کشورهای خارجی خطر ابتلا به آن‌ها وجود دارد، جلوگیری، ارزیابی و مدیریت کنید.
این منبع کاربردی، ارائه‌دهندگان خدمات پزشکی را، به دانشی که به ارائه کمک‌های موثر نیاز دارند، مجهز نموده و عناوین کلیدی را در زمینه داروهایی که قبل و بعد از سفر نیاز است، پوشش می‌دهد.
این کتاب، برای مهاجران و پناهندگان و افرادی که در مناطقی با امکانات کم زندگی می‌کنند، مفید خواهد بود. علاوه بر این، کتاب حاضر، برای مسافرانی که به دنبال دسترسی سریع به آخرین اطلاعات پزشکی سفر هستند، بسیار مناسب است. برخی از ویژگی‌های کتاب پیش‌رو به شرح زیر است: تصاویر مناسب برای درک بهتر، توصیه‌های درمانی مطمئن، ضمیمه مبتنی بر شواهد و مشاوره‌های مختصصان، متمرکزشده بر سلامت روانی و مسافرت، معرفی انواع بیماری‌ها، ویروس‌های گرمسیری و روش‌های درمان آن‌ها.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 664  |  حجم فایل: 20 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


نشانگرهای زیستی مولکولی برای سم‌شناسی و ارزیابی ریسک

دسته: پزشکی, مهندسی پزشکی

کتاب «نشانگرهای زیستی مولکولی برای سم‌شناسی و ارزیابی ریسک» دری به‌روی جهان نشانگرهای زیستی و نقش آنها در سم‌شناسی و ارزیابی ریسک است. همچنین راهنمایی برای شناخت طیف گسترده‌ای از نشانگرهای زیستی مولکولی مانند بیومارکرهای “omic” و بررسی عناصر مختلف در تکامل با این ابزار‌های مدرن می‌باشد.
سپس روش‌های پیاده‌سازی این بیومارکرها در سم‌شناسی و ارزیابی ریسک را شرح می‌دهد. از ویژگی‌های دیگر این کتاب می‌توان به موار زیر اشاره کرد:
معرفی نشانگرهای مولوکولی و استفاده از آنها برای شناسایی تاثیرات سمی مواد شیمیایی در سریع‌ترین زمان
بررسی کارآمدی از این رشته درحال ظهور برای گرفتن بهترین تصمیمات درزمینه ایمنی ترکیبات شیمیایی و دارویی
شامل یک بخش درزمینه ارتباطات خطر این مفاهیم پیچیده که برای ارزیابی موثر خطر ضروری است
ارائه مکانیزم اولیه جدید برای مسمومیت شیمیایی و سرطان
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 164  |  حجم فایل: 6.64 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


دانشنامه مواد غذایی و بهداشتی

دسته: پزشکی, دایره المعارف

کتاب «دانشنامه مواد غذایی و بهداشتی» کاربران را مجهز به یک پل محکم از اطلاعات رایج و دقیق پوشش‌دهنده تولید و پردازش مواد غذایی، از توزیع و مصرف تا اثرات بهداشتی آن‌‌ها می‌سازد.
این دایره‌المعارف شامل پنج جلد است که هرکدام دربرگیرنده پوششی کامل و جامع و یک سبک نگارشی مختصر و مستقیم می‌باشند.
خوانندان، این کتاب را اثری به‌دقت سازمان‌یافته از بهترین جمع‌بندی‌ها و نتایج موجود در هر موضوع می‌یابند. کتاب «دانشنامه مواد غذایی و بهداشتی» از یک دیدگاه کاملا بین‌المللی نوشته شده است و تمام حوزه‌های علوم غذایی و بهداشتی را در بیش از 550 مقاله پوشش می‌دهد.
تمام این ویژگی‌ها به‌همراه ارجاعات متقابل گسترده و مطالعات بیشتر در پایان هر فصل، این دانشنامه به‌روز را به یک منبع ارزشمند برای نیاز‌های آموزشی و پژوهشی پژوهشی تبدیل کرده است.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 4006  |  حجم فایل: 67.2 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب