مجموعه آموزش طراحی پرتره با مداد
Darrel Tank به‌جهت روش تاثیرگذارش در نقاشی پرتره، افتخارات گسترده‌ای در نمایشگاه‌های متعدد هنری کسب کرده است. سبک تصویر واقعی وی، دقت قابل‌توجه او به جزئیات ریز و تسخیر احساس لحظه‌ها را نشان می‌دهد. کارنامه او شامل رندرینگ‌های مداد سیاه و سفید، مداد رنگی، نقاشی Gouache، نقاشی‌های AirBrush و تصاویر کامپیوتری می‌باشد.
کارهای هنری او احترام و تحسین گسترده‌ای در میان مدیران هنرهای زیبا کسب کرده است و در بیش از 400 کتاب، مجله، نشریه و تبلیغات مختلف به چاپ رسیده است.
او برای اولین بار در مجموعه “5-Pencil Method” به آموزش طراحی پرتره از ابتدا تا انتها پرداخته است. Darrel Tank در این مجموعه‌ آموزشی از سری مجموعه‌های آموزشی “5-Pencil Method” به صورت گام به گام، چگونگی خلق یک طرح‌بندی دقیق و چگونگی تقویت بهتر دیدن را آموزش می‌دهد. سپس به بیننده نشان خواهد داد که چگونه می‌تواند از مهارت‌هایی که در “تمرینات و مفاهیم اصلی” یاد گرفته است برای طراحی پرتره موردنظر از ابتدا تا انتها استفاده کند.
گروه بر بالهای کتاب با تلاش فراوان این مجموعه کامل آموزشی که شامل سه بخش “طرح‌بندی”، “سایه‌زدن و گریم” و “کامل‌کردن جزئیات و پایان کار” می‌باشد را گردآوری کرده و به همه هنرمندان و علاقه‌مندان طراحی پرتره با مداد تقدیم خواهد نمود.

معرفی محصول:
این مجموعه آموزشی شامل 3 لوح فشرده می‌باشد که در زیر موضوعات آموزش داده‌ شده در هر لوح معرفی می‌شود:
بخش اول: طرح‌بندی
در بخش اول این مجموعه آموزشی، خواننده روش‌های متعددی برای طرح‌بندی طراحی خود یاد خواهد گرفت. هدف Darrel فراهم کردن ابزارهایی است که به هنرآموزان در جهت افزایش دقت در طراحی و درک روابط میان زوایا و اشکال که باعث خلق تناسب‌های عالی می‌شوند، کمک خواهند کرد.
وی مؤثرترین روش خود را در جهت “یادگیری دیدن” نشان می‌دهد بنابراین هنرآموز می‌تواند سریع‌تر نقاشی کند و دقت خود را هنگام نقاشی آزاد بهبود بخشد.
این تکنیک بسیار جامع و دقیق است و طراح آزاد است تا آن را با سبک خود سازگار کند و از روش‌های آن، جهت دوباره بررسی کردن روش آزاد خود استفاده کند. همچنین می‌تواند با یک بازخورد،‌ برای اصلاح طراحی خود آماده شود.

بخش دوم: سایه زدن و گریم
هنگامی که طرح کلی روی کاغذ قرار داده می‌شود، مرحله بعدی شروع گریم صورت با سایه‌زدن است. بیننده در طول مسیر می‌بیند که چگونه هر مداد طبقه‌بندی می‌شود و با کدامیک از آنها، کار آغاز می‌شود.
با هر لایه مداد، ارزش‌های تیره‌تری روی کار ایجاد خواهد شد. این فرآیند ادامه می‌یابد تا زمانیکه چشم‌ها، گونه، بینی، لب، گوش و گردن تناسب و بافت مناسب خود را پیدا کند.
با طبقه‌بندی هرکدام از مدادها، بافتی موج‌دار و درعین‌حال نرم و صاف برای پوست ایجاد می‌شود. و تمام بخش‌های ایجاد‌شده همیشه در ارتباط صحیح با یکدیگر باقی خواهند ماند. بنابراین بخش‌هایی وجود ندارند که بسیار تاریک باشند و یا در توازن با بخش‌های دیگری که بعد از آنها قرار می‌گیرند، نباشند.
طراح به کمک این روش همیشه طرح‌ خود را تحت کنترل دارد و می‌تواند به نتایح بسیار بهتری برسد.

بخش سوم: کامل کردن جزئیات و پایان کار
برای این کار صورت و لباس کوچک یک نوزاد انتخاب شده است.
با استفاده از یک فرآیند مشابه که بر روی صورت در بخش اول انجام شد، خطوط پایه در چین‌ها، درز‌ها، دکمه، دوخت و گلدوزی‌ لباس کشیده می‌شود.
هنگامیکه Darrel خطوط پایه را مشخص کرد، بافت لباس را نرم‌تر می‌‌کند. از 3 قانون نور برای تفسیر سایه‌ها استفاده می‌کند و عمقی در دوخت و چین‌های گوشه و کنار لباس ایجاد می‌کند.
بررسی نهایی بر روی سطح صورت و اصلاح چشم‌ها، صورت ظریف کودک را کامل می‌کند.
مو همیشه آخرین بخش در طراحی است. این بخش یکی از جالب‌ترین بخش‌های طراحی پرتره به‌شمارمی‌آید. مو به صورت سریع و موج‌وار و لایه‌ به لایه کشیده می‌شود تا بسیار طبیعی و ابریشمی در بیاید و به ‌گونه‌ای به نظر برسد که گویی در میان نسیم در حرکت است.
نقاشی پرتره نمی‌تواند بدون یک امضای مناسب کامل شود. بیننده در این آموزش با یک تکنیک ویژه‌ آشنا می‌شود که می‌تواند برای اطمینان از اینکه امضایش در یک توازن کامل با نقاشی‌اش قرار دارد، آن را دنبال کند.
بعد از اتمام شاهکار نقاشی، اطمینان از محافظت آن دربرابر لکه‌دار شدن و تیره‌تر شدن کار، امری ضروری به‌شمارمی‌آید. با استفاده از یک تثبیت‌کننده مناسب می‌توان اطمینان حاصل کرد که پرتره موجود، موج‌دار و تمیز باقی خواهد ماند. به کمک این مجموعه آموزشی نه‌تنها بهترین روش برای استفاده برابر و مناسب از تثبیت‌کننده‌ها آموزش داده خواهد شد بلکه زمان مناسب برای توقف این کار نیز نشان داده خواهد شد.


ویدئوهای آموزشی موجود در این بسته با کیفیت بسیار بالا بوده و دارای قابلیت پخش در کامپیوتر و تمامی دستگاه‌های خانگی DVD Player می‌باشد.

مشخصات صدا و تصویر:

720×480 | PAL VOB 8200 Kbps 25.000 fps AC-3 2.0 192 Kbps زبان: انگلیسی

این مجموعه در 3 دی وی دی با بسته‌بندی زیبا و شکیل درب منزل شما عزیزان، تقدیم خواهد شد و مبلغ آن به مامور پست تحویل داده می‌شود.
خرید نقدی خرید نقدی شامل پنج درصد تخفیف بوده و سفارش شما سریعتر و توسط پست پیشتاز ارسال می‌گردد. در صورت تمایل به استفاده از مزایای خرید نقدی، بصورت پستی سفارش خود را ثبت نمائید تا پس از تماس واحد فروشگاه با شما، هماهنگی‌های لازم صورت پذیرد.
در زیر تصاویری از آموزشهای این مجموعه ویدئویی ارائه شده است:
  • مجموعه اول کتابهای طراحی و نقاشی؛ تاریخچه، اصول و مبانی

  • مجموعه دوم کتابهای طراحی و نقاشی؛ پرتره، فیگور و آناتومی

  • مجموعه سوم کتابهای طراحی و نقاشی؛ طبیعت و حیوانات

  • مجموعه چهارم کتابهای طراحی و نقاشی؛ طبیعت بی‌جان

  • مجموعه پنجم کتابهای طراحی و نقاشی؛ کارتونی و انیمیشن

  • مجموعه ششم کتابهای طراحی و نقاشی؛ تکنیک‌های نقاشی

  • مجموعه هفتم کتابهای طراحی و نقاشی؛ تکنیک‌های طراحی

  • مجموعه آموزشی تکنیک‌های طراحی

  • مجموعه آموزشی اصول پرسپکتیو


   تاریخ: