غیر داستانیتعداد موارد:  15

شیوه نوآور؛ روش‌های ضروری برای نوآوری موفق

دسته: سرمایه گذاری, غیر داستانی, مدیریت

نوآوری شعار حاکم در کسب‌وکار امروزی است. شرکت‌های فناوری میلیاردها سرمایه‌گذاری در توسعه ابزارهای جدید نهاده‌اند، رهبران کسب‌وکار مشاهده کرده‌اند که نوآوری به‌عنوان کلیدی برای مزیت رقابتی می‌باشد، سیاست‌گذاران مقررات صنعتی را برای شیوه‌های نوآوری آموزش داده‌اند. درعین‌حال تنها چهار درصد موفقیت تجاری مربوط به طرح‌های نوآوری می‌شود. آیا ما می‌توانیم به‌طور قابل توجهی شانس خود را برای موفقیت افزایش دهیم؟ در “شیوه نوآور” کارشناسان نوآوری Peter Denning و Robert Dunham با یک بله قاطعانه پاسخ این سوال را می‌دهند.
آنها می‌گویند که نوآوری، سیاست و یا یک فرآیند مدیریت آسان نیست. این یک مهارت شخصی است که می‌تواند با تمرینات پیشرفته به دست آید و سازمان را گسترش دهد. Denning و Dunham هشت شیوه شخصی که همه نوآوران موفق انجام می‌دهند را مشخص کرده‌ و شرح داده‌اند: درک، پیش‌بینی، ارائه، اتخاذ، حفظ، اجرا، رهبری و تجسم. به‌کارگیری این روش‌ها می‌تواند باعث پیشرفت و موفقیت یک نوآور نوپا شود. آنها تسلط بر نوآوری را از شیوه‌های منحصربه‌فرد تا کارهای تیمی و شبکه‌های اجتماعی ترسیم می‌کنند.
سال انتشار: 2010  |  تعداد صفحات: 461  |  حجم فایل: 1 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


علاقه شدید بتهوون

دسته: غیر داستانی, موسیقی

این کتاب سرعت گام درام از سرخوردگی، حسادت، رقابت، مبارزه و موفقیت، این کار داستان زندگی درهم‌تنیده چهار نفر را بازگو می‌کند: لودویگ فان بتهوون؛ یک پیانیست در کنسرت‌ها که یک کودک نابغه خودآموخته بود؛ یک مخترع متعصب که پیانو را همچون یک کودک مجزا می‌کرد؛ و یک فیلمبردار تلوزیونی که به یک کارآفرین موسیقی به‌منظور ترجمه موسیقی تبدیل شد. وی عاشق اولین ضبط موسیقی بتهوون شد و کاملا تسخیر پیانوی بزرگ استرالیایی او شد.
سال انتشار: 2013  |  تعداد صفحات: 291  |  حجم فایل: 3 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


سرایت جوهر؛ کتاب راهنمای یک نویسنده جوان

دسته: غیر داستانی

دو نویسنده‌ی خوب فکرهایشان را روی هم گذاشته‌اند و با استفاده از مهارت‌هایشان این راهنمای به همان اندازه خوب را برای مبتدیان گردآوری کرده‌اند.
در‌حالی‌که Mazer در شروع، صحبت را آغاز می‌کند، Potter به انتهای بحث می‌پردازد.
متن آنها با برگشت به حکایت‌های شخصی و پیشنهادهایی برای خوانندگان برای اعمال مهارت‌های جدیدشان، متنی فعال است.
چنین ویژگی‌هایی همراه با طنز خوب نویسندگان راهی طولانی را برای متقاعد کردن مخاطبی که برای سرگرمی می‌نویسد، در پیش دارد. مطالب این کتاب در‌بر‌دارنده مفاهیمی است که با ظرافت توسط تصاویر سرگرم‌کننده و جذاب Phelan، مورد تاکید قرار گرفته است.
سال انتشار: 2010  |  تعداد صفحات: 288  |  حجم فایل: 97,6 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


یک اتفاق خنده‌دار در مسیر آینده

دسته: غیر داستانی

Michael J. Fox دبیرستان را رها می‌کند تا بازیگری را به صورت حرفه‌ای دنبال کند، اما در ادامه از چندین دانشگاه مدرک افتخاری دریافت می‌کند و بیشترین تشویق و تمجید را برای نقش‌هایی که ایفا کرده و همچنین برای نوشته‌هایش دریافت می‌کند.
او در کتاب جدید خود، “یک اتفاق خنده‌دار در مسیر آینده”، با روش خوش‌بینانه، گرم و شوخ‌طبعانه‌ی خود باعث ایجاد انگیزه و تشویق در فارغ‌التحصیلان می‌شود تا فرصت‌ها را تشخیص دهند و توانایی‌هایشان را به حداکثر برسانند.
در “یک اتفاق خنده‌دار در مسیر آینده” Michael تجربیات زندگی خودش را به تصویر کشیده است. او درباره‌ی آمدنش از کانادا به لس‌آنجلس در هجده سالگی و تلاش برای ساختن مسیر زندگی‌اش به عنوان یک بازیگر نوشته است. این کتاب او هدیه‌ای مناسب برای فارغ‌التحصیلان است.
سال انتشار: 2010  |  تعداد صفحات: 112  |  حجم فایل: 0,31 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


قوی‌ترین ایده در جهان؛ داستان بخار، صنعت و اختراع

دسته: غیر داستانی

اگر تمام اقدامات صورت گرفته برای پیشرفت بشر در صد قرن گذشته را روی نمودار رسم کرده و بررسی کنیم، خواهیم دید که خطوط این نمودار تا قرن هجدهم، زمانی‌که انقلاب صنعتی باعث آغاز یک پیشرفت تقریبا بی‌وقفه‌ و بالا رفتن خط نمودار شد، تقریبا روند ثابتی را داشته‌اند و کاملا صاف هستند.
در این کتاب، William Rosen داستان مردانی را برای ما باز‌گو می‌کند که مسئول انقلاب صنعتی و ماشینی که موتور بخار محرک آن بوده است، هستند. در این روند، Rosen به سوالاتی می‌پردازد که تا این زمان مورخان درگیر آنها بوده‌اند. پاسخ‌های او بر مفاهیم ساده‌ای که در صده‌ی قبل قانون بریتانیا درج شده‌اند، قانونی که در آن مردم حق مالکیت و منفعت از ایده‌هایشان را داشتند، تمرکز دارد.
سال انتشار: 2010  |  تعداد صفحات: 400  |  حجم فایل: 2,08 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


سادگی سازمان یافته

دسته: غیر داستانی

هدف این کتاب ثابت کردن این موضوع به خوانندگانش می‌باشد که ساده‌زیستی، بهترین راه غیر مشروط برای زندگی است.
این کار را با تمیز کردن خانه، مدیریت برنامه‌ی خانواده، امور مالی شخصی، مدیریت چیزهایی که اجازه می‌دهید در چهار دیواری‌تان باشند، انجام دهید. تنها راه خوب زندگی کردن، به‌صورت تعمدی و ساده زندگی کردن است.
نیمه نخست کتاب به این موضوع می‌پردازد که چرا در پس یک زندگی ساده و واقع‌بینانه، موفقیت و پیروزی در انتظار خواننده است. در نیمه دوم کتاب مفهوم چگونه ساده‌زیستن مطرح می‌شود.
سال انتشار: 2010  |  تعداد صفحات: 256  |  حجم فایل: 1,80 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


Townie

دسته: غیر داستانی

این خاطرات درخشان به‌منظور ارائه نگرش خاصی نسبت به زندگی، توسط یکی از صاحبان آثار استادانه و پرفروش داستانی نوشته شده است. صداقت نویسنده و به اشتراک گذاشتن عمومی بخش‌هایی از زندگی فردی و شخصی وی، از نکات قابل توجه و ارزشمند این اثر می‌باشد.
نویسنده در سطر‌های این کتاب، ارتباط خود را با پدرش تشریح می‌کند و نقش وی را در زندگی خود روشن‌ می‌سازد. وی با چنان دقت و ظرافتی احساسات شخصی خویش را بیان می‌دارد که مخاطبین به سادگی می‌توانند آنها را حس نموده و با زندگی شخصی خود تطبیق دهند. افکار، عقاید و احساساتی که ضمن خواندن این کتاب در ذهن و روان خواننده شکل می‌گیرد برای مدت‌ طولانی در زندگی وی طنین‌انداز خواهد شد. داستان پرفرازونشیب زندگی نویسنده مخاطب را در خود غرق نموده و با پایان داستان با خود همراه می‌سازد؛ چرا که از دوران کودکی وی تا بزرگسالی را به‌طور کامل پوشش داده است.
سال انتشار: 2011  |  تعداد صفحات: 687  |  حجم فایل: 1,53 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


مرگبارترین دریا

دسته: غیر داستانی

این کتاب داستان‌های ناگفته‌ای را از بزرگترین حادثه نجات گارد ساحلی بیان می‌کند. در ساعت 4:30 صبح 23 مارس 2008، یک قایق ماهیگیری با 47 سرنشین در نزدیکی آلاسکا غرق شد؛ درحالی‌که آب به قدری سرد بود که حتی جلیقه‌های نجات هم قادر به گرم نگه داشتن و نجات آنها نبود.
دو بالگرد گارد ساحلی برای نجات سرنشینان قایق ماهیگیری نیمه شب بیدار شدند اما این یک ماموریت معمولی برای تیم‌های نجات نبود. برف و باد جلوی حرکت هلیکوپتر را می‌گرفت و در شرایط سخت و غیرقابل تصوری اعضای تیم نجات با هدف نجات افراد بیشتری بارها و بارها به محل حادثه بازمی‌گشتند. پیش از سپیده‌دم گارد ساحلی موفق به نجات بیش از بیست مرد از میان آب‌های یخ‌زده شده بود که در تاریخ گارد ساحلی آب‌های سرد بی‌نظیر بود.
این کتاب داستان ماجراجویانه‌ای است که قدرت طبیعت را در برابر انسان نشان می‌دهد و به بررسی ماهیت ترس در هر انسانی به هنگام رخداد فاجعه می‌پردازد.
Kalee Thompson روزنامه‌نگار باتجربه با بیان گیرا و دانش فنی خود این داستان را بازگو می‌کند و سعی در ادای احترام به شجاعت، سرسختی، مهارت و خدمت به دیگران، دارد.
سال انتشار: 2010  |  تعداد صفحات: 320  |  حجم فایل: 2,28 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


مردی که کامپیوتر را اختراع کرد؛ زندگینامه John Atanasoff

دسته: غیر داستانی

یک شب در اواخر سال 1930، John Atanasoff، استاد فیزیک در دانشگاه ایالتی آیووا، پس از یک روز خسته‌کننده انجام محاسبات ریاضی در آزمایشگاه خود، به فکر انجام ایده‌ای افتاد که زندگی بشر را تغییر داد.
ایده‌ای که در ذهن John Atanasoff جرقه زد در رابطه با ترکیب سیستم اعداد دودویی و سوئیچ‌های الکترونیکی با مجموعه‌ای از خازن‌ها روی یک استوانه درحال حرکت به‌عنوان حافظه بود که در نظر وی ماشین‌حسابی را ایجاد می‌نمود که زندگی او و سایرین را ساده‌تر می‌کرد.
او ایده خود را عملی کرد و جهان را تحت تاثیر این ایده خود قرار داد. اینکه چرا نام وی از نام کسانی همچون Alan Turing و یا Neumann کم‌آوازه‌تر است این است که وی اختراع دستگاهی را به نام خود ثبت نکرده است.
Jane Smiley داستان این فیزیکدان بزرگ را با وضوح فنی و بیانی گیرا، ارائه داده است.
سال انتشار: 2010  |  تعداد صفحات: 298  |  حجم فایل: 2,96 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب


سینمای شاعرانه 2

دسته: سینما و تئاتر, غیر داستانی

نویسنده این کتاب، Raul Ruiz، پیش از این نیز کتابی تحت عنوان “سینمای شاعرانه 1” ارائه داده است که درواقع این کتاب دنباله همان کتاب است. حدودا یازده سال فاصله میان این دو اثر وجود دارد که باعث تفاوت‌های چشمگیری میان آنها شده است.
در طول این سالها جهان تغییر کرده و سینما نیز همراه با آن تغییرات فراوانی داشته است. نویسنده با عقیده بر این مطلب که یک بدبینی سالم به‌مراتب بهتر از خوشبینی‌ای است که مشابه خودکشی باشد؛ دیدگاه امروزی خود را در رابطه با سینمای شاعرانه بیان کرده است. Raul Ruiz با ادامه تحقیقات خود در رابطه با سینمای شاعرانه، خواستار یک تجدیدنظر در روش فیلم‌برداری و به‌کارگیری یک روش کاملا جدید، شده است.
آخرین کلماتی که گوته پیش از مرگ خود بیان می‌دارد در رابطه با استفاده از نور بیشتر است، درحالی‌که پس از آن اورسن ولز بارها و بارها استفاده از نور کمتر را تکرار می‌کند و این خود نشانه تاثیر گذشت زمان روی ایده‌آل‌ها و سبک‌های موجود است.
در سینمای امروز و البته در جهان امروز زمان آن فرارسیده است که از نور بسیار زیاد به سایه پناه ببریم. این نظریات و سایر دیدگاه‌های Raul Ruiz در این اثر مورد بحث و بررسی قرار گرفته‌اند.
سال انتشار: 2007  |  تعداد صفحات: 112  |  حجم فایل: 13,97 مگابایت  |  زبان: انگلیسی

ادامه مطلب / دانلود کتاب