سرمایه گذاریتعداد موارد:  183

مدیریت بهینه زنجیره تأمین در تولید نفت، گاز و برق

دسته: سرمایه گذاری, مدیریت, مهندسی نفت

کتاب بسیار قابل ملاحظه David Jacoby به خصوصیات ویژه مدیریت زنجیره تامین و نیازهای شرکت‌های گار، نفت و برق می‌پردازد و شامل سرمایه‌ای از نمونه‌های خاص صنعت است.
نویسنده جعبه ابزاری جهت تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در مقیاس بزرگ و برای تبدیل سرمایه و هزینه‌های عملیاتی به تأثیر مالی قابل توجه در شرکت‌های نفت و گاز و برق ارائه می‌دهد. ابزارهای تحلیل تصمیمات مدیریت ریسک زنجیره تأمین ارائه‌شده توسط Jacoby به اپراتورها کمک خواهد کرد تا ارزش اقتصادی مضاعف را توسعه دهند، درحالیکه ایمنی و نظارت بر محیط زیست را افزایش می‌دهند. این کتاب، منبع مرجع گرانبهایی برای مأمورین عملیاتی ارشد، مامورین مالی ارشد، مهندسان، معاونان روسای زنجیره تأمین، عملیات یا تولید و مدیران و مسئولین تهیه، خرید، عملیات یا مدیریت مواد محسوب می‌شود.
سال انتشار: 2012  |  تعداد صفحات: 289  |  حجم فایل: 9 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


نقش هوش مصنوعی در تجارت‌های پولی؛ کاربردهای پیشگام برای مدیریت بحران، بهینه‌سازی اوراق بهادار و اقتصادی

دسته: سرمایه گذاری

با افزایش پیشرفت تکنولوژی، برنامه‌های محاسباتی برای پیش‌بینی، مدل‌سازی و بازارهای تجاری پولی و اطلاعاتی نیز پیشرفته شده‌اند و متخصصان در حال یافتن حتی پیچیده‌ترین راه‌حل برای چالش‌های مالی هستند.
شبکه عصبی رویکرد بسیار موثر تربیت‌پذیر و الگوریتمی است که جنبه‌های خاصی از عملکرد مغز انسان را شبیه‌سازی می‌کند و بطور گسترده در پیش‌بینی‌های پولی استفاده می‌شود.
کتاب پیش‌رو پیشرفته‌ترین و جدیدترین هوش مصنوعی شبکه عصبی AI برای بازارها، دارایی‌ها و سایر زمینه‌های پولی را معرفی و در چهار بخش عرضه می‌کند. بخش نخست در تحلیل مجموعه‌های زمانی برای پیش‌بینی و تجارت در ‌طول دامنه دارایی‌هایی چون مشتقات، تبادل صندوق‌های معامله‌شده، بدهی‌ها و ابزارهای سهام به کندوکاو می‌پردازد. این بخش روی تشخیص الگو، نمونه‌های زمان‌بندی بازار، پیش‌بینی و تجارت مجموعه‌های پولی متمرکز تمرکز می‌کند. بخش دوم، دیدگاه‌های اقتصاد خرد و کلان و نحوه استفاده از تکنیک‌های AI برای درک بهتر و پیش‌بینی متغیرهای اقتصادی را ارائه می‌دهد. بخش سوم، روی تحلیل امور مالی و حسابداری شرکت‌ها که دیدگاه سازه‌های شرکت‌ها و اعتبار را در بر می‌گیرد، تمرکز کرده و دو موضوع تحلیل صورتحساب‌های مالی و تاثیر سناریوهای پولی مختلف را با یکدیگر مرتبط می‌سازد. بخش چهارم روی مدیریت اوراق بهادار، بررسی برنامه‌های کاربردی برای نظریه اوراق بهادار، اختصاص دارایی و بهینه‌سازی تمرکز می‌کند.
کتاب حاضر، همچنین برخی از آخرین تحقیقات در زمینه هوش مصنوعی و علم دارایی را فراهم و تحلیل‌های عمیق و ابزار بسیار کاربردی و تکنیک‌هایی را در اختیار متخصصان و محققان این شاخه قرار می‌دهد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 344  |  حجم فایل: 6 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


بانکداری سایه؛ ظهور، خطرات، پاداش‌های خدمات مالی غیربانکی

دسته: سرمایه گذاری

این مطالعه مقایسه‌ای، بررسی می‌کند که چطور بانکداری سایه، متفاوت از سیستم بانکداری سنتی است. همچنین به بحث درباره ریشه، تاریخچه، اهداف، خطرات، محدودیت‌های قانونی و تکامل آینده برنامه‌ریزی‌شده از هر دو بخش‌ مالی اقتصاد جهان به بحث می‌پردازد.
این تحقیقات جامع از واسطه‌های مالی غیربانکی، مهاجرت از خدمات بانک‌های سنتی به محصولات بانکداری جایگزین با قوانین کمتر، همچنین تکامل مقررات و شورای نظارت ثبات مالی برای نظارت بر این نهادهای جدید را دنبال می‌کند.
سه فصل، به طور جامع ساختارهای مالی بزرگ را کاوش می‌کنند که به تازگی به عنوان موسسات مالی سیستماتیک مهم (SIFIs) طراحی شده‌اند. همچنین توجه ویژه‌ای بر شرکت‌های بیمه مانند MetLife شده است که به دنبال معافیت از طراحی هستند. در نهایت، تمرکز کتاب، برای محافظت از مصرف‌کنندگان و کم‌کردن بانک‌های سایه غیرمسئول، به اثرات موسسات مالی بین‌المللی معطوف می‌شود و نگاهی به سمت اثرات این عملکرد‌ها در شیوه‌های بانکداری آینده می‌اندازد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 322  |  حجم فایل: 3 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


سرمایه‌گذاری اسلامی در پرتو نظریه‌ اقتصادی مدرن

دسته: اقتصاد, سرمایه گذاری

این کتاب، محققان و فراگیران را با درک درستی از اصول قانونی صنعت مالی اسلامی، مجهز می‌سازد و اثرات اقتصادی واقعی آن اصول را با استفاده از ابزارهای نظریه اقتصادی مدرن، بررسی می‌کند.
این کتاب به چهار بخش تقسیم شده است که با مقدمه‌ای بر تاریخ و یک چارچوب قانونی برای بانکداری اسلامی آغاز می‌شود، محصولات مالی اسلامی رایج مانند صکوک و تکافل را پوشش می‌دهد و ساختار موسسات مالی اسلامی را بررسی می‌کند.
سپس به آنالیز و بحث نظریه میلر–مدیلیانی می‌پردازد که ارتباط مستقیم با بانک‌های اسلامی دارد، به‌طوریکه در آن‌ها دریافت بهره یا سود ممنوع است و اغلب بر قراردادهای سهیم‌شدن در سود و زیان، تکیه کرده‌اند. بخش سوم کتاب، نظریه طراحی مکانیسم مدرن را به خوانندگان معرفی می‌کند و توجه ویژه‌ای بر قرارداد بهینه، تحت عملکرد و اطلاعات پنهان دارد و در بخش آخر، ابزارهای نظریه اقتصادی را برای درک کارایی موسسات مالی اسلامی مانند بانک‌های اسلامی و اپراتورهای تکافل، به کار می‌گیرد.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 173  |  حجم فایل: 2 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


بازارهای اوراق قرضه، آنالیز و استراتژی‌ها

دسته: سرمایه گذاری

کتاب بازارهای اوراق قرضه فابوزی، توصیه‌های کاربردی، برای آنالیز اوراق قرضه و استراتژی‌های نمونه‌ کار‌های معتبر، برای دستیابی به اهداف مشتری، به فراگیران ارائه می‌دهد.
این کتاب با استفاده از یک رویکرد کاربردی، به فراگیران کمک می‌کند تا به‌سرعت به مفاهیم کلیدی دست یابند و بدون آنکه درگیر پیچیدگی‌های نظری شوند، آن‌ها را به کار بندند.
ویرایش نهم کتاب، فراگیران را با به‌روزترین ابزارها و استراتژی‌های مورد استفاده توسط رهبران صنعت مالی، آشنا می‌سازد و از نمونه‌های دنیای واقعی برای تشویق آن‌ها و کمک به آن‌ها، جهت دستیابی به درک عمیق‌تر اطلاعات پیچیده ارائه‌شده، استفاده می‌کند. این کتاب، با ارائه یک رویکرد کاربردی برای آنالیز بازارهای اوراق قرضه، برای دانشجویانی که در دوره‌‌های آموزشی اوراق بهادار با درآمد ثابت یا بازارهای اوراق قرضه، ثبت نام کرده‌اند، مناسب می‌باشد.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 816  |  حجم فایل: 10 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


قدرت فد

دسته: سرمایه گذاری

بانک مرکز فدرال رزور یا فد قدرتمندترین بانک مرکزی در جهان است. آمریکا بدون این بانک مرکزی ممکن است در معرض نوسانات ویرانگر در ارزش ارز و بی‌ثباتی مزمن اقتصادی قرار گیرد.
کتاب «قدرت فد» نوشته Lawrence Jacobs و Desmond King اولین بررسی پایدار از فد به‌عنوان یک نهاد سیاسی قوی است که به‌صورت سیستماتیک مزایای پنهانی برای چند ممتاز را فراهم می‌کند.
نویسندگان کتاب تحولات تاریخی فد را از تقلا و جنگ برسر سیاست‌های پولی درطول قرن نوزدهم تا موقعیت فعلی آن به‌عنوان مهمترین نهاد در اقتصاد آمریکا، دراختیارداشتن ظرفیت بی‌نظیر و استقلال دخالت در بازارهای خصوصی را ردیابی می‌کنند.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 264  |  حجم فایل: 1.18 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


استراتژی، ارزش و ریسک؛ راهنمای مدیریت مالی پیشرفته

دسته: سرمایه گذاری

این نسخه، ویرایش سوم “استراتژی، ارزش و ریسک؛ راهنمای مدیریت مالی پیشرفته”، به‌روزرسانی و تجدید نظر شده، استراتژی را به عنوان ارزش پایدار هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت با حفظ مزیت رقابتی پایدار تدوین کرده است. این مسائل از طریق تکامل صنعت، ظهور اقتصاد اطلاعات، آنالیز مالی، شرکت و امور مالی کمی و مفاهیم مدیریت ریسک، مورد بررسی قرار گرفته‌اند.
سال انتشار: 2013  |  تعداد صفحات: 238  |  حجم فایل: 5 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


راهنمای خودآموز فارکس DeMYSTiFieD

دسته: سرمایه گذاری

این کتاب، راهنمای سریع و آسانی برای بهره‌مندی از بزرگترین بازار جهانی است! وقتی که در مورد فارکس مطالعه می‌کنید، به مانند یادگیری یک زبان خارجی برای شما نیست؟ با این راهنمای جامع و روان به پرطرفدارترین بازار روز وارد شوید.
فارکس DeMYSTiFieD، مفاهیم اصلی مورد نیاز شما برای دانستن را توضیح می‌دهد و نحوه به‌کار گیری آنها در دنیای واقعی را شرح می‌دهد. این کتاب نحوه معاملات ارزی و سرمایه‌گذاری مرتبط و نقش فارکس در کسب‌و‌کار بین‌المللی و شرکت‌های بزرگ جهان را می‌آموزد.
سال انتشار: 2014  |  تعداد صفحات: 273  |  حجم فایل: 9,52 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


ثروت دیجیتال؛ روش خودکار برای سرمایه‌گذاری موفق

دسته: سرمایه گذاری

“ثروت دیجیتال” استراتژی‌های اصلی سرمایه‌گذاری را نشان می‌دهد که شما می‌توانید توسط آن اهرم ایجاد ثروت طولانی‌مدت را به‌کار برید. این متن نوآورانه بیش از یک بررسی ساده استراتژی‌های سرمایه‌گذاری سنتی می‌باشد و تکنیک‌های سرمایه‌گذاری دیجیتال را پیشنهاد می‌دهد که نه توسط افراد بلکه با الگوریتم‌ها هدایت می‌شوند. این کتاب توسط تحقیقات تخصیص دارایی پشتیبانی شده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری فعال، استراتژی‌های مبنی بر الگوریتم‌ را تأیید کرده و اسرار موجود را به اشتراک گذاشته‌اند. این منابع پیشگامانه، علاوه بر ارائه مفاهیم کلیدی، توضیح می‌دهند. که چگونه این مفاهیم می‌توانند به شما موقعیتی فوق‌حرفه‌ای در وال‌استریت، از طریق جزئیات مربوط به دستیابی به امنیت مالی و دستیابی به اهداف مالی که ریشه در دوره مقدماتی شرکت در عملکرد امور مالی دارند، نمونه کارهای انحرافی و اصول نطری نمونه کارهای مدرن بدهند.
این کتاب، متنی ضروری برای سرمایه‌گذاران فردی ماهر و مشاوران سرمایه‌گذاری که در جستجوی کشف تقویت موفقیت مالی توسط ابزارهای دیجیتال هستند می‌باشد.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 194  |  حجم فایل: 5 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


حسابداری موثر برای تجارت‌های کوچک

دسته: سرمایه گذاری

مدیریت مالی شخصی برای امور مدیریت مالی و موفقیت بسیار مهم است. بسیاری از موضوعات ارائه‌شده در این کتاب در زمینه تجارت و زندگی شخصی ما اعمال می‌شوند و مفاهیم و کاربردها فقط برای استفاده داخلی درنظر گرفته شده‌اند. هیچ قانونی در مورد محتوا و قالب برنامه‌های ذخیره‌سازی داده‌های مالی و گزارشات وجود ندارد. تمرکز اکید ما بر روی گزارشاتی است که بهترین و مفیدترین اطلاعات برای افراد و مدیران را فراهم می‌کند. این راهنما به بررسی اصول حسابداری و شیوه‌های موفقیت مالی شخصی می‌پردازد.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 88  |  حجم فایل: 6 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب