رمانتعداد موارد:  21

ابله

دسته: رمان

ترجمه استادانه Richard Pevear و Larissa Volokhonsky از کتاب “ابله” به زبان انگلیسی برای ادامه کارهای آنها با “جنایت و مکافات”، “برادران کارامازوف” و “شیاطین” داستایوسکی هدف‌گذاری شده است. بعد از تصویرسازی عالی داستایوسکی از یک مرد مجرم در “جنایت و مکافات”، او در رمان “ابله” برای به تصویر کشیدن مردی با بی‌گناهی محض، شروع به کار می‌کند.
پرنس میشکین بیست‌و‌شش ساله، پس از یک اقامت چندساله در یک آسایشگاه در سوئیس، برای گرفتن ارثی که به او رسیده بود و بودن در میان مردم، به روسیه بازمی‌گردد و داستان اینگونه آغاز می‌شود.
سال انتشار: 2003  |  تعداد صفحات: 549  |  حجم فایل: 2 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


دنیای سوفی؛ رمانی درباره تاریخ فلسفه

دسته: رمان, فلسفه

این کتاب، فلسفه را با بیانی داستانی و به زبانی ساده و قابل درک شرح می‌دهد.
“دنیای سوفی” نوشته Jostein Gaarder، داستانی است درباره دختری به نام سوفی که یک روز، زمانی که از مدرسه بازگشته بود درون صندوق پستی خود دو یادداشت که بر روی هر کدام سوالی نوشته شده بود؛ می‌یابد. سوفی با دو سوال با مضمون “تو کیستی؟” و “جهان چگونه به‌وجود آمده است؟” روبرو می‌شود. از آن زمان مکاتبات وی با یک فیلسوف مرموز آغاز شده و بعد از آن سوفی نامه‌ها و بسته‌هایی دریافت می‌کند که شروع یک دوره آموزش فلسفه برای آن دختر نوجوان می‌باشد.
سال انتشار: 1996  |  تعداد صفحات: 520  |  حجم فایل: 1 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


مشروح جزیره گنج

دسته: رمان

داستان این کتاب برای اولین بار در سال 1881-1882 به عنوان سریال داستانی کودکان منتشر شد. جزیره گنج رابرت لوئیس به یک داستان کلاسیک پایدار تبدیل شده است. تمام عناصر این داستان بزرگ ماجراجویی، طرح کاملی از پیچ و خم‌های قصه، حس افزایش خیانت و فاجعه قریب‌الوقوع و تبه‌کاری در این کتاب به تصویر کشیده شده است.
جیم هاوکینز، نوجوانی است که نقشه‌ای با عنوان “جزیره گنج” را در وسایل یک مسافر مصیبت‌زده در مسافرخانه دریاسلار Benbow در سال 1750 واقع در انگلستان، می‌یابد و مجرا آغاز می‌شود.
سال انتشار: 2014  |  تعداد صفحات: 303  |  حجم فایل: 67 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


درمان شوپنهاور

دسته: رمان, روانشناسی, فلسفه

Julius Hertzfeld روان‌درمانگر برجسته‌ای است که بعد از یک معاینه پزشکی از بیماری درمان‌ناپذیر خود آگاه می‌شود. مواجهه با مرگ او را به بازنگری در زندگی و کار خود وادار می‌کند. ژولیوس به دنبال مردی بنام فیلیپ می‌رود، کسی که به اعتیاد جنسی مبتلا بود و ژولیوس تقریبا 20 سال پیش در درمان او با شکست روبرو شده بود.
بااین‌حال فیلیپ ادعا می‌کند که درمان یافته است و به‌طور معجزه‌آسایی توسط آموزه‌های بدبینانه آرتور شوپنهاور، فیلسوف آلمانی، متحول شده است و خود را یک مشاور فلسفی در آموزش می‌داند.
فیلیپ سرسخت و انسان گریز،‌ ژولیوس را وادار می‌سازد تا او را به گروه درمانی فشرده‌اش به ازای آموزش درمان شوپنهاور،‌ دعوت کند. اما در ماه‌های باقی‌مانده زندگی ژولیوس، برای کمک به فیلیپ یا برای رقابت با او جهت تصاحب قلب‌ و ذهن‌ اعضای گروه بیش‌ازحد کوتاه است و از طرف دیگر نیز ممکن است به‌اندازه‌ کافی طولانی باشد.
رمان “درمان شوپنهاور” واقعیت و خیال را در هم می‌آمیزد و تصویر دقیقی از گروه درمانی در عمل ارائه می‌کند، علاوه بر این زندگی آرتور شوپنهاور و تاثیر آن در زندگی فیلیپ و تحول او را، به تصویر می‌کشد.
سال انتشار: 2006  |  تعداد صفحات: 384  |  حجم فایل: 1 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


1984

دسته: جامعه شناسی, رمان

کتاب “1984” در سال 1948 نوشته شده است که پیشگویی سرد George Orwell درباره آینده می‌باشد و از آنجاییکه سال 1984 آمده و گذشته است؛ روایت Orwell از هر زمان دیگری مناسب‌تر است. این کتاب یک نگاه شگفت‌انگیز و فراموش‌نشدنی از جهان ارائه می‌دهد و چنان قدرتمند است که از ابتدا تا انتهای آن کاملا قانع‌کننده می‌باشد.
هیچ‌کس نتوانسه قدرت این رمان را انکار کند. این کتاب تصورات چندین نسل از خوانندگان یا حالت ارتجاعی از تذکرات خود را در بردارد و میراثی است که به نظر می‌رسد با گذشت زمان، رشد می‌کند.
چنین کتاب‌هایی، هشدارهایی جدی و قدرتمند محسوب می‌شوند و چه تلخ خواهد بود که خواننده از سر خودبینی، کتاب را صرفا داستانی درباره خشونت استالینیستی ارزیابی کند و اشاره آن به جامعه امروزی ما را درنیابد. 1984 تاکنون به بیش از ۶۵ زبان مختلف ترجمه شده است و میلیون‌ها نسخه از آن به فروش رسیده است و درنتیجه آن، جورج اورول به جایگاه ممتازی در ادبیات جهان رسیده است.
سال انتشار: 1950  |  تعداد صفحات: 1950  |  حجم فایل: 0.6 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


شازده کوچولو

دسته: رمان, کتاب کودک

داستان‌های کمی مانند داستان شازده کوچولو هستند که به صورت گسترده و عمومی، از محبوبیت یکسانی بین کودکان و بزرگسالان برخوردار باشند.
این کتاب ترجمه جدید ریچارد هاوارد از کتاب محبوب شازده کوچولو به مناسبت صدمین سالگرد تولد آنتوان دوسنت اگزوپری، نویسنده و خالق خوش‌ذوق این داستان زیبا با سبکی منحصربه‌فرد است.
هاوارد، شاعر تحسین‌برانگیز و یکی از مترجمان برجسته معاصر است که با مهارت بسیار و حفظ سبک نویسنده این داستان فرانسوی را به زبان انگلیسی ترجمه کرده است.
سال انتشار: 2000  |  تعداد صفحات: 96  |  حجم فایل: 4,93 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


خدمتکار

دسته: رمان

Kathryn Stockett پنج سال را صرف نوشتن این کتاب که اولین رمان اوست، کرد. “خدمتکار” به عنوان پرفروش‌ترین کتاب توسط New York Times معرفی شد و سه میلیون نسخه از آن در ایالات متحده به فروش رفت. همچنین این کتاب به 40 زبان زنده دنیا ترجمه شده و در سراسر دنیا به فروش رفته است.
داستان این رمان درباره خدمتکاران سیاه‌پوستی است که در اوایل دهه 1960 در خانه سفید‌پوست‌ها در می‌سی‌سی‌پی مشغول به کار هستند. داستان از نقطه نظر سه راوی بیان می‌شود: Aibileen Clark، خدمتکار میان‌سال سیاه‌پوستی که تمام عمر خود را به بزرگ کردن بچه‌های سفید‌پوست گذرانده است و اخیرا تنها پسر خود را از دست داده است؛. Minny Jackson، خدمتکار سیاه‌پوستی که به علت حاضر‌جوابی نسبت به کارفرمایان خود غالبا تغییر شغل می‌دهد و Skeeter، زن سفید‌پوست جوانی که به تازگی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و پس از برگشتن به خانه درمی‌یابد که Constantine، خدمتکار محبوبش، زنی که او را بزرگ کرده است به طور ناگهانی ناپدید شده است است و هیچکس به او نمی‌گوید که Constantine کجا رفته است.
درست است که او حالا یک تحصیل‌کرده است و مدرک دانشگاهی دارد اما الان سال 1962 است و آنجا می‌سی‌سی‌پی است و تنها چیزی که در حال حاضر مادر او را خوشحال می‌کند، دیدن حلقه‌ی ازدواج در انگشت اوست. ولی Skeeter وقتی تسلای خاطر می‌یابد که خدمتکار محبوبش Constantine زنی که او را بزرگ کرده است را پیدا کند. اما او ناپدید شده است و هیچکس به Skeeter نمی‌گوید که او کجا رفته است.
Kathryn Stockett، نویسنده کتاب، در جکسون در ایالات می‌سی‌سی‌پی به دنیا آمده و بزرگ شده است. بعد از فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه آلاباما با مدرک نویسندگی به نیویورک نقل مکان می‌کند و به مدت نه سال مشغول به کار چاپ‌و‌نشر مجله و بازاریابی می‌شود. “خدمتکار” اولین رمان او است.
سال انتشار: 2011  |  تعداد صفحات: 544  |  حجم فایل: 1,7 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


پادشاهان ابدیت

دسته: رمان

از آنجایی که که هر دوی روایت‌کننده داستان همان شخصیت نویسنده داستان است، جریان آن به خوبی پیش رفته است؛ شرح محیط اطراف خود، حوادثی که نویسنده خود بخشی از آن است و به‌طور کلی داستان، در مسیری ساخته و پرداخته شده‌ است که شما را تا پایان رمان جذب آن خواهد نمود.
گاهی اوقایت یک کتاب می‌تواند فاکتور خاصی برای قابلیت خوانده شدن را دارا باشد که شما را خواهان مطالعه سریع و رسیدن به پایان داستان نماید، اما در رابطه با کتاب “پادشاهان ابدیت” این موضوع برعکس است.
در واقع موضوع به قدری جالب و جذاب ساخته و پرداخته شده است که مخاطب دوست ندارد داستان پایان بیابد و از اینکه همچنان ادامه داشته باشد، خوشحال می‌شود. به ندرت پیش می‌آید که یک رمان طوری نوشته شود که مخاطبین خود را به‌طور کامل راضی کرده و به تمامی سوال‌های ذهن آنها پاسخ گوید، اما در این کتاب، این اتفاق افتاده و مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.
سال انتشار: 2011  |  تعداد صفحات: 484  |  حجم فایل: 1,09 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


رییس پست‌خانه

دسته: رمان

این رمان به عنوان پرفروش‌ترین کتاب توسط New York Times معرفی شده است. داستان اینگونه است که در سال 1940، Iris James رییس پست‌خانه‌ی فرانکلین ساحلی واقع در استان ماساچوست است. Iris خیلی بیشتر از آن چیزی که همیشه می‌گوید، در مورد اهالی شهر می‌داند و معتقد است که کار او تحویل دادن اسرار مردم به آن‌ها است. با این حال یک روز او کار غیر قابل تصوری را انجام می‌دهد؛ یکی از نامه‌ها را در کیسه‌اش از قلم می‌اندازد، آن را می‌خواند و تحویل نمی‌دهد. در همین حال، Frankie Bard به همراه Edward R. Murrow از خارج از کشور می‌رسد. Frankie ضمن اعلام گزارش‌هایش از شنوندگان تقاضا می‌کند به بمب نازی‌ها که شبانه در لندن منفجر شده است توجه کنند. اکثر مردم شهر فرانکلین تصور می‌کردند که جنگ از آنها دور است و نمی‌تواند گزندی به آن‌ها برساند. اما Iris و Frankie هر دو بهتر می‌دانستند که حقیقت چیست.
سال انتشار: 2011  |  تعداد صفحات: 384  |  حجم فایل: 1,32 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


رقص با اژدها

دسته: رمان

کتاب “رقص با اژدها” جلد پنجم از کتاب دنباله‌دار “آواز یخ و آتش” است. بیش از 198 هزار نسخه از این کتاب در اولین روز انتشار خود به فروش رفت و لقب پرفروش‌ترین رمان سال 2011 آمریکا و کانادا را از آن خود کرد. George R.R. Martin نویسنده و فیلمنامه‌نویس مطرح آمریکایی است که نوشتن کتاب دنباله‌دار ” آواز یخ و آتش” را از سال 1991 آغاز کرد.
“رقص با اژدها” بسیاری از مشکلات تجربه شده در کتاب سری قبل را حل کرده است و انرژی و تمرکز دوباره‌ای به پایان کار این کتاب داده است.
در پس یک نبرد عظیم، تعادل آینده‌ی هفت امپراطوری بار دیگر برهم خورده و تهدیدات در حال ظهور اخیر، از هر جهت آنها را احاطه کرده است.
سال انتشار: 2011  |  تعداد صفحات: 1040  |  حجم فایل: 4,71 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب