هنر  »  موسیقیتعداد موارد:  103

خودآموز پیانو؛ بدون نیاز به خواندن علم موسیقی؛ ویرایش چهارم

دسته: موسیقی

همین امروز بدون خواندن علم موسیقی، سریع‌تر از ویدیوهای سایت‌های مختلف، پیانو را بنوازید.
در این کتاب، به‌کارگیری اطلاعات و جزئیات لازم برای نواخت صد آهنگ در سبک‌های مختلف از جمله سبک‌های خوانندگانی همچون آدل، تیلور سویفت و بسیاری مورد دیگر را فراخواهید گرفت.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 80  |  حجم فایل: 15 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


تمرین یکپارچه؛ هماهنگی، ریتم و صدا

دسته: موسیقی

موسیقی‌دان، سخنگوی موسیقی است. هنگامی که شما مطلبی برای گفتن دارید و می‌دانید که چگونه آن را بیان کنید، حرکات و صدای شما، هر دو به صورت رسا آزاد می‌شوند. این کتاب با رویکردی جامع و ابداعی برای بهبود و رفاه نوازندگان، ابزارهایی برای ترکیب آگاهی کامل بدن با درک عمیق و عملی از ساختار ریتمیک زبان موسیقی را به شما نشان می‌دهد، بنابراین می‌توانید به طور روان، سالم و مؤثر “سخنگوی موسیقی” باشید.
کلید تسلط بر زبان موسیقی ریتم است. “تمرین یکپارچه” شامل مطالعه‌ای عمیق در زمینه موسیقی و هماهنگی، با ده‌ها تمرین برای کمک به شما می‌باشد تا بتوانید حرکات و عبارات موسیقی خود را با انرژی ریتمیک بیان کنید. تعادل بین ساختار و خلاقیت نیز برای رضایت‌بخشی و رفاه شما ضروری می‌باشد. موسیقی براساس مجموعه‌های پیش‌بینی‌شده از آکوردها، میزان‌ها و علائم زمان است و درعین‌حال ساخت موسیقی شما باید غیرقابل‌پیش‌بینی و روان باشد. این کتاب به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید یک گفتگوی تخیلی بین ساختار نسبتا انعطاف‌پذیر موسیقی و سبک شخصی خود به‌عنوان یک خواننده، سازنده یا سرپرست برقرار کنید.
این کتاب جزئیات مجموعه هارمونیک را پوشش داده و شامل روش‌های جدید برای بداهه‌نوازی می‌باشد. همچنین با یک وب‌سایت اختصاصی همراه با ده‌ها ویدیو و کلیپ‌های صوتی که تمارین کتاب را توضیح می‌دهد، همراه می‌باشد.
سال انتشار: 2011  |  تعداد صفحات: 312  |  حجم فایل: 3 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


هنر پیانیست 2؛ تسلط بر آثار آهنگسازان برتر

دسته: موسیقی

پیانیست و محقق Richard P.Anderson، مجموعه جدیدی از مقالات هنرمندان و معلمان برجسته را گردهم می‌آورد و درباره آماده‌سازی، آموزش و عملکرد آثار انتخاب‌شده توسط مجموعه‌ای کاملا متفاوت از آهنگسازانی که آثارشان در ادبیات پیانو استاندارد است، به بحث می‌پردازد.
در این ویرایش،‌ خوانندگان یک مجموعه ارزشمند از مشارکت آثار باخ، آنتونیو سولر،‌ فلیکس مندلسون،‌ گابریل فور، ارنو دوانی،‌ فرانسیس پولنک، هیتو ویلا لوبوس، دمیتری کابالوسکی، آلبرتو گینسترا، آرون گوپالند، ساموئل باربر، الیویه مسیان و جان کیج می‌باشد.
هر نویسنده،‌ موضوعات منحصربه‌فرد یک آهنگساز مستقل را مورد توجه قرار می‌دهد و سوالات مرتبط با phrasing، سرعت، تفسیر، دینامیک، ریتم،‌ رنگ، ژست، شعر، ابزار و سبک را بررسی می‌کند. این مجموعه،‌ با بیش از 250 تصویر موزیکال،‌ برای مدرسان و هنرجویان سطوح متوسط و پیشرفته پیانو، مدرسان و اجراکنندگان سطح دانشگاهی و کسانی که عاشق پیانو و موسیقی آن هستند، جذاب می‌باشد.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 292  |  حجم فایل: 10 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


نت‌های نوازندگان کلارینت؛ راهنمای رپرتوار

دسته: موسیقی

کتاب نت‌های نوازندگان کلارینت،‌ اطلاعات تاریخی و تحلیلی مهمی درباره سی و سه قطعه از مشهورترین قطعات نوشته‌شده برای این آلت موسیقی را ارائه می‌دهد.
اطلاعات مفهومی و نظری متعدد، این کتاب را به یک منبع ضروری برای نوازندگان کلارینت حرفه‌ای، آماتور و دانشجو تبدیل کرده است.
کتاب حاضر اطلاعات بیوگرافیکی غنی و آنالیز‌های آموزنده‌ای برای کمک به نوازندگان کلارینت ارائه می‌دهد تا یک درک کامل‌تر از سه قطعه سولو توسط ایگور استراوینسکی، کسنرتو آرون کاپلند برای کلارینت، ارکستر زهی،‌ هارپ و پیانو، قطعات فانتزی رابرت شومان برای کلارینت و پیانو، Op 73 و قطعات زمانی برای کلارینت و پیانو، Op 43 توسط Robert Muczynski، در میان موارد بسیار دیگر، کسب کنند. نویسنده با توجه به مسائل مربوط به محتوا، سبک، هارمونیک و تحلیل رسمی، به بررسی بخش قابل توجی از رپرتوار می‌پردازد و یک راهنمای پایدار و جامع ارائه می‌دهد که شامل آثاری از بولز، برامس و موتزارت تا هیندمیت، پولنک و شتامیز می‌باشد.
این کتاب شامل بیوگرافی هر آهنگساز و بررسی آثار تاریخی در زمینه خلق و اجرای آثار بزرگ ساز کلارینت می‌باشد.
سال انتشار: 2017  |  تعداد صفحات: 304  |  حجم فایل: 3 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


ارکستراسیون معاصر؛ راهنمای کاربردی آلات موسیقی، گروها، و نوازندگان

دسته: موسیقی

کتاب «ارکستراسیون معاصر» نحوه به‌صورت ارکست‌درآوردن طیف گسترده‌ای از آلات موسیقی، گروه‌ها و ژانرها را به دانشجویان آموزش می‌دهد و درعین‌حال آنها را برای تنظیمات حرفه‌ای گوناگون دنیای واقعی از سالن‌های‌ کنسرت تا استودیو‌ی ضبط آماده می‌سازد.
این کتاب برخلاف دیگر متون، ارکستراسیون آلات موسیقی و گروه‌های معاصر را درکنار ارکسترهای سنتی و گروه‌های مجلسی پوشش می‌دهد. از ویژگی‌های آموزشی و کاربردی این کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
ارائه پیشنهادات کاربردی برای انتخاب یک اثر برای تهیه ارکست و آنچه که باید هنگام نت‌نویسی برای هر آلت موسیقی از آن جلوگیری کرد
آموزش ایجاد گام‌به‌گام هر ارکستراسیون
آموزش ایجاد گام‌به‌گام هر ارکستراسیون
ارائه مثال‌هایی برای امتیازدهی چندگانه به هر ساز
آموزش تحلیل، حل مشکل و ایجاد راه‌‌حل‌های ارکستراسیون
ارائه رویکرد‌های و راه‌حل‌های جایگزین
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 484  |  حجم فایل: 32.8 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


اپراهای خارجی در سالن‌های نمایش لندن

دسته: موسیقی

در اوایل قرن نوزدهم بیش از چهل اپرا توسط آهنگسازان خارجی ازجمله موتزارت، روسینی، وبر و بلینی برای سالن‌های نمایش لندن ایجاد شد.
اپراها به زبان انگلیسی ترجمه شدند، با مکالمه‌های گفتاری تطبیق داده شدند، غالب موزیک آن‌ها تغییر پیدا کرد، با یکسری الحاقات تقویت شدند و غالبا با اشعار تغییریافته اپرا تنظیم شدند.
در انتهای این دوره، تغییرات رادیکالی از تطابق‌های اولیه راهی به‌سمت نسخه‌های پایدارتر ارائه دادند.
Christina Fuhrmann در اولین مطالعه جامع از این سازگاری‌ها نشان می‌دهد که چگونه آن‌ها با درک ما از اپرای اوایل قرن نوزدهم و تحول زندگی نمایشی و موزیکال لندن ارتباط تنگاتنگی دارند. کتاب “اپراهای خارجی در سالن‌های نمایش لندن” آشکار می‌سازد که چطور این اپراها تغییرات رپرتوار را در دنیای تئاتر لندن سرعت بخشیدند، تغییرات قابل توجهی را در ذائقه موسیقایی پرورش دادند، ابهامات و کاستی‌های قانون کپی‌رایت را آشکار ساختند و بحث‌های شدیدی درباره وفاداری به کار اصیل ایجاد کردند.
سال انتشار: 2015  |  تعداد صفحات: 272  |  حجم فایل: 5.11 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


چگونه به موسیقی جاز گوش دهیم

دسته: موسیقی

در کتاب “چگونه به موسیقی جاز گوش دهیم” Ted Gioia محقق موسیقی برنده جایزه، یک معرفی زنده و دوستانه از هنر شنیدن موسیقی جاز ارائه می‌دهد.
Gioia با پوشش همه‌چیز از ساختار موسیقی و تاریخچه آن تا اصول ساخت بخش‌های بداهه دقیقا آنچه که در یک اجرای موسیقی جاز برای شنیدن وجود دارد را نشان می‌دهد.
او استراتژی‌های شنیدن را به اشتراک می‌گذارد که به خوانندگان در درک و شناخت موسیقی جز برای مابقی زندگیشان کمک می‌کند و یک تاریخچه از تحولات عظیم این موسیقی را تا به امروز ارائه می‌دهد. او کتاب را با یک راهنما از 150 موزیسین نخبه تاثیرگذار قرن 21ام در موسیقی جاز به پایان می‌رساند.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 270  |  حجم فایل: 2,47 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


گرد ستاره IIan Eshkeri، راهنمای موسیقی متن فیلم

دسته: موسیقی

Sapiro در کتاب “گرد ستاره IIan Eshkeri، راهنمای موسیقی متن فیلم” با‌دقت هم به بررسی موزیک Eshkeri برای فیلم و هم به عادت‌های کاربردی خود آهنگساز می‌پردازد.
این کتاب با معرفی مفاهیمی که Eshkeri به‌عنوان یک آهنگساز موسیقی متن فیلم ایجاد و توسعه داده؛ آغاز شده است و با آنالیز سبک موسیقیایی و استراتژی‌های پارتیتورنویسی او، با نگاه ویژه بر فیلم گرد ستاره ادامه می‌یابد.
همکاری Eshkeri با تنظیم‌کننده Steve Mclaughlin، رهبر ارکستر Andy Brown، ارکستراتور Robert Elhai و رونویس نهایی Vic Frase، به‌علاوه رابطه او با کارگردان فیلم Matthew Vaughn نیز در کتاب مورد بحث قرار گرفته است. دخالت و مشارکت Eshkeri در هویت موزیکال فیلم در طول مراحل تولید که از تحولات جدید صورت‌گرفته در تولید موسیقی متن فیلم در انگلستان می‌باشد نیز مورد بررسی قرار گرفته است.
راهنمای موسیقی متن فیلم “گرد ستاره IIan Eshkeri” یقینا برای محققان و طرفداران موسیقی و فیلم اثری جذاب خواهد بود.
سال انتشار: 2013  |  تعداد صفحات: 185  |  حجم فایل: 2 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


گیتار برای مبتدیان

دسته: موسیقی

“گیتار برای مبتدیان” پر از تمامی راهنمایی‌های عمیق در زمینه شروع گیتار و یادگیری تکنیک‌های ضروری گیتار است. این کتاب نحوه درک نت‌نویسی موسیقی را شرح می‌دهد و نمونه‌های عملی را ارائه می‌کند. همچنین لیست جامعی از آکوردها و همچنین صفحات نمونه، در این کتاب موجود می‌باشد.
منابع آنلاین زیادی شامل فایل‌های صوتی و تصویری در دسترس هستند که می‌توانید با گوش دادن و تماشا کردن آنها نحوه انجام صحیح کار را یاد بگیرید.
سال انتشار: 2016  |  تعداد صفحات: 164  |  حجم فایل: 22 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


آموزش موسیقی از طریق ترکیب

دسته: موسیقی

این کتاب برنامه آموزشی کاربردی و چندرسانه‌ای کاملی ارائه می‌دهد که برای آموزش مفاهیم اساسی موسیقی در فرآیند ایجاد ترکیب موسیقی طراحی شده است. نویسنده و برنده جایزه آموزش موسیقی، Barbara Freedman، کلاس‌های آموزشی ترکیب با فناوری را به‌عنوان ابزاری که دانشجویان می‌توانند به ساخت، ویرایش، ذخیره و تولید موسیقی بپردازند، فراهم می‌کند. همه دانشجویان می‌توانند تجارب یادگیری فعالانه، کاربردی و معنی‌داری را داشته باشند که نه تنها یادگیری و تجربه موسیقی آن‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرد، بلکه تکنولوژی قرن بیست و یکم برای آنها تسهیل یافته و قابل درک می‌شود. خواه تمرکز اصلی کلاس شما جهت استفاده از تکنولوژی برای ایجاد موسیقی باشد و یا کشف استفاده از تکنولوژی در یک یا دو بخش باشد، این کتاب نحوه به‌کارگیری آن با برنامه‌های درسی عملی و فعالیت‌های دانشجویی را به شما نشان می‌دهد.
سال انتشار: 2013  |  تعداد صفحات: 339  |  حجم فایل: 5 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب