علوم  »  آمارتعداد موارد:  60

آمار ناپارامتریک؛ روش گام‌به‌گام

دسته: آمار

ویرایش دوم این کتاب روش کاربردی و قابل فهمی را ارائه می‌دهد که ابزارهای آماری را برای خوانندگان افزایش و گسترش می‌دهد. این کتاب شامل موارد ذیل می‌باشد:
پوشش جدید آزمون علامت و آزمون کولموگروف-اسمیرنوف دو نمونه‌ای با تلاش برای پیشرفت منطقی و طبیعی در قدرت آماری
نرم‌افزار SPSS (نسخه 21) و تصاویر به‌روزشده برای شرح نحوه انجام و شناخت مراحل در شیوه‌های مختلف
مجموعه داده‌ها و راه‌حل‌های ارائه‌شده در ضمیمه و جداول مقادیر بحرانی. موارد تکمیلی برای کمک به درک خواننده، که شامل تصاویر انیمیشنی با دستورالعمل‌های گام‌به‌گام در رابطه با نحوه دنبال‌کردن آزمون‌ها با استفاده از SPSS، درخت تصمیم آنلاین که به کاربران کمک می‌کند انواع نیازهای آزمون آماری را تعیین کنند و راه‌حل‌های اضافی که در هیچ کتاب دیگری یافت نمی‌شود، می‌باشد.
سال انتشار: 2014  |  تعداد صفحات: 288  |  حجم فایل: 8 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


استدلال با داده‌ها؛ مقدمه‌ای بر آمار سنتی و بیزی؛ ویرایش اول

دسته: آمار, ریاضی

این کتاب، با شرکت‌دادن و درگیرکردن خوانندگان به آن‌ها آموزش می‌دهد که چگونه از تفکر آماری مداخله برای بررسی پیش‌فرض‌هایشان استفاده کنند، شواهد را درباره عقایدشان بسنجند و از نتایج تعریف بیش از حد که ممکن است بیشتر امیدوارکننده به نظر برسد تا واقعیت، بپرهیزند.
این کتاب، یک راهنمای قدم‌به‌قدم برای استفاده از روش سنتی و‌ بیزی برای دستیابی به نتیجه، فراهم می‌کند. تکنیک‌های سنتی با هر‌دو روش سنتی و بیزی شامل آزمایش فرضیه، همانند‌سازی، تحلیل واریانس، محاسبه مقادیر، تاثیر پس‌رفت، تحلیل توالی زمانی و غیره در کنار یکدیگر بررسی شده‌اند. سایت اینترنتی همراه کتاب، تمرین‌های کلاسی٬ فهرست‌های مکمل و لینک ویدیوهای آنلاین مطالب تعاملی و منابع دیگر را ارائه می‌دهد.
دانش‌آموزان همچنین از‌طریق این کتاب به مقدمه کاملی از زبان برنامه‌نویسی R و پکیج‌های کلیدی آن دست پیدا می‌کنند. در سرتاسر متن، فرمان‌های ساده R، مهارت‌های تحلیل داده‌های ضروری را با استفاده از مثال‌های داده‌های واقعی نشان می‌دهند.
ویژگی‌های آموزشی کتاب:
سرگرم‌کننده، سبک مکالمه‌ای و روش قدم‌به‌قدم مناسب برای دانش‌آموزانی که پایه قوی در زمینه ریاضیات ندارند.
ارائه تمرینات پایان فصل بر‌اساس داده‌های واقعی ارائه‌شده در پکیج R رایگان
شامل توضیحات تکنیکی و بسته‌های معادله‌ای-خروجی
ارائه ضمیمه‌ای درباره طریقه نصب R و ‌کار با مجموعه داده‌های نمونه
سال انتشار: 325  |  تعداد صفحات: 2017  |  حجم فایل: 4 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


نجات احتمال؛ تمام ابزار مورد نیاز شما برای درک احتمال

دسته: آمار, ریاضی

دانشجویانی که خواهان تسلط بر مبحث احتمال هستند و یا دانشجویانی که در حال یادگیری این مبحث هستند، با کاربردها، تکنیک‌ها و روش‌های بسیار متعدد این موضوع که می‌تواند دلهره‌آور و طاقت‌فرسا باشد، روبرو می‌باشند و اینجا جایی است که کتاب نجات احتمال به کمک آن‌ها می‌آید.
این کتاب به‌گونه‌ای طراحی شده است تا به‌عنوان یک معرفی کاملا مستقل از این موضوع یا به‌عنوان یک پشتیبان برای دوره‌های آموزشی، به دانشجویان کمک‌ کند تا به آسانی در مسیر احتمالات حرکت کنند و به نتایج مثبت دست یابند.
کتاب نجات احتمال، براساس یک دوره آموزشی موفق که استیون میلر در دانشگاه براون، کالج مونت هولیک و کالج ویلیامز تدریس کرده است، نوشته شده است. میلر با یک سبک آسان و غیررسمی، با بررسی کامل موارد مورد نیاز، انواع مسائل و اثبات‌ها، به ارائه این مبحث ریاضی می‌پردازد.
او در ابتدا یک موضوع را برای ایجاد درک مستقیم از آن کاوش می‌کند‌ و بعد از آن به سمت جزئیات دقیق‌تر حرکت می‌کند. موضوعات ارائه‌شده به صورت جامع پوشش داده شده‌اند و برای تقویت درک آن‌ها هم در کتاب راهنما و هم در وب‌سایت کتاب تکرار شده‌اند.
سال انتشار: 2017  |  تعداد صفحات: 752  |  حجم فایل: 8 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


روش‌های آماری در تجارت و اقتصاد

دسته: آمار

کتاب روش‌های آماری در تجارت و اقتصاد، با ارائه پوشش جامع مفاهیم و روش‌های آماری، با فرمتی دانشجوپسند و گام‌به‌گام، هرساله جزء پرفروش‌ترین‌های بازار است.
این کتاب، مفاهیم را به‌صورت شفاف و مشخص با سبک نگارش محاوره‌ای ارائه کرده است و از طریق استفاده آزادانه از نمونه‌های متمرکز بر روی کسب‌و‌کار که مطابق با دنیای فعلی یک دانشجوی کالج است، مفاهیم را نشان می‌دهد. کتاب حاضر، به‌عنوان یک کتاب درسی شناخته شده است و آموزش جانبی Lind شامل خودبازبینی، تمرینات اضافی و گزارش برنامه‌های کاربردی نرم‌افزاری ازجمله Excel، Minitab و MegaStat برای اکسل می‌باشد و اکنون مولفه یادگیری انطباقی McGraw-Hill با عنوان آموزش هوشمند، ماژول‌های قابل انتقالی را تهیه کرده است که به دانشجویان کارشناسی ارشد در مفاهیم اصلی فصل و حضور آماده‌تر در کلاس، کمک می‌کند.
سال انتشار: 2017  |  تعداد صفحات: 896  |  حجم فایل: 77 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


استنباط آماری عصر کامپیوتر

دسته: آمار

قرن بیست‌و‌یکم شاهد یک توسعه نفس‌گیر متدلوژی آماری، هم در قلمرو و هم در نفوذ بوده است.
داده بزرگ، علم داده و یادگیری ماشینی به واژه‌های آشنا در خبرها تبدیل شده است، همچنین روش‌های آماری مجموعه‌های داده عظیمی از علم و تجارت مدرن را به ارمغان آورد.
چطور ما به اینجا رسیده‌ایم؟ و به کجا می‌رویم؟
کتاب «استنباط آماری عصر کامپیوتر» ما را به یک سفر هیجان‌انگیز ازمیان انقلاب در تحلیل داده با معرفی محاسبات الکترونیکی در دهه 1950 می‌برد. این کتاب با نظریه‌های استنباطی کلاسیک ازجمله Bayesian، frequentist، Fisherian آغاز می‌شود، فصل‌های جداگانه مجموعه‌ای از موضوعات موثر ازجمله آنالیز بقا، رگرسیون لجستیک، بیز تجربی، جک‌نایف و بوت استرپ، جنگل‌های تصادفی، شبکه‌های عصبی، زنجیره مارکوف مونت کارلو، استنباط بعد از انتخاب مدل و بسیار موضوعات دیگر را بررسی می‌کنند.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 491  |  حجم فایل: 3.50 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


آمار ضروری با استفاده از نسخه دانشگاهی SAS

دسته: آمار

دانشجویان و مدرسان درس آمار با استفاده از نسخه دانشگاهی SAS، به این کتاب خوش‌آمدید! آموزش آمار مقدماتی برای حل مسائل با SAS، ضروری است. “آمار ضروری با استفاده از نسخه دانشگاهی SAS”، نحوه استفاده از نسخه دانشگاهی SAS برای اعمال انواع روش‌های آماری، از ساده تا نه‌چندان ساده و تا طیف وسیعی از مجموعه‌های داده را نشان می‌دهد. چگونگی استفاده از روش‌های آماری مناسب برای پاسخ به مسئله مختص به مجموعه داده و درستی تفسیر نتایج عددی که به دست می‌آورید را یاد بگیرید.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 246  |  حجم فایل: 4,53 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


آمار با JMP

دسته: آمار

این کتاب بررسی کاملی از مهم‌ترین مباحث آمار توصیفی برای داده‌های اسمی، ترتیبی و کمی، با توجه ویژه‌ای به نمایش‌های گرافیکی فراهم می‌کند. نویسندگان رویکرد خود از بسیاری کتاب‌های درسی مدرن در زمینه آمار توصیفی و نظریه احتمال را با ارائه ترکیبی از توضیحات مفاهیم نظری و ریاضی دقیق و روشن مشخص کرده‌اند. در سراسر کتاب، بسته تعاملی و کاربرپسند نرم‌افزار آماری JMP برای محاسبات، محاسبه احتمالات و ایجاد اعداد و ارقام مورد استفاده قرار می‌گیرد و مثال‌ها همراه با دستورالعمل‌ها و تصاویر گام‌به‌گام، با جزئیات توضیح داده می‌شوند. بنابراین خواننده درک درستی از نظریه آماری و کاربردهای آن خواهد یافت.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 368  |  حجم فایل: 6 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


آمار برای داده‌های بزرگ به زبان ساده

دسته: آمار

آیا موضوع تجزیه و تحلیل داده‌ها شما را سرگردان کرده است؟ شما بهترین جایگاه را انتخاب کرده‌اید! “آمار برای داده‌های بزرگ به زبان ساده” این مطلب اغلب طاقت‌فرسا را به بخش‌هایی که به‌راحتی قابل هضم هستند می‌شکند و به تحلیل‌گران داده تازه‌کار و مشتاق، پایه‌ای که آن‌ها برای موفقیت در این زمینه نیاز دارند را ارائه می‌دهد. در این کتاب شما معرفی آسانی در مورد تحلیل اکتشافی داده‌ها، حقایق در جمع‌آوری، تمیزکردن و سازماندهی داده‌ها، هر آنچه که برای تفسیر داده‌ها با استفاده از نرم‌افزارهای رایج و زبان‌های برنامه‌نویسی نیاز دارید، توضیحات ساده و آموزش گام‌به‌گام برای درک داده‌ها در دنیای واقعی و بسیاری موارد دیگر را خواهید یافت.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 412  |  حجم فایل: 5 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


ریاضیات و باستان‌شناسی

دسته: آمار, باستان شناسی

اگرچه بسیاری از باستان‌شناسان درک خوبی از اصول اولیه در حیطه علوم کامپیوتر، آمار، مدل‌سازی و داده‌کاوی دارند، اما مطالعات بیشتری پیرامون تجزیه و تحلیل پیشرفته در این زمینه‌ها نیاز است. این کتاب به باستان‌شناسان در یادگیری ابزارها و روش‌های پیشرفته‌تر یاری می‌رساند، همچنین به ریاضیدانان، آماردانان و دانشمندان کامپیوتر با هیچ دانش قبلی در این زمینه کمک می‌کند تا روش‌های امکان‌پذیر تدابیر باستان‌شناسی را درک کنند.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 524  |  حجم فایل: 17 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


تحلیل سری زمانی؛ پیش‌بینی و کنترل

دسته: آمار

نسخه پنجم این کتاب، پلی بین مدل‌های کلاسیک و موضوعات مدرن ایجاد کرده و ارائه‌ای متعادل از ابزارها جهت مدل‌سازی و تحلیل سری‌های زمانی برقرار می‌کند، همچنین آخرین تحولاتی که در این زمینه طی دهه گذشته توسط کاربردها در حوزه‌هایی مانند کسب‌وکار، امور مالی و مهندسی رخ داده است را توصیف می‌کند. این کتاب روش‌های کلیدی برای ساخت، طبقه‌بندی، تست و تحلیل مدل‌های تصادفی در پنج حوزه مهم را فراهم می‌کند. ویرایش پنجم همچنان به‌عنوان یکی از مؤثرترین و بهترین آثار در مورد این موضوع به‌کار می‌رود.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 709  |  حجم فایل: 11 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب